Skocz do zawartości
pecetowiec

Za membraną 007 ppm a po (nowej) żywicy 017 ppm wtf?!

Rekomendowane odpowiedzi

Zmontowałem filtr tak jak powinien być zmontowany, membrana jedynie używana reszta nowe. po przepłukaniu membrany wynik 7 ppm... to dawaj na żywicę a tam po 3l dalej 17ppm!

Co jest nie tak?

filtr 10" z takim wkładem na żywicę

http://sklepzfiltrami.pl/pl/p/10-przezroczysta-obudowa-pusta-FCEB10/134

i taką żywicą

http://sklepzfiltrami.pl/pl/p/Zloze-zmiekczajace-zywica-999225-SK1BK/217

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepłukaniu membrany ?? co masz na myśli

Mi padł miernik , chyba go przypadkiem zalalem i wariuje tez pokazuje wiekszy wynik po żywicy

Sprawdz czujnikiem kt masz zamontowany przed żywicą jaki bedziesz mial wynik po


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omijasz ogranicznik przepływu, wtedy nie masz ciśnienia na ścieku i membrana wtedy nie wytwarza czystej wody za to ściekiem leci wszystko wypłukując już zatrzymane zanieczyszczenia. Powinno się tak robić co jakiś czas, niektórzy nawet mają elektrozawory które to robią cyklicznie co jakiś czas np przez minutę.

TDS 3 nowy, nie jest na linii tylko badam wodę "ręcznie", jeden mam do tego szklany pojemniczek zawsze przepłukuję go badaną wodą 2 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz złą żywicę . Powinineś mieć MB 20 lub MB 400.

To pewniak? Nigdzie nie czytałem że to ma być konkretna wartość...

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To pewniak? Nigdzie nie czytałem że to ma być konkretna wartość...

proszę Cię ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co? :)

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

np. allegro dział morszczyzna i wpisz żywica - wyskoczy coś takiego co masz ? na 100% nie - chyba że sprzedawca nie ma pojęcia co i do czego sprzedaje

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem na szybko reef hub i przyklejony o ro dla nowicjuszy... Nigdzie nie ma wartości jaką ma żywica co ciekawe na paragonie mam mb20... To teraz nie wiem co jest nie tak?! Jutro zadzwonię do tej firmy i się spytam co to za szajs....

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
np. allegro dział morszczyzna i wpisz żywica - wyskoczy coś takiego co masz ?

A żebyś wiedział że takie samo, drobny piasek w woreczku strunowym...

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kup

Żywica jonowymienna MB-20

lub

Żywica jonowymienna MB-400

A żebyś wiedział że takie samo, drobny piasek w woreczku strunowym...

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

to nie kształt " piaseczek" jest ważny - a skład

"Purolite Żywica jonowymienna MB-400

Żywica ta jest gotową do użytku mieszanką silnie kwaśnego kationitu i silnie zasadowego anionitu Złoże zostało opracowane dla potrzeb produkcji wody o wysokiej czystości - może być stosowane do produkcji wody całkowicie zdemineralizowanej pozbawionej krzemionki i dwutlenku węgla."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co to za g jest w sprzedaży co podnosi zanieczyszczenie! Ale ich jutro opier#### jak na tych gąbkach zostanie trochę to bedzie dalej pierniczyło robote, bo trochę tam się wczepiło.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma co kogo opierniczać bo jest wyraźnie napisane:

,,Silnie kwaśna żywica jonowymienna - opracowana do „zmiękczania” wody na skale domową i przemysłową.''

Nic nie piszą o akwarystyce, do domowego użytku jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ok... Niech wam będzie choć paragon miesza trochę w tym wszystkim ale już... 20 czy 400 co jest lepsze?

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten sam sklep to tu masz samą żywicę:

http://sklepzfiltrami.pl/pl/p/Zloze-do-demineralizacji-wody-AMBERLITE-MB20400/220

ale taniej ( i 100% pewności ) alledrogo i żywica od ekipy z bielawy:

http://allegro.pl/zywica-rohm-haas-amberlite-mb20-coralhouse-i6525306805.html


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolego w linku w którym podałes, tzn. żywice którą kupiłeś po lewej stronie masz zakładkę akwarystyka szukając dalej znajdziesz zestaw do demineralizacji wody i produkty powiązane z tym zestawem i tam jest żywica mb20 czy mb400. Tak jak Marek napisał to jest inna żywica i dlatego takie wyniki TDS pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam.

Mieliśmy coś kiedyś skrobnąć z Bartkiem na temat żywic, ale uznalismy temat za zbyt obszerny. Ale skoro mowa...

Żywice są różne. Jak sama nazwa wskazuje są JONOWYMIENNE, to znaczy, ze jeśli coś mają związać, to coś muszą oddać. Tak więc kationity wiążą kationy i kationy uwalniają, anionity robią to samo z anionami. Tak więc, kation za kation, anion za anion. Hm... czyli złapmy K+, oddajmy H+, złapmy H2PO4- oddajmy OH-. Ideał. Oddany H i OH zrobią H2O no i co pokaże TDS? ZERO.

No ale zeby nie było tak pięknie...

Zywice się miesza ze sobą, np rzeczone MB cośtam. No i powiedzmy że mamy krzemiany w wodzie, które przeszły przez RO. Związki te są trudno rozpuszczalne, dlatego TDS ich nie widzi, bo nie są one jonami. Do ich usuwania potrzebny jest silnie zasadowy anionit, jak dobrze pamiętam żywica A200. Ok, dochodzi do reakcji "rozpuszczenia" tego krzemianu, anionit pochłonie anion krzemowy i... zostanie w RO kation sparowany z czymś co zywica uwolniła w zamian. No i ten wolny kation ze swoją parą bedzie dysocjował, więc TDS go zobaczy. Kapewu???

Czyli. Najlepiej mieszanka, ale mono też dobra, ale trzeba wiedzieć co w trawie piszczy. ;-)


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o zbiornikach na kranówce, albo że ktoś żywicę wymienia po 019 na tds i nasuwa się pytanie nowicjusza... Na co wpływa woda która ma, powiedzmy ponad 010 na tds? Co mnie "zaatakuje" co mi grozi? Daleko mi do ortodoksa ale też nie chcę zaniedbać zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobra żywica, to dobra żywica... Powiem Ci o moim przypadku. Kupiłem ostatnio membranę 50GPD, bo ponoć nie puszcza krzemianów, a ja nie potrzebuje niewiadomo jakiej wydajności, więc mi wystarczy. Membrana jest prawdopodobnie walnięta, bo robiłem cuda, smarowanie wazeliną oringów, zamiana ich miejscami etc. NIC. Po membranie mam 16-18 (jak ją naleci). Kranówka - 240. Przy poprzedniej 75GP miałem po niej 006. W związku z tym że desperacko potrzebowałem wody, a nie było czasu na nową membranę (obecną zareklamować graniczy z cudem)- podpiąłem żywicę MB20 i zacząłem produkcję. Dotychczas już w sumie ze 200 litrów. Wynik po żywicy- ciągle 000. Także na razie dopóki nie pojawi się 001 trzymam tę membrankę. Potem wymienię wraz z żywicą. Póki co- eksperymentuję ile taka świeżutka żywica litrów mi wytrzyma przy tak fatalnym wyniku po RO. Podsumowując- dobra żywica czyni cuda. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

16-18 po membranie to nie katastrofa

żywica powinna wytrzymać ... koło tysiąca? litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

16-18 po membranie to nie katastrofa

żywica powinna wytrzymać ... koło tysiąca? litrów

Katastrofa, bo jak pisałem- po starej 75GP miałem 006 max. Jest walnięta, lub kiepski producent. Poprzednia to chińczyk- Vontron, teraz to miała być arystokracja wśród membran- Aquafilter :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.