Skocz do zawartości
Nik@

Jak wytępić pchły u sierściucha, by nie zaszkodzić zwierzakom w akwarium?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kot wychodzi na dwór i oprócz dziury po śrucie w rudym zadku (na szczęście płytka rana) przyniósł też pchły. Wiem, że środki na insekty są bardzo toksyczne dla krewetek i pewnie też dla innych zwierząt. Czy jest jakiś bezpieczny środek? Są płyny na skórę i obroże, ale pewnie wszystko z tych rzeczy odpada. Może szampon?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Fiprex do zakraplania pomiędzy łopatki na skórę.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szampon i kąpiel - jak znosi ?


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kot wychodzi na dwór i oprócz dziury po śrucie w rudym zadku (na szczęście płytka rana) przyniósł też pchły. Wiem, że środki na insekty są bardzo toksyczne dla krewetek i pewnie też dla innych zwierząt. Czy jest jakiś bezpieczny środek? Są płyny na skórę i obroże, ale pewnie wszystko z tych rzeczy odpada. Może szampon?

Stosowaliśmy i płyn na kark i obroże przeciwpchelne u naszych kotów. Nic z tych rzeczy nie zaszkodziło naszym akwariom. Chyba że planujesz w swoim wykąpać kota...


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz dostał jakiś zastrzyk, po dwóch dniach chodząc zostawiał ślad z martwych pcheł.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje koty całe lato noszą obroże wg.opisu silnie toksyczne, dodatkowo co pół roku są zakrapiane za uszami i pod ogonem :lol:

Ruda małpa śpi na fotelu obok akwa i w wodzie pływa nieraz trochę sierści, krewetki, rozgwiazda, jeżowce i cała reszta ma się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu padły nam krewetki, malowałem sufit i używałem środka na pchły ten który wyciska się między łopatki. Radzę uważać, choć dowodów nie mam, farby używałem już wcześniej, nic się nie działo.

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big daddy, to właśnie waszym przypadkiem się wystraszylam. Nie chce stracić nikogo z akwarium. Problem w tym, że kot nie lubi wody i obawiam się, że kąpiel z szamponem będzie mnie kosztować głębokie rany od pazurów, których mu nie obcinam. Ostre jak harpuny. Kropelek między łopatki nie zaryzykuje, może poczytam o obrozach. Choć zakładam że nasączone są tym samym preparatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla mojego pupila kupuje ADVANTAGE np.:http://www.tofivet.pl/pl/o/advantage-do-4-kg-male-koty-Krople-na-pchly

Świetnie działa i jak zauważyłem tylko ten środek z których stosowałem nie podrażnia skóry zwierzaka i jest bezpieczny na pewno dla baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie i tak muszę poczekać, aż mu się rany zagoja, więc będę czytać i pytac. Dzięki piękne za informacje:)

Kot się nacierpial przez jakiegoś idiote :( chyba przestanę wypuszczać go na dwór, choć obawiam się, że będzie bardzo nieszczęśliwy, kiedy nie będzie mógł polować na ptaszki i wykradać jaj z gniazd na drzewach. Ileś lat już lata po dworze i dopiero teraz pchelki przyniósł. Mnie chyba też gryzą, bo ciągle mam jakieś ślady po ukąszeniach na nogach, a komarów już nie widzę

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....ciekawe do czego.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dla mnie wystarczy już tej bliskości, która jest. Ja mu pozwalam posiedzieć na kolanach, trochę pogłaskam, gorzej znoszę jego pchły które mnie gryzą po nogach. Ale jak mi wlazi do toalety, to już za dużo dla mnie tej bliskości, wypraszam i zamykam drzwi. Tydzień czasu grzebalam mu w ranie, starając się ją oczyszczać i dla niego to chyba też już za dużo. Oboje bardzo nie chcemy iskania. Chcemy tylko, żeby nas nic nie gryzło :)

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pchły? :shock: To te krople mają być w końcu dla kota czy dla ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź go i wykąp nie sama tylko niech ktoś go dobrze przytrzyma i szamponem przeciwpchelnym ze dwa razy i po kłopocie, ja tak z Kuzynką około 8 Tygodniowe kociaki wykąpaliśmy i już się nie drapią :) pazury jeśli to kot domowy też warto od czasu do czasu podciąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przestrogi bo nikt o tym nie wspomniał. Wszelkie środki przeciwpchelne, mam na myśli te odstraszające stosujemy poza domem.

Chodzi o to aby pchły nie rozlazły się po domu. A przy niektórych środkach widać gołym okiem jak następuje ewakuacja z kota czy psa :)

Edytowane przez Shellik (wyświetl historię edycji)

f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotąd to był kot pół domowy, pół dzikus. Nie obcinałam mu pazurów, bo on bardzo lubi łazic po drzewach, a z obcietymi raczej nie mógłby sam zejśc. Nawet obroży nie zakładam, żeby się nie zaczepił o gałąź. Nie powiem, jak tragicznie wygląda moja kanapa i krzesła po tych pazurach... sąsiedzi z 3 piętra mieli pewnie nieźle zdziwione twarze, jak im rudy z gałęzi prosto w okna zaglądał :) w każdym razie dotąd nigdy nie było ani pchel, ani nikt śrutem kota nie potraktował :( a teraz wszystko na raz i nie wiem, co robić. Biedak ma pół dupki ogolonej, pokłuty zastrzykami z antybiotykami, ciagle ktos grzebie mu w ranie i jeszcze gryzą go pchły. Na pewno nic nie zrobię, póki rana się nie zagoi, ale już szukam jakiegoś łagodnego środka. Łagodnego i dla kota i dla zwierząt w akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz nikogo kto go przyzna te kilka dni?

Może hotel w ostateczności na te kilka dni leczenia i będzie spokój.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.