Skocz do zawartości
Andretti

Aiptasia - naturalni wrogowie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Mały brzydal dużej różyczki (krewetki zresztą też) raczej nie ruszy ale pomysł z kotnikiem dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patryk1977

Chelmona niestety nie kupię, w chwili obecnej mam zbyt mały zbiornik, aczkolwiek liczę, że w nowym nie będzie mi potrzebny.

@michalfa

Mam nadzieję, że krewetki ruszą w końcu do ataku. Brzydal póki co nie podgryza mi żadnych innych koralowców, lecz skubany potrafi poodganiać błazny podczas karmienia i nie ma takiej opcji, żeby nakarmić błazny bez napełnienia brzuszka brzydala.

@silvia

Nie mam dużych aiptazji (jeszcze;/). Największe mają jakieś 2-3 cm wysokości i jest ich tylko kilka sztuk. Wszystkie wyrosły na podstawce przyniesionej do akwa szczepki i to od spodu. Od tego czasu zauważam ciągle nowe małe ukwiałki w praktycznie każdym miejscu.

Jutro skoczę po kotnik. Zobaczymy co wyjdzie z tego zabiegu.


c2d0c730ab6bf8d9d8206b7644a2c04cu768a676.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Aiptasie wielkości 2 -3 cm to są duże aiptasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie krewetki ruszyly tylko w promieniu kilku centymetrow od kryjowek. Brzydala mialem byl swietny. Wyjadl wszystkie widoczne roze w tydzien, ale zabral sie za zoa, rownie sprawnie jak za aiptazje. Poszedl sprzatac inny zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeśli macie Panie i Panowie niechciane Acreichthys tomentosus [brzydale] lub nadmiarowe berghie to chętnie kupię.

Oba zwierzaki można mnozyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berghie chyba na ten moment nie do kupienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z różami (500l). Kupiłem 5 wunderwaffe. 5 kuken.. Brzydala. Chelmona. Po 4 miesiącach róże zaczynały znikać. Widzę, że Chelmon ma je gdzieś bo ciągle zjada coś innego ze skały. Krewetki zabrały się ale za bardzo małe róże wielkości 3-4mm. Za większe do 4-5 cm zabrał się brzydal ale dopiero jak podrósł i dojrzał. Gigantami zająłem się samemu za pomocą Aiptasia-X. Teraz mimo pełnego aiptasii komina oraz trochę w sumpie mam pełną kontrolę jej populacji w sposób naturalny. Zauważyłem też, że brzydal zostawia sobie kilka i jakby je uprawia. Szarpie je ale nie zjada. One wypuszczają spory. Z później te nowo wyrośnięte zjadają krewetki albo sam brzydal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak urzadzalem akwa wieksze nabylem skale wraz z rozami, kupilem od znajomego brzydala i po paru dniach problem znikl

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę trochę watek,zaczynam mieć problem z aiptasia ,kupiłem 2 krewetki niestety nie widziałem ich już tydzień i przeglądając angielskie fora natrafiłem na ciekawy sposób z ich walka 2W laserem ,czy ktoś na forum może stosował taka metodę walki z tym szkodnikiem


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krewetki są leniwe kupiłem dzisiaj aiptasia X,czy ktoś oglądał jak po zastosowaniu tego preparatu one eksplodują fajny widok mam nadzieje ze nie zakończy się to jeszcze większą plaga


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hajtaler prawdopodobnie właśnie zakończy się większą plagą... Z moich doświadczeń walka chemiczno mechaniczna kończy się tym, że chwilę wydaje się czysto a później jest plaga x2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne u mnie takie większe przy podawaniu aiptasiaX ukwiał się zamykał,oklapł i już nie wstał. Z mniejszymi doskonale radzą sobie krewetki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My teraz z kolegą mamy w planach na spółkę kupić laser 50.000mW. podobno fajnie się sprawdza. Na ytb są filmiki. Ciekawe tylko czy też nie puści zarodników w momencie przypalania te dziadostwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o AiptasiaX, używałem i preparat tylko pogarsza sytuacje.. Z jednej dużej po jakimś czasie w tym miejscu robi się pięć małych. Jeśli są krewetki to może im pomóc z za dużymi różami.

Panoramiks200 możesz podać link do sprzętu o którym mówisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o AiptasiaX, używałem i preparat tylko pogarsza sytuacje.. Z jednej dużej po jakimś czasie w tym miejscu robi się pięć małych. Jeśli są krewetki to może im pomóc z za dużymi różami.

Panoramiks200 możesz podać link do sprzętu o którym mówisz?

Jakoś mi się udało zwalczyć takie duźe 2cm srednicy a na malutkie mam 4 krewetki od nanokaczora i wszystkie wyjadły oprócz tych z przodu zbiornika, mysle ze się boją tam podchodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy udało Ci się zwalczyć preparatem czy zmniejszyłeś je nim do takich rozmiarów że krewetki sobie poradziły..

Uważam że preparat jest skuteczny w zmniejszaniu ukwiała, a nie w usuwaniu. Jeśli ktoś chce usunąć róże a nie ma w obsadzie zwierzaka który w nich gustuje to tylko się rozsieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laser nie jest niestety pomocny , moc znaczaco zanizona, krewetki hmmm moze i ograniczaja populację, cała nadzieja w brzydalu, pływa od 2 dni, aleni nie widziałem zeby skubał, zarcia innego nie dostaje bezposrednio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydal to cwaniak, jak widzi kogoś w pobliżu to udaje że go nie ma ;-) Przynajmnie te co były u mnie tak miały. Jednak trzeba przyznać, że swoją robotę robi. U mnie wyczyścił nawet te większe róże. Krewetki raczej zajmą się tymi małymi, więc są dobre, albo na początek plagi, albo do posprzątania po np. Brzydalu i dalszego kontrolowania populacji różyczek.

Edytowane przez TomMen (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba masz rację Tom, tak niewinnie sie unosi, pływa jak ostatnia ciamajda ale na prawde jest smieszny, takie wyłupiaste oczka oby tylko sie okazał tym grzecznym hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać czy laser Wam zadziała :)

Ja mam w domu stary 3000mW zielony i nie daje rady :/


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.