Skocz do zawartości
Karolk

Powtórka z rozrywki DRAMAT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miało być pięknie a wyszło jak zwykle.

Mały dramat w baniaku przedawkowalem magnez przez 3 dni magnez pompa podawala kilka razy dziennie

Po testach wyszedł Mg ponad 2100

Baniak zamienił się w bagno szreka zielony zakwit na szybach korale zaczynaja obumierać

post-24613-0-14183900-1478204069_thumb.jpg

post-24613-0-16771800-1478204136_thumb.jpg

post-24613-0-02676100-1478204154_thumb.jpg

post-24613-0-36174500-1478204211_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mozesz teraz chyba zrobić to podmiankę najlepiej na jakiejś soli co ma niski magnez np. Aquaforest Reef Salt albo sea salt nawet a najlepiej by bylo chyba jak bys zdobył wode z podmianki od kogoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu tyle dozowałeś i nie sprawdzałeś testem?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm. Wydaje mi się, że to nie wina wysokiego poziomu Mg.

Za dawnych czasów właśnie kuracja "antyglon" polegała na znacznym podniesieniu poziomu magnezu.

Poszukaj przyczyny w czymś innym ale oczywiście spora podmiana wody zawsze pomagała.

Michał


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki właśnie robię solankę powiedzcie jeszcze ile podmienić wody na maksa żeby żony coś nie spierd.....

Akwarium w obiegu ma jakieś 380 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu walczyło się z Briopsis podnosząc magnez do poziomu nie rzadko przekraczającego 2000ppm bez negatywnych skutków.

Tylko Mg poleciał? Sam dozujesz czy razem z Ca?

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z premedytacją odniosłem mg do 2500 było tak wysoko około trzech tygodni. Nic nie ucierpiało.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ta podmiana? żeby kolejny skok parametrów zrobić?

Postawiłeś je wysoko pod ledami - to może je przypala i korale zestresowane albo sprawdź no3 i po4.

Możliwe też, że ustawiłeś cyrkulację prosto w korale - to je ze skóry obdziera - pierwsze zdjęcie.


Akwarium 85x70x60, sump 80x70x35, około 450l w obiegu, Światło: 250W HQI (ReefLux 12KK) + 2x24W T5, Odpieniacz: Reef Octopus ro-ps-2000int, Cyrkulacja: Tunze 6025, Jebao WP25, Obieg: NJ 3000, Miękkich mało / LPS / SPS, 25kg LS i 7kg LR ==> więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ta podmiana? żeby kolejny skok parametrów zrobić?

Postawiłeś je wysoko pod ledami - to może je przypala i korale zestresowane albo sprawdź no3 i po4.

Możliwe też, że ustawiłeś cyrkulację prosto w korale - to je ze skóry obdziera - pierwsze zdjęcie.

A no po to panie Piotrze, że domyślamy się, iż to nie wina poziomu Mg a czegoś innego. Niestety nie wiemy czego bo autor za wiele nie napisał. A podmiana zawsze przybliża parametry wody ku tym właściwym.

Michał


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Michale, tam widać jak cyrkulacja wieje prosto w szczepki... aż je przewraca. To który koral się otworzy jak dostaje strumieniem prosto w nos?

Podmiany często pomagają w nagłych przypadkach ale w tym przypadku, to kolega chce zrobić dużą i kolejny skok zafundować swoim zwierzakom.

Zrobi jak uważa - jego sprawa.

Pozdrawiam, Piotrek


Akwarium 85x70x60, sump 80x70x35, około 450l w obiegu, Światło: 250W HQI (ReefLux 12KK) + 2x24W T5, Odpieniacz: Reef Octopus ro-ps-2000int, Cyrkulacja: Tunze 6025, Jebao WP25, Obieg: NJ 3000, Miękkich mało / LPS / SPS, 25kg LS i 7kg LR ==> więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Michale, tam widać jak cyrkulacja wieje prosto w szczepki... aż je przewraca. To który koral się otworzy jak dostaje strumieniem prosto w nos?

Podmiany często pomagają w nagłych przypadkach ale w tym przypadku, to kolega chce zrobić dużą i kolejny skok zafundować swoim zwierzakom.

Zrobi jak uważa - jego sprawa.

Pozdrawiam, Piotrek

Ten zielony nalot to raczej nie przez ta cyrkulacje... Ja tez bym z podmiana nie czekal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po krótkiej przerwie

Dzięki wszystkim za porady.

Poszedłem drogą porady "azgara" podmiana dużej ilości wody ( na słabej soli ) do tego dawka bakterii i akwarium zaczyna się stabilizować, zielonego nalotu śladowe ilości. Parametrów wody jeszcze nie mierzyłem wiec za wiele nie mogę napisać ale gołym okiem widać że jest dużo lepiej.

Niestety nie obyło się bez start a tu ku mojemu zaskoczeniu padł koralowiec dość łatwy w utrzymaniu (gorgonia sp) wyniszczyło go całkowicie

- padła szczepka seriatopora caliendrum

- rhodactisy zaczęły odklejać się od skały i zanikać

- zoanthusy przestały się pompować

- NO i NAJWIĘKSZA strata na wieczną rafę odszedł również po 4 latach Hepatus

Za 4 dni zrobię kolejną podmianę wody z zmierzę parametry wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.