Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i chociaż przywitałem się zakładając wątek, przywitam się jeszcze raz, żeby wszystko było poukładane.

Mam na imię Piotrek, mam 13 lat i mieszkam w Bojanowie. Jedyny sposób w jaki mogę zakupywać rzeczy związane z akwarystyką morską to internet, ponieważ w moich okolicach nigdy nie napotkałem sklepów zajmujących się tym . Nie mam jeszcze akwarium morskiego, ale niedługo się to zmieni. Jakiś czas temu byłem posiadaczem akwaria słodkowodnego, ale nieszczęśliwy wypadek zabił wszystkie rybki :strutin Marzę o głowonogu w akwarium, ale wiem że to jak rzucać się z motyką na księżyc :strutin (może kiedyś...) Serdecznie pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również witam wszystkich.

Baniaczek pusty ale przyswajam wiedzę 24 na dobę - dobrze że taka stronka istnieje

plan : zbiornik 144 l prawdopodobnie z panelem


130l / panel / 4 x 24W Hagen Glow / 2 x ATI Actynic / 2 x ATI aquablue / weipro 2012 na newjet 1700 / 2 x Jvp 101 / miekkasy / Lps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon Nowrot

Witam wszystkich właścicieli "solniczek". Nazywam się Szymon Nowrot i pochodzę z woj. Śląskiego a dokładnie z Łazisk Górnych.

Moją pasją od dziecka jest akwarystyka, którą zaraził mnie mój znajomy prawie 20 lat temu. Od tej pory cały czas rozwijam swoje zdolności.

Zaczynałem - jak ja to nazywam - od disco polo w akwarium czyli od gupików mieczyków skalarów itp. Przez kolejne lata przewinęły mi się pyszczaki, palety, tanganika. Od 4 lat zająłem się akwarystyką roślinną. Podwodne ogrody, sztuka japońska by Amano, Iwagumi itp.

Udało mię spełnić w między czasie moje marzenie - prowadzę mały sklep akwarystyczny w Mikołowie.

Czas nadszedł na ostatni etap rozwoju chyba każdego akwarysty - czas zająć się morskim zbiornikiem.

Sprzęt zakupiony, baniak zalany, zasolony - jutro żywa skała i do dzieła !!!!

Choć 28 latek na liczniku to cieszę się jak małe dziecko z tego małego zbiorniczka jakim jest Reef Max.

Już wiem że będę zbierał na min 400l ale to za kilka lat. Nie od razu Rzym zbudowano.

Gorąco pozdrawiam i przy okazji zapraszam na www.akwamarkus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, nazywam się Michał Gadomski, mieszkam koło Wawy i jak wielu z Was zaraziłem się akwarystyką morską grzebiąc do tej pory w zbiornikach słodkowodnych (w moim przypadku zbiorniki roślinne). Przeprowadzając się dwa lata temu do nowego domu zaplanowałem miejsce pod duże akwa roślinne i przed wakacjami rozpocząłem przygotowania do uruchomienia zbiornika. Traf chciał, że w te wakacje udałem się do Egiptu, gdzie miałem okazje po raz pierwszy w życiu obejrzeć na żywo rafę koralową i ZAKOCHAŁEM się. Jedyną możliwą decyzją po powrocie do domu było postawienie nowego akwa .... ale z morszczyzną. W chwili obecnej dużo czytam wypowiedzi z tego forum oraz kompletuję sprzęt. Fotorelacja już wkrótce. Zdjęcia z Egiptu również postaram się przedstawić.

Pozdrawiam

gaduch


900l w obiegu: Nowy początek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnego Warszawiaka na forum.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, witam wszystkich. Dobrze, że macie tu taki wątek, to się można wpisać jako newbe i nie zostać zagryzionym przez autochtonów, że to o FAQ nie wie, że to głupie pytania zadaje itp. Nigdy nie miałem z akwarystyką wiele wspólnego, oprócz może jednej, biednej welonki, którą dostałem od dziewczyny w kuli i która zdechła po uzupełnieniu przeze mnie kranówą ubytku wody w kuli... A teraz poważnie, chodzi mi serio po głowie akwarium morskie, może rekinów wielorybich nie będę hodował, ale jakąś małą rafkę, czemu nie. Stąd moja obecność tutaj. Coś tam niby już wiem ale jeszcze historię forum trochę poprzewracam. Z góry przepraszam za skandaliczne pytania, które nieuchronnie w przyszłości bliskiej będę zadawał... "Jak to... nie wie co to odwrócona osmoza??? To niech na forum wędkarskie się zapisze, a nie tu profanuje świątynię akwarystów!" Mam nadzieję, że tu tak nie macie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helooooooouuuu:waving

Jak to... nie wie co to odwrócona osmoza??? To niech na forum wędkarskie się zapisze' date=' a nie tu profanuje świątynię akwarystów!" Mam nadzieję, że tu tak nie macie. Pozdrawiam.[/quote'] tak nie mamy... Mamy gorzej:D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) W końcu odważyłem się napisać pierwszego posta, morskie zalałem 3 mies. temu. Akwarystyką zajmuję się od 'urodzenia' :D Mam także dyski, tropheusy, roślinniaki ... Wcześniej przerabiałem prawie wszystkie ryby, także arowany i płaszczki. Ale morskie to jednak zupełnie inny świat, zakochałem się w nim. Ledwie co zrobiłem 60l nanorafkę, a już zbieram sprzęt do 400l... póki co mam nowy odpieniacz i cyrkulację :D A jak mój kumpel pokazał mi co kupił, czyli Centropyge bicolora to w ogóle zakochałem się w miejscu w tej rybce :D I taką widzę w swojej większej rafce :D

Moje małe 60l daje mi baaaardzo dużo radości, i oby tak dalej, aż do większego:D ahhh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Nazywam się Ania mieszkam w Warszawie i zakupiłam miani akwarium nano ref 20L , na razie czytam czytam i jeszcze raz czytam.Akwarium zalane wodą ze zbiornika ( dostałam w sklepie przy zakupie innych rzeczy ). W akwarium mam na razie żywy piasek i skałę i nic poza tym bo nie wiem chwilowo od czego zacząć.Na razie spokojnie czekam :nono

Najbardziej przeraża mnie jak ja to wszystko mam mierzyć jakiś mętlik mam wielki w głowie, zakupić paseczki do mierzenia ph i wielu innych ... uj na razie strasznie to dla mnie skomplikowane


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z tej strony Mateusz.Mój baniaczek to 60x30x30 co daje 54 L.Dzisiaj wystartował.

Pozdrawiam


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :nono

Mam na imię Mariusz przygodę z morszczyzna rozpoczalem w zeszlym roku

Szybko się uczę wiec wkrótce przestanę zadawać głupie pytania :)

Posiadam reef maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Mam na imie lukasz. I jestem uzalezniony od akwarystyki morskiej :-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:nono my nowi powoli tez :)

Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imię Marcin. Mieszkam w Słupsku. Jestem uzależniony od akwarium i jest mi z tym dobrze :).

Przygodę z akwarium słodkowodnym zacząłem od 2003 roku od 90L. Po 2 latach i krótkich negocjacjach rodzinnych moje akwarium powiększyło się do 300L. Od roku czytam to forum i coraz bardziej staję się morszczyzno-holikiem.

P.S. W złączniku moje "stare 300L"


Testy wg. Salifert'a:

6759_6905.png

ReefMax by AquaMarcin http://nano-reef.pl/...in/#entry541102

Oświetlenie 3x24W:

BLUE: 7.30 - 21.00 (ATI Actinic)

T5: 8.00 - 19.00 ( ATI: AquaBlue, CoralPlus)

Karmienie :

Codziennie mrożonki 1/2 kostki na zmianę Solowiec, Kryl drobny, Czerwony plankton

Codziennie tyci tyci Tropical Marine Flakes lub Salifert EnergyPlus

Dla korali od czwartku 14.02.2013- KENT Marine NanoReef A+B

Filtracja:

Odpieniacz oryginalny (słabo pieni)

Cyrkulacja:

2x Koralia Nano 1600l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przygodę z akwarystyką rozpocząłęm kilka lat temu.

Najpierw 80L, potem 160L .. obecnie w mieszkaniu miejsca brak ale w firmie od 2 lat mam 720L (200x60x60).

Po remoncie znajdzie się jednak miejsce w "dużym pokoju" na akwa i przymierzam się do morskiego.

Uspokajam wszystkich .. nic jeszcze nie kupiłem .. narazie czytam, czytam, czytam .. i pewnie jeszcze to potrwa :)

Należę do tych co się 10 razy upewnią zanim kupią :)

Pozdrawiam

Arek

/vertex/

gg: 5132828

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Podczas ostatniej wizyty w oceanarium cos mnie wzięło i własnie zaczynam przygodę z nanorafą .

Pozdrawiam Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

mamy z żoną Nano Reef 30l Aquael. Powoli zaczynamy z morszczyzną, aby przygotować się do zrobienia większego akwarium wbudowanego w ściane :(

Pozdrawiamy

Ola i Bartek


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitać Wszystkich miłośników akwarystyki :)

Postanowiłem zacząć przygodę z małym kawałkiem rafy w domu. Jednak powoli małymi kroczkami gdyż obecnie o morszczyźnie niewiele wiem.:)

Jakiś 10-15 lat temu miałem 40l słodkowodne jednak z powodu defektu szkła przygoda się skończyła.

Teraz gdy już są własne środki na tą piękne "hobby" postanowiłem powrócić do akwarystyki.

Miał być to mały kawałek Malawi jednak domowa rafa pobiła pyszczaki :)

Pozdrawiam Seba


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i powodzenia w realizacji akwarystycznych marzeń. Słony wybór to dobry wybór :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

Jestem Rafał, stram się dopieszczać moje 30 litórw i marzę o jeszcze jednym 0:)


3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Nazywam się Piotrek, jestem z Zabrza.

Na razie się rozglądam ale zaszczepiony jestem już dosyć mocno, więc pewnie na dniach się zacznę mocniej wdrażać w temat akwarystyki morskiej.

Przeczytałem już kilka artykułów z tego forum, są bardzo czytelne i przede wszystkim nie straszą czytelników, tak jak np. ceny sprzętu.

Mam zamiar zacząć od "baniaka" :) ok 120L, na początek żywa skała, żywy piasek, później ekipa sprzątająca, później ukwiał i dwa błazenki.

Przede mną najtrudniejsze, czyli namówiene żony :)

Pozdrawiam


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.