Skocz do zawartości
hummel

Wszystkim nie dogodzi? co robię Źle?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam baniak ponad pól roku, miękasy i niedawno dołożyłem LPS

Euphylia przed którą tak mnie wstrzymywano, że po poł roku minimum mam wsadzić ma się najlepiej ze zbiornika

Miękasy wiecznie nie zadowolone- briareum ma się git non stop, sinularia nie narzeka, zoa jakoś żyją

Xenie obydwie kuleją , bieleja, jedna juz prawie zniknęła, sarco i lobophyton skulone do minimum

Caulerpa Profi raz rośnie raz bieleje

No3 dziś na sali na minimum, zasolenie 1024, po4 0 na sali, jedyna filtracja to chemipure blue i odpieniacz

Co zrobić żeby wszystko tętniło/ u niektórych xenia to chwast u mnie nie dogodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za czysta woda, jak masz odpieniacz to daj z łyżeczke "syfu" do akwarium.. tzn zależy jakie duże to akwarium masz, jakie oświetlenie i tak dalej, mało napisałeś o zbiorniku


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź pozostałe parametry, Kh Ca, Mg i Ph.

A Xenia wbrew pozorom to kapryśny koral. Niektórzy doświadczeni akwaryści na podstawie zachowania Xenii potrafią określić co jest nie tak w akwarium.

U mnie Xenia też się nie trzyma a inne korale ok.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak kh spadało to przestawała pulsować i polipy były mniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie trochę "za czyta" woda, czym karmisz koralowce?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając miekasy ale lps-y też takiej wyzerowanej wody nie lubią.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podnieś troszkę no3. Podajesz fito? Jeśli nie to zacznij,miekasy też jedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam zestaw filtracyjny, to samo oświetlenie i taki sam litraż akwarium. U mnie są same miękaski. Myślę że, przyczyną może być odpieniacz. Dobrze pieni jak na taką pojemność.

Kiedy miałem w akwarium przez długi czas dwie, trzy rybki azotany były niewykrywalne i korale stały w miejscu. Teraz rybek jest sześć

i korale muszę przycinać, a azotany są i tak na 0,2. Może najprzyjemniejszym rozwiązaniem problemu będzie dokupienie kilku małych rybek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zacząłem lac plankton- kupiłem od hodowcy i zwiększyłem karmienie i jest lepiej, ale wywala minimalne cyjano...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.