Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam na imię Paweł jestem z Poznania :) Po wieloletniej przygodzie z akwarystyką słodkowodną przyszedł czas na akwarium morskie. Obecnie jestem na etapie kompletowania sprzętu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo pyr nowych przybyło :), będzie z kim wymieniać doświadczenia a raczej niedoświadczenia. Widzę też, że wiele osób na solankę przechodzi z biotopu malawi/tanganika, czyżby następował wpływ świadomości "pustości" nagich skał i chęć ich zagospodarowania?:). Ja też jestem po malawi, teraz Tanganika z afrykańskimi karasiami ale kończe z tymi zwierzakami.


Oł lord pliz lisyn moje modliwy bikoz ajm only uniżony siner.

Moje prejers pewnie not być grejt ale ajm full of spiryt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na imie mam Waldek i pochodze z Bełchatowa od wielu lat zajmuje sie akwarystyka przeszedlem przez wiele etapow jak Tanganika odłowy, paletki oraz ostatnio akwa holenderskie z paletkami zawsze sie czegos obawialem aby wystartowac z morskim ale teraz przyszedl na to czas i zaczynam kompletowac sprzet mysle o uruchomieniu gdzies w lipcu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc ,mam na imie Magda i jestem z UK .Moja przygoda z morskim zaczela sie 2 mies. temu.

Pozdrawiam wszystkich morszczakow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam na imie grzegorz moja przygoda z akwa zaczela sie za "szczypiora-mialek kilka lat" z piec lat temu odrodzila sie z paletkami zbiornik 330l

nastapila roczna przerwa i teraz wlasnie zarazil mnie szwagier solanka pokierowal na stronke nano-reef i checi sa

chodzi za mna mala solanka okolo 52l

trzeba kompletowac sprzet pozdrawiam


85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem Tomasz, mieszkam studiuję i pracuję we Wrocławiu, wszystko się zaczęło w jedynym morskim sklepie we Wrocławiu.. i od tego czasu zaczęła kiełkować myśl, na myśli się nie skończyło, powstały pewne plany które wraz z upływem czasu nabierają sensu. Dużo do myślenia dał mi temat Natana o nano-rafie w cube'ie 27l. Natchniony tym niesamowitym widokiem zapragnąłem opiekować się podobną perełką.Kompletuję sprzęt ale o tym gdzie indziej.

Słodkowodną akwarystyką zajmuję się ponad połową życia, a jestem już bliżej końcowi studiów. Intensywnie zbieram informację, do startu zbiornika zostało jakieś 4 miesiące a do tego czasu wszystko musi być jasne a sprzęt w komplecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i życzę powidzenia Panowie :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Jestem Bogusław! Akwa morskie to zajawka życia! Zaczęło się od różnych wyjazdów nad dalekie morza :) nurkowanie z rurką aż w końcu wakacje w Egipcie! Zawsze myślałem, że raczej trudno mi będzie prowadzić morskie akwarium... ze względu na warunki, koszty ..itd. Gdy trafiłem na to forum zmieniłem trochę zdanie oglądając piękne małe akwaria! Do tej pory prowadziłem słodkie i jeszcze mam małe krewetkarium. Z zawodu jestem akustykiem, gram też na gitarze basowej w zespole. Obecnie mam już zalane i uruchomione 54 litry solanki od tygodnia ze skałą! Jednak o tym to już chyba w innym dziale!

Pozdrawiam


54 L bez sumpa, kaskada + odpieniacz DIY, światło 2x24W (aktynika+biała), koralia i stara pomka po filtrze, 8kg skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnego morszczaka z Bielska:)

Za niedługo przegonimy Jastrzębie jeśli chodzi o liczbę akwarystów morskich:D Dobrze kolega trafił,bo jutro akurat organizujemy spotkanie na które bardzo zapraszamy http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=27101&d=0

Pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege z bielska!

Cieszymy sie że mamy kolejnego fanatyka myśle że nawiążesz kontakt z naszym gronem ;p

też mam 54l i powiem Ci że cieżka sprawa ,duzo roboty itd ale przecież o to chodzi ,co nie?;d

pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musiałby ubezpieczyć wątrobe :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;-) po paru (dokładnie 4) intensywnych miesiącach wertowania forum, powoli kończę pogłębiać podstawowy oraz kompletować sprzęt do pierwszej rafki :) Wielki start już niedługo. mam nadzieję że praktyka nie okaże się tak trudna, choć przyznam że mam sporą tremę... pozdrawiam!


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

chcę założyć akwarium morskie, cieszę się ze tu na forum będę mógł dowiedzieć się jak to zrobić.

pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm !

Jestem Piotrek z Krakowa akwarystyka morska fascynuje mnie od dzieciństwa i chyba najwyższy czas "coś" posolc !

Liczę na pomoc z waszej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Darek z Oleśnicy pod Wrocławiem, morszczyzna zarazilem sie na wakacjach podczas nurkowania na rafie.

Ponad tydzien temu przeszedlem z akwa słodkowodnego na solniczke, poczatkowo planowałem baniaczek ok. 200l - skonczylo sie na prawie 500l, stwierdzilem raz a dobrze :)

Na chwile obecna wertuje strony forum w celu doksztalcania sie w temacie.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie,

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam na imię Marcin.

Przez ostatnie lata fascynowała mnie akwarystyka słodkowodna, szczególnie Tanganika.

Obecnia coraz bardziej pochłania mnie morszczyzna. Czytam więc to ciekawe forum i przygotowuje się do podjęcia wyzwania.

Jeszcze nie do końca wierzę w swoje siły, że dam radę, ale jednocześnie wiem że im więcej poświęcę czasu na zgłębianie teorii, tym będzie łatwiej.

Tak więc trzymajcie proszę kciuki :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem z warszawy na imię mam Andrzej lat 53 może nie jest jeszcze zapóżno na pierwsze kroki w tym temacie myślę że są jeszcze starsi zapaleńcy pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem Tomek z Opola. Po 5 latach przerwy reaktywacja akwarium w nowej chałupie. Obecnie projekt 400l. powstaje.....Jezeli sa jacys koledzy z Opola lub okolic to prosze o kontakt. Przydadza sie dobre rady :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dominik z Białegostoku, dotychczas zapalony krewetkomaniak.

Zaraziłem się jakieś 2 tygodnie temu i od tamtego czasu zawzięcie pochłaniam wiedzę na tematy morskie - i na razie wiem, że nic nie wiem ;-)

Od początku maja około 370-400 l zaczyna swój żywot.

A do tego czasu dalej będę pielęgnował swoje oczko w głowie - czyli słodkowodne krewetki z Sulawesi, które swoim wdziękiem i kolorystyką przypominają te morskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tomek z Łódzi.Zamierzam w niedługim czasie wystartować ze swoją solniczką. Pozdrawiam wszystkich.


550l + 160sump, 2xHQI 150W, 6X T5. Odpieniacz 2X turboflotor 1000SL.

W przygotowaniach 320x70x70cm- Prace trwają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego morszczaka z centrum :googleye


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Łukasz z Warszawy, słodkowodna (nano) od 13 roku życia... czyli 11 lat doświadczenia, na razie chłonę wiedzę.. sporo już wiem i więcej ejszcze nie wiem.. :googleye liczę na wyrozumiałość o raz pomoc :clowning Pozdrawiam wszystkich morszczaków.

Służę pomocą na terenie całej Warszawy, tyle na ile będę w stanie..

Zawsze staram się pomóc.. i tego oczekuje od wpół forumowiczów.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich miłośników solniczek... jestem nowicjuszem o imieniu Krzysztof i mieszkam w Kowalewie Pomorskim blisko Torunia... zajmowałem sie przez 10 tal słodkowodnością lecz od 5 stycznie 2010 mam słone 180l. bardzo sie ciesze z nowego zbiorniczka... jak na razie mam mnóstwo glonów:) dwa turbo, grzybki, zantusy, amphiriona i chrysiptera parasemna...i jest kolorowo. pozdrawiam kolegów i do usłyszenia na

forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie w naszym już nie tak skromnie małym gronie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.