Skocz do zawartości
Waldemar Żak

co to jest?

Rekomendowane odpowiedzi

chyba zostales posiadaczem rozgwiazdy . ja w swoim zbiorniku mam takie i troche wieksze . Maja ruznej dlugosci ramiona , dlugie krodkie ale zawsze 6 . pewnego razu naliczylem sie 32 , a do konca nie wiem ile ich jest . mam tez niebiesko fioletowe z 5 ramionami , tez bardzo male.


"<?))))><`?...¸??´?`?.¸Morskie¸.?´?`?...¸.?´><((((?>"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

tak to jest napewno mala rozgwiazda , ktora duzo wieksza juz zreszta nie urosnie

mialem u siebie w akwarium , grasowaly po kamieniach i czasami wchodzily tez na szyby:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś coś o tym czytał na anglojeęzycznych stronach? Grzesiek mnie nieco zmartwił :no Jeżeli nie rozgwiazda to co? Ale bardziej istotne jest czy to szkodzi rafie czy też nie? "Wywalił" - hmm, ale tak z przekonania czy tylko na wszelki wypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu nie martwil sie ja mam o wiele wiecej . A Grzesiek bowinien sobie cos

wymienic a nie wywalac. Zgode sie z Zbyszkiem one pelzaja sobie po skalkach i po szybach, a co dodam to one rosną (ale powoli) . Jutro zamieszcze kilka zdjec


"<?))))><`?...¸??´?`?.¸Morskie¸.?´?`?...¸.?´><((((?>"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam 100% pewności, ale prawdopodobnie jest to mała heliofungia. Mnie udało się coś takiego dostać na skałce z sarcopythonem. Na początku też nie miało to specjalnie wyraźnego kształtu. Teraz już nie ma wątpliwości. Z ok. 1 cm średnicy urosła już do ok. 5 cm i ma teraz wyraźne kształty polipków i prześwitujący szkielecik wapienny.

rah


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zwierzę o które pytałeś jest rozgwiazdą. Mówił o konkretnie tym gatunku Sushi na ostatnim sympozjum. Przykro mi, ale konkretów nie pamiętam, jeśli Cię interesuje zwróć się do niego.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze a rozgwiazdy to nie mają pięciokrotnej symetri ?

to może jest podobne z wyglądu ale chyba to nie rozgwiazda


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to przecież należy do szkarłupni a te wszystkie maja pięciokrotna symetrię (wtórną)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

popatrzcie na to :)http://www.ifm.uni-kiel.de/OzeanOnline/zoologie/seestern/seestern.htm#Arten

ps; powyzsze zdjecie ,ktoro zamiescil Waldemar jest to w 100%mala rozgwiazda (taka informacje otrzymalem od akwarysty ktory sie tym zajmuje juz ladnych kilka lat ) , te gatunki nie rosna wieksze , jesli chcesz sie ich pozbyc to kup sobie harlekingarnele (wystarczy jedna garnela i bedziesz mial spokoj raz na zawsze , wszystkie rozgwiazdki zostana zezarte)

Tylko w sumie po co ? one sa tez pozyteczne po czesci zywia sie tez i glonami , i kamienie tez wygladaja ciekawiej :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznaje się do błędnego rozpoznania zwierzaka na wyżej zamieszczonej fotce.po krótkiej rozmowie z Sushim przyznaje ŻE JEST TO ROZGWIAZDA .co do usuwania jeśli niepodgryza korali to zostawić.jestem bardzo wyczulony na wszelkiego rodzaju ,,niproszonych gości'' którzy moga zagrozić mojej rafie.


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi link ze zdjęciem który podałem przedstawia jekiegoś zwierzaczka o stożkowym kształcie który co jakiś czas wypuszcza jakiś "pyłek" lub też bardzo drobne kuleczki jakby się rozsiewał. (na zdjęcu ująłem ten moment:) ) Ma zdolność do szybkiego przemieszczania się, porównał bym szybkość tego czegoś :no do ślimaka. To na pewno heliofungia?http://www.akwariumnaslono.neostrada.pl/images/DSCF2434.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się szybko porusza to na pewno nie heliofungia. A co, to już nie mam pojęcia.

Paweł


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heliofungia jest koralem twardym LPS i ma zdolności do przemieszczania . ale po solidnym napompowaniu się .ma długie ,,czułki'',.podstawa jest okrągła i wapienna


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma zdolność przemieszczania się, ale nie z szybkością ślimaka :-)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Waldek.Miałem w swoim życiu 3 heliofungie. Chodziły 2. W czasie nocy potrafiła przewędrować 20 cm i poparzyć kilka innych zwierząt. moja obecna siedzi w miejscu.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co zauważyłem to takie "gluty" z otworu gębowego, ale w ten sposób wydalają także inne twarde.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.