Skocz do zawartości
Ludek

ATI LAMPY

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem używana lampę ATI 8x 54w I niestety przesyłka została uszkodzona, wszystkie wentylatorki zostały zniszczone, będę rozkręcać lampę i zastanawiam się czy nie będzie lepiej wyciąć w górnej pokrywie otwór i zamontować 2 większe wentylatory?

I drugie pytanie, czy plexa jesli jest matowa - widać, ze nie jest już ładnie przejrzysta ma jakiś wpływ na wydajność świetlówek? warto wymienić?

Edytowane przez Ludek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest plexa tylko akryl. Jaki jest sens wycinac cos jak masz ladnie wyciete? Wymien na nowe komputerowe i po sprawie.

Swoja droga jak mozna to zniszczyc przy wysylce?


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akryl czy plexa - warto to wymienić, czy nie ma większego znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest roznica w cenie i tym ze sie nie wygina od tego jak sie nagrzeje. Wiadome jest ze jak jest matowe to mniej swiatla puszcza.

Filmi ciekawy :) ale bez przesady.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w dziale DIY może ktoś już szukał takich wentylatorów i znalazł zamienniki które pasowały bez przerabiania szkoda niszczyć. Nie można zareklamować tej przesyłki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie była ubezpieczona, mnie nie było w domu, tak bym otworzył przy kurierzy. Jutro rozbiore lampę i zerkne czy da się coś odratowac. Ile może kosztować taki kawałek akrylu 120cm x 45 około, jutro zmierze dokładnie.

A co do transportu, mam kolegi listonosza, powiedział " myslisz, że ktoś zwraca uwagę na to, że piszę uwaga szkło pffff" i co tu panie więcej mówić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! _

A jakby taka akrylowa płytę zastąpić szybą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba odpowiednia to musiała by być grubsza by się nie uginała a co za tym idzie ciężar. Wogóle wymiana świetlówek nie realne ,upierdliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I drugie pytanie, czy plexa jesli jest matowa - widać, ze nie jest już ładnie przejrzysta ma jakiś wpływ na wydajność świetlówek? warto wymienić?

Tak i tak.

Ja bym to spolerował pastą polerską tyle że wykończeniową super finish do aut przy użyciu mikrofibry. Pewnie było by lepiej o ile nie jak z salonu.

No ale jeśli koszt niewielki - nie śledzę tematu to można dać sobie spokój i kupić nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kokega lakiernik przepolerowal i jak nowa a co do wentylatorow ja wymienualem na nowe komputerowe firmy aab czy jakos tak sa tanie ciche i te kolki silikonowe do montazu tez kupilem nowe

http://allegro.pl/aab-super-silent-fan-6-cichy-wentylator-17-3db-i4898079244.html

http://allegro.pl/aab-cooling-silikonowe-kolki-montazowe-4-sztuki-i5250308516.html

Mam dokladnie te i polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne wiatraki są nie do zniesienia kup sobie aab tak jak kolega wyzej, polecam

Szyby nie dawaj bo nie przepuszcza uv. Zobacz sobie na Allegro ceny akrylu


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatraki zamówione a akryl wędruje w sobotę do polerki, koszt 50-60zl :) później wstawię fotki przed i po polerce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI stosuje akryl o większej przepuszczalności promieniowania o długości fali poniżej 400nm, jednym słowem taki do solarium :)

Co do plexi i akrylu to:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Szkło_akrylowe

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy trzeba zdjąć obudowę w lampie Ati Sunpower aby wymienić wiatraki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad upgrade'm sunpower'a-dołożeniem i wymianie na duże wentylatory ale w sumie to nie będę psuł lampy, na która mam jeszcze 1,5 roku gwarancji. Mam dostęp do plazmy i lasera, giętarki, zmontuję własną lampę. Zamontuję w niej dupne wentylatory, odbłyśniki dam te same z ATI, akryl też. Zobaczymy co z tego będzie po wszystkim zmierzę pirometrem temperaturę pracy.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyciaglem akryl z obudowy, i kurcze mam dylemat czy dawać do polerki, w dotyku jak PLEKSI i nawet tak samo się gnie :/ da się to jakoś na " chłopski rozum " rozróżnić?

I drugie pytanie, czy wentylatorki mają wyciągać powietrze ciepłe z lampy, czy wiać do środka?

Edytowane przez Ludek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do środka mają wiuchać


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest plexa tylko akryl. Jaki jest sens wycinac cos jak masz ladnie wyciete? Wymien na nowe komputerowe i po sprawie.

Swoja droga jak mozna to zniszczyc przy wysylce?

A przypadkiem plexa i akryl to nie to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie to samo czyli PMMA, a drugi rodzaj, o który wam pewnie chodzi to poliwęglan, który można dość mocno wyginać, nie pęka i myć z soli - to jego przeważnie powinni stosować producenci jako tą "szybkę" osłaniającą świetlówki oczywiście w wersji bez UV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta to PMMA lub poliwęglan, wyczyścilem z soli, ale micro rysy zostały, ale nie powinno na tyle przeszkadzać, żeby specjalnie kupować nową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was jskos specjalnie dba o kondycję lampy? jakieś zabiegi utrzymujące ja w czystości i dobrym stanie funkcyjnym?

Jeśli widać, że odblyśniki są juz matowe - powypalane, ogólnie widać na częściowo zużyte, a na allegro koszt nowego ponad 20zl, TO MOGĘ STARE OKLEJIC FOLIA ODBYŚNIKOWĄ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.