Skocz do zawartości
Ludek

ATI LAMPY

Rekomendowane odpowiedzi

i kurcze mam dylemat czy dawać do polerki, w dotyku jak PLEKSI i nawet tak samo się gnie :/ da się to jakoś na " chłopski rozum " rozróżnić?

Jeśli masz dylemat to nie dawaj , nie będziesz miał dylematu i zostaw jak jest. Gnie się jak banan plexiglas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiatla powinno jak najwiecej wpadac do akwarium i jak masz okazje to wymien oblysniki. Szukasz oszczednosci na kazdym kroku a jednak oswietlenie to podstawa.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiatla powinno jak najwiecej wpadac do akwarium i jak masz okazje to wymien oblysniki. Szukasz oszczednosci na kazdym kroku a jednak oswietlenie to podstawa.

No sorry, że " szukam oszczędności " :D kto płyta nie błądzi! rozumiem,ze na niektórych rzeczach nie da się zaoszczędzić, ale czy nie lepiej pierw zapytać? chyba po to to forum jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem używkę ATI 8x80W bez tej plexi i od 3 miesięcy świeci nad akwarium i żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wysoko nad tafla wody masz? Ja mam 17cm i musze przemywac co do miesiące z soli

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile zaoszczędzisz nowe odbłyśniki vs folia ? Zrobisz jak zechcesz ale nadal uważam, że światło to jeden z ważniejszych elementów.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wysoko nad tafla wody masz? Ja mam 17cm i musze przemywac co do miesiące z soli

Około 13 cm. Świecę tak od 3 miesięcy i jeszcze nie musiałem czyścić świetlówek. Co do odbłyśników to, moim zdaniem, lepiej kupić oryginalne ATI po pierwsze, bardzo dobrze odbijają światło a po drugie, będą pasować idealnie do lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry, że " szukam oszczędności " :D kto płyta nie błądzi! rozumiem,ze na niektórych rzeczach nie da się zaoszczędzić, ale czy nie lepiej pierw zapytać? chyba po to to forum jest

Po co ci lampa ati skoro chcesz ją oklejić folią? To tak jak byś do ferrari wsadził silnik z malucha

Jak nie masz kasy to sobie wymieniaj po jednym odbłyśniku co miesiąc i nie kupuj jakiś tam po 20 zł tylko oryginalne z ati bo tak jak pisałem w poprzednim zdaniu, zaoszczedzisz na odbłyśnikach ale zmarnujesz moc lampy i mnóstwo światła. Bez plexi czy co to tam jest to też bez sens totalny czyścić świetlówki i odbłyśnikach z soli, przecież za pół roku będzie już po odbłyśnikach i znów wydatek.

A jak chcesz oszczędzać to kup lampę ledową a najlepiej zrezygnuj z morszczyzny bo tu oszczędności kończą się tym że dwa razy kupujesz


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zaoszczędzić jeśli się da, o folie pytam, tylko dla tego, że nie wiem. Akwarium 200l mam od ponad roku, ale bez sps-ów i czyta forum gdzie czasem jest napisane " to jest tansze i lepsze " Za 2 tyg startuje z baniakaem 420neto + sump z koralami SPS i dlatego temat lampy ATI postawilem, zeby dowiedzieć się co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zaoszczędzić jeśli się da, o folie pytam, tylko dla tego, że nie wiem. Akwarium 200l mam od ponad roku, ale bez sps-ów i czyta forum gdzie czasem jest napisane " to jest tansze i lepsze " Za 2 tyg startuje z baniakaem 420neto + sump z koralami SPS i dlatego temat lampy ATI postawilem, zeby dowiedzieć się co i jak

Nom to tym bardziej jak chcesz mieć spsy to nie ma najmniejszego sensu oszczędzać na światełku. Wymień sobie powoli odbłyśniki na oryginalne bo takie za 20zł to nie ma sensu stracisz połowę wattów jak nie lepiej, plexi wypoleruj lub wymień i będzie git, światło premium jak to mówią a nie jakieś pół środki, nie pożałujesz a i korale będą ci wdzięczne. Na pewno znajdzie się tu gro osób które to potwierdzą, pozdrawiam i życzę powodzenia


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbłyśniki TYLKO Ati! Osłony nie usuwaj, po pierwsze odbłyśniki szybko zmatowieją, a drugie, ważniejsze ten akryl gra istotną rolę w chłodzeniu rur...


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbłyśniki TYLKO Ati! Osłony nie usuwaj, po pierwsze odbłyśniki szybko zmatowieją, a drugie, ważniejsze ten akryl gra istotną rolę w chłodzeniu rur...

Witam

Dlaczego odbłyśniki ATI , co są ze złota?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są ze złota ale światło odbijają na wagę złota. Tyle w temacie. PZdr


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są ze złota ale światło odbijają na wagę złota. Tyle w temacie. PZdr

Witam

Aha , tyle w temacie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiście jeśli znasz lepsze niż te z lamp ATI, to podziel się z nami, chętnie je wypróbuję. I nie piszę tego złośliwie.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiście jeśli znasz lepsze niż te z lamp ATI, to podziel się z nami, chętnie je wypróbuję. I nie piszę tego złośliwie.

Witam

Nie ma tu żadnej złośliwości , po prostu myślałem , że droższe to lepsze.

http://sklep.acropor...module-80W/1823

http://sklep.acropor...npower-80W/1827

http://sklep.acropor...flektor-80W/7

https://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Aqua-Medic-Odblysnik-paraboliczny/1378

Pozdrawiam

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbłyśniki TYLKO Ati! Osłony nie usuwaj, po pierwsze odbłyśniki szybko zmatowieją, a drugie, ważniejsze ten akryl gra istotną rolę w chłodzeniu rur...

Tak, to fakt. Ja nie mam osłony bo kupiłem bez :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman to są chyba jakieś podróbki co ? orginał kosztują 80zl za jeden

Witam

Jakie 80zł. ja widzę po 54zł.

Pozdrawiam

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman to są chyba jakieś podróbki co ? orginał kosztują 80zl za jeden

Czasami podróbki są lepsze od oryginałów.

Ja robiłem lampę na tych odbłyśnikach i jest git.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.