Skocz do zawartości
Tester

Heniochus acuminatus - Wasze doświadczenia z ta rybą

Rekomendowane odpowiedzi

Potocznie nazywana Bannerkiem - link do fotek na google:

https://www.google.co.uk/search?q=heniochus+diphreutes+vs+heniochus+acuminatus&espv=2&biw=1920&bih=950&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwj268PRwqPQAhUCJ8AKHVMXBiUQ_AUIBigB

Mam taką w zbiorniku kwarantannowym. Kupiona do walki z aiptasią.

No właśnie. Od znajomego w sklepie dostałem informacje, które są lekko sprzeczne z tym co wyczytałem.

Są dwa, bardzo podobne gatunki (i trudne to rozpoznania na pierwszy rzut oka):

Heniochus acuminatus - podobno nie jest reef safe, ale znalazłem komentarze, że dotyczy to raczej korali miekkich. Nie znalazłem też konkretnego info, że ten gatunek zjada aiptasie, ale podejrzewam, że jeśli nie jest reef safe to pewnie tak.

Heniochus diphreutes - podobno jest reef safe i zajada się aiptasią.

Potrzebuje informacji o doświadczeniach z H. acuminatus od osób mających doświadczenie z tym gatunkiem


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H. acuminatus nie miałem, ale mój Heniochus diphreutes zajadał się rainbow acanami. Ruszał tylko ten jeden typ tego korala. Niestety z tego powodu musiał zmienić dom ;(

Aiptasii nie ruszał jak kiedyś miałem kilka sztuk.

Ogólnie bardzo żwawa i sympatyczna ryba.

Jak je rozpoznawać pewnie wiesz.

H. acaminatus chyba rzadko w sklepach bywa? Pewnie jedynie przez pomyłkę.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą rybkę ze zdjęcia miałem z 1.5 roku od maleńkiej aptasi nie ruszał koralami miękimi bardzo był zainteresowany LPS trochę mniej SPS-nie ruszał od miesiąca pływa w sumpie i korale odżyły Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie zrobić porównanie dla tych, którym się nie chce szukać różnicy.

4iu1jKo.png


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem którą miałem ale była u mnie z pół roku , jadła wszystko prócz korali i aiptazji a miałem miękkie , LPS-y i proste SPS-y .Szkoda że któregoś ranka wyłowiłem ją martwą , bardzo fajna ciekawska rybka


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie będzie chciał kosić aiptasi to spróbuj je nożyczkami pouszkadzać niech poczuje krew mi z helmonem podziałało, przez dwa tyg nie ruszył żadnej a jak poczuł juche w toni to w ciagu tygodnia zastało kilka dużych. Troche mam stracha czy sie uchowa jak zezre wszystkie ale zaczyna mymlac mrożonki wiec widzę światełko w tunelu :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam jedną sztukę. Zjada aiptazje w dużych ilościach,u sąsiadów też wyczyściły całe akwaria q dość krótkim czasie. Rośnie szybko i nawet malutka zjada róże. Niestety po zjedzeniu wszystkich zabiera się za lpsy. 2 na / 3 przypadki. U jednego kolegi dobrze karmi i nie rusza korali. Jednak znacznie mniej uparty na korale niż Chelmon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies wyczytalem na forum ze aiptasie szarpie jak reksio boczek.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeniu - na pewno piszesz o Heniochus acuminatus ?

Piotr1 - no właśnie okazało się, że autor tych słów ma Heniochus diphreutes


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester ja miałem acuminatusa i aipasie zjadał od małego. Zupełnie nie miałem z nią problemu. Niestety zoa znikały po 2-3 dniach od wsadzenia. Jak zjadł mi lobophylię i i trachyphylię to oddałem.

Alę piękna ryba. Cały czas pływa w toni i prawie jak szczeniak będzie za Tobą chodzić jak podejdziesz do szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.