Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja się przywitam :)

Mam na imię Michał i jestem z Warszawy. Od dłuższego czasu czytałem forum, a 2 tygodnie temu zalałem Reefmaxa.

Jak tylko uporządkuje zdjęcia zaprosze do oddzielnego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam na imię Dawid i pochodzę z okolic Krakowa. Od pewnego czasu mieszkam i pracuje w UK . Jak setki innych osób chce się "przesiąść" z wód słodkich na słone :) Od długiego czasu przeglądam forum i nabywam niezbędnej wiedzy. Jestem na etapie projektowania i kompletowania sprzętu :)

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam na imie Piotrek,pochodze z Krakowa.Na stale mieszkam w Wiedniu.

Akarium posiadam od 3 mies.Akwaium jes 200 l+sump 60l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i życzę miłego czytania :)


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem z Legionowa. Od maja ubiegłego roku bawię się z 60l solniczką. Jestem na etapie stawiania 112l panelem. Do większego akwa podchodzę poważniej. Stąd moja obecność tutaj.

Pozdrawiam

Łukasz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Chciałbym się przywitać i zarazem przedstawić, mam na imię Łukasz, mieszkam w Kielcach i od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem 80 L akwarium morskiego. To niejako mój powrót do akwarystyki gdyż jako młodzian posiadałem już akwarium słodkowodne. Muszę przyznać że akwarium morskie to jednak zupełnie inna bajka. Liczę na wyrozumiałość forumowiczów których pewnie będę dręczył pytaniami :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita wszystkich jestem Paweł :) więcej możecie dowiedzieć się o mnie i o początkach mojej przygody z morskim zbiorniczkiem klikając w ten link http://nano-reef.pl/topic/62327-pierwsza-podejscie-63-litry-optiwhite-60x30x35cm/#entry634255


Opti 60x30x35 (63L), Tunze 9002, Hagen glo T5 2X24W, Eheim Jager 75W, Newa Wave 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam na imię Dominik i jestem z okolic Radomia. Bardzo podobaja mi sie akwaria morskie i zapragnąlem takie mieć,licze na wasze doswiadczenie i pomoc.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imię Marcin, na co dzień mieszkam i pracuję w Szczecinie. Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z solniczką. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , jestem z Mielca . Akwarystyką zajmuję się od 22 lat . moje ostatnie akwarium 200l słodkowodne z paletkami zakończyło działalnośc na rzecz morskiego . Kupiłem cały sprzęt plus życie i wrzuciłem do akwarium po paletach by mieć czas na przygotowanie zbiornika głównego . wkrótce pochwalę sie zdjęciami . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Nie wiem od czego zacząc,żeby nie rozwinąc sie za bardzo.

To krótko: od 1990 w moim pokoju stalo slodkie 54l. W 2000 przeprowadzka i krótka przerwa.

Po wyprowadzce w 2008 akwa oddane.Pare miesiecy temu natknąłem sie na to forum, zacząłem czytac, oglądac zdjęcia Waszych akwa i 2 tyg temu kupilem szklo. :yes Aktualnie jestem na etapie kupna i budowy (lampa) sprzetu.

pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wśród słonej braci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragnę się przywitać ze wszystkimi forumowiczami,Grzegorz z Krakowa.Moje akwarium to obecnie półroczna rafka na miękko 250L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy Grzegorzu ;). Ładna fotka w stopce.


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po latach. Choć jestem zarejestrowany na forum od 2005 r. lecz dawno mnie nie było z 5 lat i powiem się pozmieniało. Do rzeczy pierwsze posoliłem w 2006 r. (112l, T8, ), 2007-2009 r. (230l, panel, HQI + T5), no i 20/01/2014 świeżutko zalane (kostka 55*55*60 2*opti + sump 50l, PS BP 110W Ms, odpieniek z 2 akwa, Aquarium Systems 400, cyrkulacja 2*NJ 1600, obieg NJ 3000), a teraz w oczekiwaniu na dojżewanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem Tomek z Bielska-Białej. Akwarystyką zarażony od 7 lat.

Jak na razie pewnie nie będę się zbytnio udzielał (aktywnie) na forum, bo w temacie morszczaków nawet jeszcze nie raczkuję. Mam już pewne doświadczenie w akwariach słodkowodnych (obecnie 3 szt., najstarsze działa nieprzerwanie od ok.6 lat), ale podobno to zupełnie inna bajka.

Aktualnie poważnie przymierzam się do założenia pierwszej solniczki i w związku z tym szkolę się teroetycznie, głównie czytając prawie wszystko co na forach. Jak już będę wiedział wszystko to dopiero wtedy... zacznę pytać ;)


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bielsko ładnie ośnieżyło (dzisiaj byłem). Im więcej soli tym lepiej :) Witamy


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku tym, że zaczynam mieć poważne oznaki choroby morskiej... Witam Wszystkich. Zaraz po przeprowadzce do nowego mieszkanka postaram się mam nadzieję z Waszą pomocą postawić sobie jakiś mój pierwszy posolony baniaczek.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy Prospero, jakiś plan objętościowo - wymiarowy już jest? ;)

Tapatalk


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.