Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ensso

To był (jest) Twój dzień! Najpierw jakże udanie wykorzystana przerwa w pracy na temat o panelu - a teraz kręcenie się po mieście zaowocowało kupnem jednego z najpiękniejszych zwierzaków do solanki :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No piękny piękny kiedyś też miałem takiego pięknego tłustego co żył sobie aż odinoza wykończyła mi baniak do zera , ostatnio kupiłem nowego niestety na rano wieloszczety go jadły . życzę Ci żeby się wydarzył


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. To mój trzeci mandaryn kupiony w aquario, poprzednie miały się świetnie ale wymieniłem je na korale.

Temu nie mogłem się oprzeć bo ma bardzo intensywny niebieski kolor, narazie zwiedza akwa, mam nadzieje że przeżyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklepy z morszczyzną robią stanowczo za blisko ludzkich siedzib

i jak tu było się nie oprzeć takiej paskudnej mordzie

post-23536-0-88218600-1477499575_thumb.jpg

post-23536-0-09795500-1477499586_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zwierzak. Jak się oswoi to siedzi i obserwuje co ludzie robią przy akwarium:)

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No nareszcie :) zbiornik z Salariasem - teraz wygląda jak zbiornik

gratki - moja ulubiona mordka :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam nowe zoaski? Z tych różowych coś odroslo?

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoasy ładnie rosną i te różowe i trzy kolorowe, wszystkie puszczają nowe łebki.

Co ciekawe te różowe /czerwone całkowicie zmieniły kolor, są teraz bordowe identycznie jak środek buraka

niestety ale zdjęcie wychodzi całkiem wyblakłe

ukwiał wybrał się na spacer

post-23536-0-76374700-1478280173_thumb.jpg

post-23536-0-16136600-1478280184_thumb.jpg

post-23536-0-05577100-1478280256_thumb.jpg

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volf - piekne akwarium.Gratuluje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Gothmog chodzi o dwa łebki na okrągłej podstawce? krab je oderwał i myślałem że już po nich,znalazłem je pod skałą przykleiłem i po godzinie były już rozwinięte, teraz czekam na przyrosty.

Quadriego po ostatnim spacerze znalazłem rano w panelu,najciekawsze jest to że siedział tam ze swoim błaznem.Chyba skrzydeł dostały bo inaczej sobie tego nie wyobrażam.Po godzinnej męczarni z wyciąganiem go z ciasnego panela, jak gdyby nic się nie stało poszedł do swojej dziury w skale i się cieszy.

Doszły też nowe kolorowe zoa,wszystkie mają się dobrze i widać młode.

45l dzięki

post-23536-0-79209800-1478979737_thumb.jpg

post-23536-0-43181300-1478979748_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie o te mi chodziło;) u mnie rosną bardzo wolno i ciekawilo mnie czy czasem coś im nie pasuje u mnie czy porostu tak mają.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolf, mam chyba te same buraczkowe zoaski, u mnie rosną jak chwast. Co ciekawe, kompletnie nie reagują na macki zielonego ukwiala, ktory caly czas ich dotyka. Nawet udalo mi sie strzelic fote, jak macka sobie leży spokojnie na polipach. Za to czerwony quadri je drażni, zwijają sie na dotyk, ale zaraz otwierają. A jak krewecia przejedzie wąsem to natychmiast sie zwijają.

XUoYH29.jpg

Zielony ukwial jak kiedyś wydedukowalismy to prawdopodobnie klon Twojego. Rośnie bydle,jest juz wielkosci talerza do pizzy i nie chce sie podzielić. Blazny nie opuszczaja go poza zasięg macek i krabik porcelanowy tez w nim mieszka. A czerwony quadri biedny sam, nikt go nie chce zamieszkać.

U Ciebie tez te zoa nie reagują na niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, rzeczywiście czerwone zoa ładnie rosną, schodzą już ze skałek na piasek, kolorowe trochę wolniej ale też puszczają nowe łebki. Różowe o ktore pytał kolega Grzegorz niestety stoją, dwa ładne polipy i zero nowych.

Tak, nasze ukwiały to kuzyni, mój dotykał już wszystkie korale w zbiorniku i żadnemu nie zrobił krzywdy, poprostu nie parzy, nie zostają żadne ślady po kontakcie z mackami.

Ukwiała niestety muszę się pozbyć, mam wąski zbiornik a on wciąż rośnie i robi za dużo cienia.

Mam tylko cichą nadzieje że się podzieli zanim znajdzie się chętny, mam go prawie od początku i to najładniejszy zwierz w akwa.

Poza tym akwarium ma się świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja sobie bez niego nie wyobrazam akwarium :) bez czerwonego quadri od Ciebie tez nie. Choc mialam chwile zwatpienia, kiedy po zmianie skaly ponad miesiac czerwony lazil. 3 tygodnie siedzial w kotniku, bo nie mogłam sie zdecydować, czy pójdzie pod młotek, czy dac mu jeszcze szanse. Decyzje podjęła meiacanthus atrodorsalis, kiedy wskoczyla na kotnik, na powietrze dokladnie miedzy wzmocnienie akwarium a pokrywe kotnika. Dobrze, ze usłyszałam plusk i go nie zignorowalam, bo nie miała szansy sie wydostać. Wtedy wyjelam kotnik uznajac go za niebezpieczny patent i wpuscilam czerwonego z powrotem do akwa. Usiadl grzecznie w jednym miejscu, na widoku i zachwyca swoją urodą:)

Twój wychowanek sprzed chwili:

PK9JzOf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karm częściej czymś treściwym będą miały grubsze cycki

W moim akwarium mleko, winowajca to mała 5cm babka, która gości u mnie od kilku dni. Zaraz po wpuszczeniu zaczęła usypywać kopce i jeszcze się jej nie znudziło,w przerwach między kopaniem wyskakiwała sobie z akwa żeby pozwiedzać okolice,prowizoryczna siatka jak na razie ograniczyła turystykę. Korale i ukwiały zadowolone ładnie się pompują, mnie też ta zadyma nie przeszkadza więc bez stresu.

post-23536-0-90975800-1481736648_thumb.jpg

post-23536-0-95078700-1481736658_thumb.jpg

post-23536-0-78796300-1481906422_thumb.jpg

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, babki to ja lubię ale na zdjęciach a nie w swoim akwarium. Miało być coraz lepiej a jest coraz gorzej,po trzech dniach nie widzę już tylnej szyby w akwa. Miarka się przebrała- eksmisja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, to nie babki wina tylko Twoja, bo sobie piach zapusciles. Zostaw ją, bo to najlepsza babka, pracowita, a po koralach nie sypie, a przynajmniej Ci detrytus z piachu wytrzepie i zmniejszy szanse na plagi.

A co Ty masz za filtracje, ze Ci ten pył nie wychodzi z akwarium?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtrację powiedzialbym mam idealną, każdy paproch wpada do panelu, niestety przy tej babce nie nadąży. Ryba non stop kopie dziury, kręci się w koło robiąc coś ala wulkan z kraterem do samego dna i potrafi zrobić takich kilka w ciągu dnia i nocy. Rano muszę to zagrabic bo skałki z koralami leżą przechylone albo przewracane, i w koło Macieju .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jej szansę... wytrzepie Ci dywan do czysta, to przestanie dymić :) sam widzisz ile syfu Ci w tym piachu siedzi... moze daj wate na cyrkulator póki tego syfku tyle. Ja przez kilka tygodni byłam bez babki i teraz, kiedy jest nowa jestem w szoku, jak sie piach zabrudzil.

Chetnie bym przygarnela Twoją, gdybym miala pewność, ze sie z moją sexy dogada. Ale szanse marne...

A ona z czasem przestanie tak mocno wiercic, jak juz znajdzie idealny domek dla siebie :)

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taki pomysł . Mam kilka polek wieszanych na krawędzi akwarium, zaraz przełoże wszystkie korale na mniejszych skałach i zostawię gołe dno na dwa trzy dni i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Prawdę mówiąc to chciałem kupić dwie sztuki bo podobno siedzą razem w norze i jest spokój, niestety drugiej nie mogliśmy namierzyć bo się schowała w dużym akwa z koralami i stanęło na jednej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babka u ciebie spokojnie piach przesiewa przy samej ziemi, może daj watę do sumpa i przedmuchuj cyrkulacja dno dodatkowo pewnie pełno pyłu jest w akwarium i dla tego tak masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jak przesiewa to jest ok bo nie pyli. akurat nagrałem po wyrównaniu dna. Problem jest jak kopie te dziury bo kręci się w koło i wymiata wszystko ogonem aż tumany piasku się unoszą. Piach jest czysty niedawno wsypany nowy i nie ma na nim syfu , dodatkowo co noc jest dmuchany bo zwiekszam cyrkulację.

Przeniosłem korale na półki, ma teraz całe dno do dyspozycji i trzy dni na resocjalizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku a miało być bezstresowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabą masz cierpliwość, moja babeczka cały piach z lewej przenosiła na prawą stronę akwarium i tak dwa lata, babka zdechła a piach został na prawej stronie.. Daj szansę naturze :secret:


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba, miało być i jest, ja się z tego śmieje tylko mnie ciekawi czy to tak ma wyglądać

Moljzesz, cierpliwości rzeczywiście mi brak ale jakoś przetrzymam te parę dni jeszcze, rybka ładna chętnie bym ją zatrzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.