Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam na imie Krzysztof i mieszkam w Emmerichu(Niemcy),jestem tu pierwszy raz i tak naprawde nie wiem co moge wam napisac ze by was starszych nie urazic,ale jak sie rozkrece to napisze cos wiecej o moim akwarium morskim jesli moge go tak nazwac.Pozdrawiam i do uslyszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, czym miałbyś nas urazić? Wrzuć fotki swojego baniaka i opis i witaj na forum :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Łukasz z Olsztyna

od stycznia ruszylem z morszczyzna - narazie sam pisek i skaly - niedlugo beda zwierzaczki :)

pozdrawiam


100x55x55 SUMP-62L, 4xT5, cyrk-2x5000 i 2x2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy

Myślę że na Twoje pytania wszyscy postarają się odpowiadać i pomagać

Powodzenia


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert Kurort wypoczynkowy Pabianice

Narazie zbieram się i od tygodnia tylko czytam

Narazie TANGANIKA

Ale....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak na razie tylko smaki i chęci obym wytrwał w postanowieniu i upchną gdzieś solniczkę, w 46m2 będzie ciężko przy 4 osobowej rodzinie + pies :) ale myślę, że dla chcącego ... Powoli do celu zaczynam w sumie od zera nie licząc słodkowodnego w którym krab błotny rujnuje wnętrze i co jakiś czas upoluje coś z obsady mimo podawania mu suszonych krewetek, sera, marchwi ehhhh zresztą łatwiej napisać czego nie je.

Pozdr.

Andrzej

aa klikam ze Strzelec Opolskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Czas abym i ja się przedstawił. Na imię mam Michał, akwarystyką zajmuję się od ok. 10lat (słodkowodną), obecnie jestem na etapie zakładania hodowli roślin i krewetek akwariowych(łącznie mam ok. 20 zbiorników od 25L do 450L, cały czas staram się to rozwijać). Ponadto bawię się w akwarystkę naturalną (inspiracja naturą ) tworzenie aranżacji, które odwzorowują jakiś zakątek na ziemi/pod wodą. W temacie solniczek jestem nowicjuszem, chrapkę na akwarium morskie mam już od 3 lat. Mniej więcej w styczniu nadszedł dla mnie przełomowy moment i dzięki koledze Matejozowi 10 kwietnia stanie w moim pokoju ok.240L zbiornik morski (zdam na forum fotorelację z zakładania) :) Obecnie czytam intensywnie forum od lutego, natomiast zarejestrowałem się jakiś tydzień temu :) Na co dzień studiuję, zajmuję się fotografią i trochę boksuję :)

Pozdrawiam,


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam serdecznie.

Mam zamiar niezwłocznie za namową moje córy uruchomić sowją pierwszą nano solniczkę. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak na razie preferuję wodę "słodką" i swoje skalary. Ale jak sami wiecie od jednego akwa się zaczyna. Choć u mnie już są trzy i mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będę miał upragnioną dla mojej córy "NEMO" he he :-) i po zgłębieniu tematu może się okazać,że wcale to nie będzie nano :-). Jeszcze raz witam wszystkich serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr, aktualnie słodkowodne 112l, 60l oraz maleństwo 25l. Myślę że jak tylko zmienię lokum to przejdę na morszczyznę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Irek z Poznania.

Akwarystyką zaraziłem się w latach 80 czyli w podstawówce i tak już zostało. Obecnie mam 3 baniaki słodkowodne 1 x 560l + 2 x 80l.

Myślę o nano-rafie i jak na razie jestem szczęśliwym posiadaczem 4,7 kg żywej skały prosto z transportu która się teraz odgazowuje w 30 litrowym zbiorniczku :-)

Witam wszystkich serdecznie.


Słodkowodne 560l + 80l

Piko rafka 50x35x45 + komin zew. + sump 25x25x30, Koralia nano, Turboflotor Blue 500

5,0 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wracam do akwarystyki morskiej po ponad 5-letniej przerwie. I widzę, że baaaaaaaaaardzo dużo się zmieniło. Wcześniej miałem w domu 600 litrów z niewielką ilością korali i wielką skrzydlicą i około 350 litrową rafkę w pracy.

Teraz jestem, co prawda w trakcie budowy domu, gdzie ma powstać wbudowana w ścianę solniczka minimum 800 litrów, ale przeprowadzkę planuję dopiero pod koniec 2011 roku. Postanowiłem więc, po namowach mojego 4 letniego synka, na stworzenie niewielkiego (około 200 litrów zbiornika). Myślałem, że nie będę miał problemów z odpaleniem baniaka, ale tyle się pozmieniało, że muszę zacząć edukację, praktycznie od początku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,panowie ma duzy problem z akwarium gdzie moge to wszystko opisac,jak Wy mi nie pomozecie to koncze przygode z akwarium morskim,licze na wyrozumialosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tomasz, aktualnie posiadam zbiorniki słodkowodne; 450L Malawi, 240 Holenderskie, 32l roślinne. Jestem w trakcie zakładania solanki reefmax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

#254510 ahantus :

Witam,panowie ma duzy problem z akwarium gdzie moge to wszystko opisac,jak Wy mi nie pomozecie to koncze przygode z akwarium morskim,licze na wyrozumialosc.

W dziale dla nowicjuszy, nie poddawaj sie


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzisiaj moje akwarium przestalo zyc,opisze teraz to pokoleji.Moje akwarium zalalem dwa lata temu(sprzet opisze potem)akwarium dostalem od sasiada wyprowadzal sie i oddal mi swoja 500setke i tak sie zaczelo,minal rok akwarium piekne ryby zdrowe woda blekit a koralowce rosly po same lustro wody.Moja walka z tym badzewiem trwala dwa miechy,zaczelo sie pod koniec stycznia ,wracam z pracy a w akwarium cale dno zolte,wiec zaczolem czyszczenie,nastepnego dnia wracam z pracy a w akwarium nic nie widac wszystkie szyby zolte,szyby czyscilem szpachelka i tak co dzien ,wiecej tego i wiecej.Panowie to badziewie zabilo mi cale zycie w akwarium,nawet nie pomoglo kupno nowego ro, ani chemia parametry tak szalaly ze najlatwiejsze organizmy padly.Moze jeszcze kiedys zaleje baniak,sprzet caly schowany,nara ide sie napic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od swoje akwarium 65l zalozylem miesiac temu. Jestem w trakcie udoskonalania warunkow dla moich stworzen. Licze na wsparcie forumowiczow poniewaz jestem calkowitym amatorem w tej dziedzinie akwarystyki.


65l + 12l micro sump , 1*15W MARINE BLUE Actynic 10000K, 1*POWER GLO 15W 16000K, RESUN SK-300 Skimmer, 10KG Liverock, Zwir koralowy na 2cm, temp. 26C, cyrkulacja okolo 1400 l/h, wegiel + Rowa Phos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Agata, Wyszkowa :)

Na początek pierwszy raz w życiu 180 l od ponad dwóch miesięcy.

Pierwsze problemy rozwiązane, nowe właśnie się pojawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Andrzej z wioski pod Krakowem.

Wracam do pasji po wielu latach w wydaniu solankowym.Odbieram zakupiony zbiornik z życiem pod koniec maja.Wielkie wyzwanie i jeszcze większa obawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

@ahantus, mam nadzieję, że już myślisz o nowym akwarium. Można je potraktować jak żywy organizm a tym czasami zdarzają się wypadki więc śmierć akwarium nie jest czymś niezwykłym. Nastęne będzie lepsze.

@ka21k, agatka_dz, indra, możecie liczyć na wsparcie forowiczów. Nie ma się czego bać - na początku wystarczy trzymać się sprawdzonych metod i nie kombinowac za bardzo. Akwarium morskie to... prościzna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego sucha?

Kombinujesz.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie - Tomek z Częstochowy. Po kilku latach wróciłem do morszczyzny i z zaskoczeniem stwierdziłem że są tu jeszcze fotki moich poprzednich zbiorników:

http://nano-reef.pl/plug.php?e=gallery&f=191

http://nano-reef.pl/plug.php?e=gallery&f=28

http://nano-reef.pl/plug.php?e=gallery&f=29

sam już tych zdjęć nie miałem. Teraz mam zbiorniczek sera cube 130 - poprawiłem światło (dołożyłem ledy) oraz odpienicz sera 400 na igle. Czekam na przysłanie polimerów. Oprócz skały nic jeszcze nie ma, więc długa droga przede mną. Jestem pod wrażeniem postępów w morskim w porównaniu z tym co pamiętam kiedyś. Chyba jako pierwszy lałem wódkę do akwa i toczyłem zażarte boje w obronie metody. Teraz jak widzę to norma ... he,he,he

Także witam stary ale jednak nowy...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że kolega nie musi się witać :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

:)

Jaki tam nowy? Pamiętam te boje, nie tylko o wódkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawo wieku - powalczyć zawsze było miło...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.