Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, od długiego czasu mam styczność z akwarystyką słodkowodną. Ostatnio jednak, zaciekawił mnie temat morszczyzny, po bliższym zapoznaniu się kilkumiesięcznym czytaniu forum, przyszedł czas aby z czymś wreszcie wystartować.

Mam nadzieję iż z Waszą pomocą jakoś damy radę :baby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich i pozdrawiam ,mieszkam w Dublinie startuje z akwarium morskim male akwa no ale odczegos trzeba zaczac 120*40*45h :lol:


140x55 x45 wys. 350 l, sump 100 l, T5 4x54w (2xsuperblue,1 new generation,1 Fiji Purple) ,BM NAC6, cyrk. 2600+5200, LR 52kg +LS 17kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także witam wszystkich, od razu napiszę że jestem dość nowy w akwarystyce słonowodnej więc będę dużo pytał.

PS.zibi66 jeżeli to jest małe akwarium na początek to co będzie później?:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów i Koleżanki .

Jestem Michał mieszkam w Nottingham i mam w planach założenie akwarium 350 litrów . Akwarium kupione teraz zgłębiam wiedzę na temat marynistyki czytając forum . Z biegiem czasu mogą się nasunąć pytania na które mam nadzieję uzyskać odpowiedz . :). Oczywiście jeżeli takowej odpowiedzi nie będzie już wcześniej udzielone na forum.


Start : 7/7/2012

288L [120x40x60] + sump 107L [92x30x39]

Oświetlenie - Arcadia series 3 HQI 150W x 2 + acti 54W x 2

Odpieniacz - Deltec TS1250

Obieg - Ocean runner OR 3500

Cyrkulacja - made in china SunSun 5000L/h i 6000L/h

Moje Akwarium 280L

Szukam osoby zamieszkałe w okolicach Nottingham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy :waving


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem gocha, krzysiek l powiedział że mam się w końcu zalogować na siebie, i napisać że jestem wydrą i mieszkam w zoo w hoboken :) i już mam nie dopisywać nic z jego loginu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehhe Witaj :rolleyes:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Też tu nie byłem :)

Witam wszystkich zarażonych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gocha witaj :clapping


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gocha , do tej pory myslalem ze jestes foką :-)


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie wszystkich forumowiczów

Mam na imię Michał i jestem z Warszawy i chciałem się ze wszystkimi przywitać

Forum czytam już dosyć długo i to przez was się to wszystko zaczęło :p tzn. ta nieuleczalna jak sądze choroba zwana morszczyzną i przez was też chodzę nie wyspany bo stoję jak głupi po nocy przy akwarium z latarką ;) . Ze zbiornikiem wystartowałem w połowie marca i jak na razie wszystko w porządku, burzliwego dojrzewania nie było bo skałę i całą wodę miałem z działającego zbiornika od kolegi z forum było troszkę różnych glonów ale już odpuściło.

Pozdrawiam

Michał


160l+40l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imie Robert.Jestem z okolic Konina

Akwarystyka interesuje sie od bardzo dawna (mozna powiedziec ze od pierwszej klasy podstawowki).Gdy Mama zostawiala mnie ryczacego w swietlicy sadzali mnie przed akwarium ,i tam bylem spokojny :lol: .I :D tak mi zostalo

Od 4 lat zajmuja mnie pielegnice z jez. tanganika .Obecnie w 500l zbiorniku plywaja cyphotilapia frontosa moba blue zair oraz inne gatunki towarzyszace(co za roznica rz czy z wypowiada sie tak samo.Ortografie wymyslil jakis idiota )

Rafa przyspiesza moj oddech i prace serca ,oczy dostaje okragle,zamglone ,szczeka opada ,rece sie trzesa

Bede polowac chyba na reef maxa bo to chyba najszybsza droga do posiadania swojego malego raju z rafy,choc apetyty sa duzo wieksze odwrotnie proporcjonalne niestety do posiadanych srodkow ;)

Pozdrawiam Robert

Apropos:Nie moge wywolac komunikatora klikam na moj login a komunikatora nie ma POMOZCIE STAREMU!

Juz załapałem wszystko ok

Edytowane przez kasanga
to orty. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz witam wszystkich morskich maniaków.

Witałem się już raz w listopadzie 2010 planując kawałek rafki.

Teraz powtórnie Witam jako posiadacz słonego baniaka zalanego 20 stycznia br.(trochę się czaiłem jako ciężko przestraszony.

Sława i chwała wszystkim którzy chcą i mają coś tak pięknego na codzień.

Pozdrowionka

Roman

P.S.

Rafał .

Przepraszam za przyczajkę.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam na imię Michał i jestem z Rumi. Forum czytam już od pewnego czasu coraz poważniej przymierzam się do założenia małego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Miło zobaczyć kolejnego zapaleńca z naszych okolic. Pozdrowienia


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpak, nie zakladaj!

Malego nie warto, no chyba ze bedzie maly patrzac na inne w Rumii. :D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem Daniel z Łodzi. :-)

Akwarystyką interesuję się od jakiegoś czasu. W chwili obecnej posiadam 3 baniaczki:

- 54L w którym pływają brzanki sumatrzańskie i wysmukłe, i ślimaki: helenki i świderki.

- 54L towarzyskie, w którym pływają zwinniki czerwonouste, neony czerwone, otoski, kiryski pigmeje oraz żabki karliki szponiaste, krewetki fire red i babaulti green i ślimaki: helenki i świderki, na dosiadkę czekają raczki puer i może jakaś parka za ramirezek lub coś za nie.

- 30L krewetkarium-ślimakarium, czyli perpetuum mobile krewetek, oraz wylęgarnia świderków do dokarmiania helenek w pięćdziesiątkach. ;-)

Akwarystyka morska zawsze mnie zachwycała, ale finanse i inne podobne były skutecznym hamulcem. Ostatnio część tych innych podobnych (czyt. żona i dziecko) przycisnęli mnie nieco, że chcą kawałek morza, więc zacząłem czytać. I w ten oto sposób trafiłem na nano-reef.pl :-)

Warunki lokalowe pozwalają na zbiornik o powierzchni maks. 60-70x30cm, wysokość 30-40cm, zależy od konkretnej lokalizacji. Przez kilka najbliższych lat się to nie zmieni, więc te 55-80L to jedyne, na co sobie mogę pozwolić.

Teraz studiuję różne wątki na kilku forach i zbieram fundusze na sprzęt. Jak mi się uda do gwiazdki wystartować to będę szczęśliwy. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imię Darek jestem z Radomia jestem nowy na forum ,postanowiłem spróbować swoich sił w akwarium morskim.

Mam obecnie baniak 50 litrów od 1,5 miesiąca pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnego krajana z Radomia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.