Skocz do zawartości
Przemekg110

Co to jest? I jak z tym walczyc?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

opisze swój problem który jest u mnie około 2 miesiace i nie wiem już sam co to jest :( na poczatku myślałem że dino teraz że jednak może okrzemki. Kupilem okolo 40 ślimakow turbo ale to nie rozwiazuje problemu bo jest tego coraz wiecej na piasku. Przez te 2 miesiace włożyłem włóknine do sumpa która wymieniam. Przez miesiac odssysałem ale nic nie pomogało :/ następnie wymieniłem wklady w filtrze ro ponieważ na tds pokazywało mi nawet 0.30 bez żywicy i robilem podmiany na takiej wodzie możliwe że to był główny problem od czego sie to zaczeło. Teraz jeszcze troche cyjano na skale :/

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A parametry opis sprzętu obsady i sól?

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisz zbiornik, parametry, sposób prowadzenia. Jak podasz również zdjęcia to będzie łatwiej cokolwiek doradzić. Pozdrawiam


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jaka odpowiedz liczysz ? Mamy wrozyc z fusow ! ? Wiecej informacji zdjecia , jaka filtracja , jaki baniak ile ma .....itd.


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to dino...


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zgaszeniu światła znika gdy zaświecę po chwili powraca. Zacząłem stosować ballinga od tamtego tygodnia i zaczęło się to powiększać :/ możliwe że to dino. Akwarium narożne około 300l. W akwarium znajduje się jeden falownik jebao sterowany ale modelu nie pamiętam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to są okrzemki jak z tym walczyć? wiem to że wymiana wkładów i żywicy w filtrze ro i podmianka zrobiłem to w tamtym tygodniu i ściągnąłem trochę tego piachu ale dalej powraca i teraz coraz więcej :( jest tylko na piachu a na jednej skale tylko trochę cyjano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) zamówię i mam nadzieję że zniknie :) zastanawiam się nad kupieniem do filtra ro drugiego wkładu na żywice co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wklad na zywice wystarczy jeden, na koncu calego procesu - jednak musisz miec sprawne prefiltry i membrane

tak jak powyzej radza zakup sera silicate i powinno pomoc, u mnie ten adsorber siedzi od samego poczatku, wymieniam co 4 miesiace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zastanawiam się nad kupieniem do filtra ro drugiego wkładu na żywice co o tym sądzicie?

ja mam 2 takie (tylko coś taniej kupowałem na innej aukcji)

http://allegro.pl/ko...6616601340.html

w jednej stara (nr1) w drugiej nowa żywica (nr2)

jak TDS pokaże 1 to wywalam starą , przepinam nową jako stara a do pustej puszki sypię nową .. i tak w kółko

słowem "stara" żywica wykorzystana max :)

--//-- edit -

o tutaj

http://allegro.pl/filtry-osmoza-puszka-na-zasyp-media-liniowa-i6157443925.html

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A żywica nie oddaje później tego co zaabsorbowała?

nie

chyba żebyś chciał ją najpierw rozdzielić na kwaśny kationit i zasadowy anionit (powodzenia :) )

i regenerować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.