Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Od kilku dni jestem posiadaczem malego morskiego akwarium ReefMax. Akwarystyka (słodkowodna) jest ze mną od ponad 25 lat .

W domu posiadam 30 l krewetkarium i 450 l holendra -teraz postanowilem sprobowac swoich sil w akwarystyce morskiej...

Milo mi do Was dolaczyc:)

pozdrawiam i dziekuje za przywitanie

Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Pozdrawiam z Kostrzyna nad Odrą

mój start z solniczką 3-08-2011 350 litrów w narożniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szacowne grono forumowiczów Nano-reef :thumbsup:

Po przeszło 10 latach przerwy ze "słoną wodą" przymierzam się powolutku do powrotu.

W razie jakichkolwiek moich wątpliwości, pytań i dylematów będę się odzywał w stosownych kategoriach tematycznych.

Pozdrawiam serdecznie :welcome:


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Wczoraj dołączyłem do szczęśliwych mam nadzieje posiadaczy akwarium morskiego. Na początek malutkie 30L NanoReef AquaEl.

Niedługo może założę wątek z prowadzenia mojej przygody z morszczyzną.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów a szczególnie tych z Trójmiasta i liczę na waszą pomoc.

Alek Sopot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Po Kilku latach moczenia rąk w słodkiej wodzie planuję rozpocząć przygodę ze słonym szczęściem. Na codzień miłośnik Tangniki, jako że trzeba być wszechstronnym postanowiłem wystartować małą solniczkę. Liczę że znajdę tu odpowiedną wiedzę i wsparcie.

Pozdro

Dudi


www.kfa.org.pl

www.klub-tanganika.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nazywam się Łukasz mam 27 lat na tę chwilę mieszkam na zielonej wyspie i tu postanowiłem powrócić do mojego hobby z troszkę wiekszym budżetem i ciut większą wiedzą .Obecny zbiornik to 280 litrów (około 400 litrów w obiegu ).Dość długo przeglądam forum ale dopiero teraz postanowiłem się ujawnić ,pewnie jak każdy początkujący morski akwarysta popełniam błędy i właśnie dlatego postanowiłem zarejstrować się na forum Witam wszystkich .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! :smoke:

Znam to forum na dobrych paru lat, jednak wcześniej nie zaglądałem na nie bo... Nie dojrzałem do morszczyzny... (Dojrzeć jak baniak, hehe :thumbup: rozumiecie?)

Mam zamiar założyć solniczke 150-200L, kiedy? czas i kasa pokaże B)

Trochę o mnie:

Mieszkam i pracuję w Poznaniu. Tutaj się urodziłem... Mam Żonę, kota, rybki i kilka akwariów do kompletu.

Moja przygoda z akwarystyką zaczęła się dobrych pare lat temu, a dokładniej zimą w 2005 roku. Dostałem wtedy pierwszą rybkę na przechowanie, która okazała się później już moja, bo nikt jej nie chciał spowtorem...

Był nim bojek o pięknych imieniu Rekinek (betta splendors). Jego pan dbając o przytulne miejsce dokupił mu po tygodniu akwarium 10L, (jak zauważył, że woda robi się z dnia na dzień brudniejsza - pytając siebie, "ALE CZEMU?" :thumbsup: ) to dokupił potem filtr, grzałkę, oświetlenie itp...

Później przyszedł czas na hodowlę krewetek słodkowodnych, roślin, regały, akwaria

i tak potoczyła się lawina zamiłowania, która nie ma końca i trwa i trwa i trwa i trwa i trwa... aż do dziś i dalej...

i teraz wreszcie pora na pierwszy zbiornik słony...

Co będzie? zobaczymy... Na razie czytam to forum i zbieram szczękę z podłogi, (oraz inne części ciała), na szczęście gdzieś we wnętrzu gromadzą się potrzebne informacje, jak to całe ustrojstwo uruchomić...

Powiem szczerzę, że aż nie mogę niekiedy oderwać wzroku od waszych wspaniałych szkiełek!!! Naprawdę! Jestem waszym wiernym fanem! (Ale lizus ze mnie, hehe, ale taki już jestem) :thumbup:

---

Zapraszam przy okazji na forum słodkie od którego zaczęła się moja prawdziwa przygoda ze szkłami: www.krewetkomaniacy.pl na którym od paru lat się udzielam. (jesli nie wolno mi tutaj polecać innych for to z góry przepraszam i proszę moderatora o usunięcie linka)

---

Pozdrawiam

Franky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

Mam na imię Krzysztof jestem z Zielonej Góry

Jestem w trakcie budowy swojej pierwszej rafy magiczne 45l

pozdrawiam


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zyczymy powodzenia!

pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nie posiadam jeszcze doświadczenia w akwarystyce morskiej ponieważ się tego zawsze bałem mimo ponad 20 letniego doświadczenia z akwariami słodkowodnymi. posiadałem wiele gatunków ryb od gupików po paletki. ale nigdy nie rozmnożyłem neonek :thumbdown: aktualnie posiadam dwa akwaria 1- 240L 2szt oscarów red tiger, 2szt akar pomarańczowych oraz zbroinik niebieski, 2- 54L mały strasznie zarośnięty holender z parą pielegniczek agassizi oraz 1 szt babka tęczowa chociaż nie wieże że to jest akurat ten gatunek. I wreście czas na przygodę z solniczkami i mam nadzieje że pomożecie mi w pierwszych krokach

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy i na 100% jak będzie trzeba pomożemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Akwarystką zajmowałem się bardzo dawno temu.Teraz staram się zarazić tym hobby młodszego syna.

Aktualnie od roku posiadamy małe szkło 30l z neonkami.

Dzięki Oliwierowi z Akwa-Marin (tysiące pytań ,odp,itp.wielka cierpliwość) niedługo startujemy z pierwszą solniczką.

Szkło już zamówione, póki co ciągle czytamy i uzbrajamy się w cierpliwośc, (bo co po nagle to po diable).

Pozdrawiam wszystkich Janusz z Krakowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam na imię Michał. Obecnie posiadam zbiornik słodkowodny pojemności 90L.

Bardzo poważnie rozważam założenie zbiornika morskiego ze wględu na jego niepowtarzalny wygląd i różnorodność.

Zbiornik słodkowodny posiadam od 3 lat i jestem z niego zadowolony, jego pielęgnacja wciąż przynosi mi radość, więc zdecydowałem że mogę teraz przejść na zbiornik morski.

Pozdrawiam serdecznie,

Michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imię Grzegorz i od sześciu miesięcy jestem posiadaczem morszczaka (180l)

Z akwarystyką słodkowodną mam do czynienia od wczesnych lat, ale morskie to dla nie zupełna nowość.

Mam nadzieję że z Waszą pomocą będę mógł prowadzić swój kawałek rafy w jak najlepszy sposób.

Obecnie mieszkam w UK i nie mam znajomych, którzy mają akwaria morskie.

Więc czytam Wasze forum czerpiąc całą wiedzę przekazywaną przez Was za pośrednictwem neta.

Pozdrawiam

Greku

post-12473-0-27825500-1320338592_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie! Nazywam sie Adam, jestem z Białegostoku. 2 lata temu ze wzgledu na przeprowadzke zakonczylem przygode z akwarystyka słodka. Dawno temu w mojej głowie pojawił sie pomysł założenia solniczki, natomiast po tym jak usłyszałem kilka opinii jakie to kosztowne hobby dałem sobie spokój i niesłusznie. Poł roku temu uparcie zacząłem ponownie interesowac sie morszczyzna i okazuje sie, ze chodz nie tania inwestycja to tak wspaniała, że niedługo zaczynam kompletowac sprzet. Bedzie to 128l ze wzgledu na to ze mieszkam w bloku i to wszystko na co mnie stac (i tak sporo biorac pod uwage fakt ze początkowo rozważałem załozenie 30l). Narazie to tyle. Pozdrawiam


220l 100x55x40, SUMP 140l, światło 150w hqi+3x39w t5, nj3000, deltec apf 600, dsb + refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę z sąsiedniego miasta :waving


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Damian z tej strony i jestem z Warszawy. Od ok 3 lat mam akwa słodkowodne 200L. Morskie od zawsze było marzeniem więc czas na zmiany :) Po przemeblowaniu pojawiło się wolne miejsce które ma potencjał ;) Akwa 200L w tym miejscu wygląda na za małe więc po nowym roku cały zestaw idze na sprzedaż i w tym miejscu stanie zbiornik 120x60x70(h). Wszystko będzie zbudowane od podstaw czyli szafka, akwa na zamówienie itp. Ale jak zrobię projekt to na pewno poddam go tutaj konsultacji :) Na razie jeszcze wertuje forum i pochłaniam wiedzę :)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam na imię Sławek - miasto wrocław - akwarium słodkowodne od xxx lat, morskie właśnie zakładam, nietypowe bo pionowe, 100litrów, własna konstrukcja. Niestety nie wiem jak tu pokazać fotkę akwa ale udało mi się dodać w mojej galerii.

Edit by SkoczekPL

Proszę

gallery_13080_1902_651583.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czytam forum od kilku tygodni gdyż niebawem montuję solniczkę u siebie, jeszcze miesiąc i powinna być w ścianie. Wcześniej hodowałem tanganike i piranie teraz czas na morszczaka, mam nadzieję, że wystarczy mi zapału i czasu. Pozdrawiam wszystkich, pewnie będę męczył Was masą pytań.


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec witam i ja. Mam wieloletnie doswiadczenie w akwarystyce ale tylko slodkowodnej. Obecnie mieszkam w UK i tu planuje zalozyc solniczke, narazie mala bo 40 litrow, ale jak sie uda i bedzie szlo to w planie przywiezienie zbiornika, ktory posiadam w pl - 375l. Jesli sa tu jakies osoby z west midlands i okolic to chetnie spotkam sie na wymiane doswiadczen lub podpatrzenie paru rzeczy :)

pozdrawiam

ps. wlasnie pomierzylem szafke i moze wejdzie mi ponad 80 litrow :) wiec chyba sprzedam szklo i kupie wieksze :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem świeżym morszczakiem z Warszawy. W tej chwili dojrzewa 64l. W toku tego dojrzewania dojrzał pomysł na szafkę + sump. Więc teraz w oczekiwaniu na pierwsze zwierzaki dłubie w gratach inkszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

obecnie 375 litrów malawi, ale w głowie rodzi się 72 litry solniczki. Chciałbym spróbować sił z morskim rośliniakiem, urzekły mnie solniczki zielonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mam na imię Maciej.

Akwarystyką zajmuję się od lat, raz intensywniej raz mniej, zależy ile mam czasu. Obecnie mam baniak z piraniami paku, w drugim paletki i w trzecim powstaje solniczka. Kiedyś były jeszcze pyszczaki z Malawii, tropheusy, roślinny prawie holender, pielęgniczki apisto, akwaria ogólne itd. Obecnie choruję na morskie :thumbup: i jestem w trakcie zakładania 50l.

Pozdrawiam Rumun


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.