Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym przedstawić mój nowy projekt akwarium o wymiarach 300 dł 70 szer 80 wys obsada będzie mieszana LSP SPS i na końcu korale miękkie Pozdrawiam.

post-12155-0-98134700-1479506852_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i na końcu korale miękkie , uważam że powinneś zacząć zasiedlać akwarium od miękasów /jeżeli takie przewidujesz w swojej obsadzie/

Poza tym piekny projekt -wymiary do pozazdroszczenia..., piękna fotka "startowa" , pojemność/wielkość - mega miejsce do popisu....

życze powodzonka ... kibicuje i będe obserwował temat :thumbup:


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium co dopiero wystartowało mam spięte z poprzednim akwarium wszystko powoli będzie się klarować zdjęcia na bieżąco będę zamieszczał Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium co dopiero wystartowało mam spięte z poprzednim akwarium wszystko powoli będzie się klarować zdjęcia na bieżąco będę zamieszczał Pozd.

masz "spięte".. to znaczy że to jest przesiadka z mniejszego litrażu ?

... jaka skała jest na fotce Twojego akwa ? /ciekawe ułożenie ... czym kleiłeś konstrukcje ?/


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak akwarium jest spięte z poprzednim skała sucha klejona na ceresit cx5 było trochę zabawy Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak akwarium jest spięte z poprzednim skała sucha klejona na ceresit cx5 było trochę zabawy Pozd.

no to ciekawe jak będzie przechodziło dojrzewanie akwarium na tak połączonym systemie ?

... a co masz w starym zbiorniku ? /jakie rybcie ,korale ? , jakie parametry NO3, PO4 wody tam miałeś przed połączeniem systemu?


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny wymiar, można już zaszaleć z doborem ryb :) Czy mi się wydaje, czy masz dwa kominy? Napisz coś o setupie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium poprzednim miałem obsadę mieszaną z przewagą korali miękich w tym akwarium chciałbym mieć obsadę korali w większości Lps Sps kominy mam 2 szt w narożnikach obieg mam na pompie Deltec model 12 chodzi na 120 W i w zbiorniku mam tornado to tak z grubsza Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pusto na skałach to i tornado.

Też tak miałem na początku.

Teraz obieg DCT12000, 2x RW20 i 2xRW8 .......i jakby maławo w mojej 720-stce. :)


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj wydaje mi się że ta pompa delteca naprawde robi ogromną robotę wywal te wszystkie swoje pompy i daj tylko jednego Delteca i zobaczysz o czym mówie Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium powoli się kręci koraliki i rybki przeniosłem z poprzedniego zbiornika filtracja w tym zbiorniku to filtr zraszany Twistman 20l siporaxu dpieniacz to BK Supermarine 250 i węgiel ok 1l to tak z grubsza Pozd.

post-12155-0-26255500-1479667999_thumb.jpg

post-12155-0-12048300-1479668009_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z rybkami dopiero widać potencjał :thumbsup: mega szacun niech sie pasą swinki pokolce :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poekny wymiar . Konstrukcja super ale az strach patrzecc na nia . Myske ze jest bardzo dobrze sklejona . Bo przy klejeniu korali jednak troche bedzie trzeba na nia cisnac ..... Nic sie nie zawali ?


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko można po niej chodzić Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry kawał szkła i te 80cm wysokosci :thumbup:


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium pomalutku się kręci Pozd.

Nie te zdięcie wkleiłem Pozd.

post-12155-0-53422000-1480186448_thumb.jpg

post-12155-0-92921100-1480186608_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem....

Te 3 metry szkła z tą wysokością robi wrażenie! :thumbsup:

Trzymam kciuki i czekam na fote z tą ławiczką rybek. :smoke:

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma rozmach Skur....... czysyn :) Piękne szkiełko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz gdzie zamawiałeś akwarium z jakiej szybki i ile Cię skasowali (może być PRIV) też mam 300 cm wolnej ścianki ;-)


bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba 15mm Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny projekt, bede obserwowal :-)


ad2a63f5799d4fff8609f1f6f08c4d34u1024a898.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nono ciekawie zwłaszcza że układ skał mam podobny i układ sampa idealnie taki sam

ogólnie bardzo ładnie .

a zrobiłeś sobie obieg zamknięty w sampie bardzo przydatny przy podmianach i przy pracach w sampie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się zapowiada, pomyśl jednak nad tymi miękasami; jak poprzednicy radzą...

Też chciałbym wiedzieć kto Ci kleił, jeśli możesz to albo tu napisz albo pw poproszę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.