Skocz do zawartości
grzegorz falkowski

Problem z dunkanem

Rekomendowane odpowiedzi

Tak Grzesiu . Mija juz tyle czasu i nic sa obok siebie to samo swiatlo ta sama cyrkulacja i nic . Mam je od dawna ta zamknieta znacznie bardziej urosla ma okolo 20 glowek ale byla centralnie po srodku baniaka . Ale co z tego jak sie nie otwiera juz kilka miesiecy .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak Grzesiu . Mija juz tyle czasu i nic sa obok siebie to samo swiatlo ta sama cyrkulacja i nic . Mam je od dawna ta zamknieta znacznie bardziej urosla ma okolo 20 glowek ale byla centralnie po srodku baniaka . Ale co z tego jak sie nie otwiera juz kilka miesiecy .
moja już ze dwa miechy a jakie masz no3 i po4?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy salofert po4 nie wykrywalne no3 moze cos tam pokazuje .

Ale to ze sie nie otwiera to nie parametry , swiatlo czy cos na co mamy wplyw . Ma focha.


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmienialem jade juz dwa lata na tym samym nic nie zmieniajac . O jednym nie posalem jedna jest zielona i ta jest ok a druga ta taka niebieska . Wlasnie ja przestawilem jeszcze w jedno inne miejsce zaciemnone i ze slaba cyrkulacja i przy okazji policzylem glowki 38 . A miala dwie jak ja kupilem


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsuk lub rybki z rodziny Centropyge.

U mnie ze dwa lata tak wegetował. W końcu przełożyłem do sumpa i pod jakimś pięcio watowym ledem z Castoramy dochodzi do siebie.

Miałem napisać: brzydal... nie borsuk :)

W każdym razie, jak już pisałem, to ani światło, ani prądy wody, ani miejsce... coś dunkę podgryza i tyle.

Daj ją do sumpa na próbę i zobaczysz.

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam swoj baniak i nic ja nie podgryza .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu,

mam (mialem) ten sam problem; Dunca sobie kilka lat rosla a potem przestala pokazywac polipy.

Pierwsza mysl - co sie zmienilo ?

Czytajac Twoje pierwsze pytanie i znajac moje realia od razu spojrzalem na zamieszczone zdjecie; czy tam gdzies nie widac "Brzydala"...

Mojego nigdy nie przylapalem na "podgryzaniu", niemniej jednak, Dunca po przestawieniu do zbiornika szczepkowego (na tym samym obiegu) juz po kilku tygodniach ma polipy jak dawniej.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu,

mam (mialem) ten sam problem; Dunca sobie kilka lat rosla a potem przestala pokazywac polipy.

Pierwsza mysl - co sie zmienilo ?

Czytajac Twoje pierwsze pytanie i znajac moje realia od razu spojrzalem na zamieszczone zdjecie; czy tam gdzies nie widac "Brzydala"...

Mojego nigdy nie przylapalem na "podgryzaniu", niemniej jednak, Dunca po przestawieniu do zbiornika szczepkowego (na tym samym obiegu) juz po kilku tygodniach ma polipy jak dawniej.

no jest brzydal i tez go nie przyłapałem na podgryzaniu dunki złapie bandytę i do sklepu wtedy zobaczymy dzieki Stani dam znać co i jak

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nigdy brzydala nie przyłapałem na podgryzaniu niemniej jak poszedł do sumpa to koral od razu się otworzył. Po powrocie ryby do akwarium znowu wciągnął polipy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też nigdy brzydala nie przyłapałem na podgryzaniu niemniej jak poszedł do sumpa to koral od razu się otworzył. Po powrocie ryby do akwarium znowu wciągnął polipy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dzis wielkie polowanie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dunca na haczyk i wedka ? :thumbup:

Po ciemku zlapiesz go w reke :chris:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieuchwytny drań nawet w nocy czujny tylko wsadzam siatkę i czmycha za korale i skałe

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pułapka zamówiona na ebay czekam

https://www.ebay.co.uk/itm/200917248882

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cie draniu

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

67fe834c617a21d9cdfc35efca834514.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Teraz czekam na reakcje dunki kiedy się otworzy mam nadzieje ze to brzydal był przyczyna problemów

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz chyba najładniejszą odmianę. Z fluo zieloną tkanką na szkielecie

:thumbup:

Dzieki.Czekam aż cały się otworzy ma takie długie polipy inne niż widziałem na innych dunkach jak go kupiłem miał może z 10 główek i tak urósł bardzo go lubię wiec szkoda by mi go było . Pozdrawiam

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu ta twoja piękności. Muszę kiedyś wpaść do ciebie to może coś polamiesz :p. Nie wiem co było z moją ale moja też zaczyna powoli się otwierać :p. post-9206-1482523048,29_thumb.jpg


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu ta twoja piękności. Muszę kiedyś wpaść do ciebie to może coś polamiesz :p. Nie wiem co było z moją ale moja też zaczyna powoli się otwierać :p. post-9206-1482523048,29_thumb.jpg
wpadaj zapraszam jest co łamać nie ma gdzie tego opchnac oddaje charytatywnie lol !!!!dunka już coraz lepiej dodam fotkę za pare dni żeby było porównanie Stani trafił w dziesiątkę z tym brzydalem zdrowych wesołych świąt

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesolych swiat . By byly jak najbardziej rodzinne .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojej dunki szkielet tak nie swieci. Jedynie troche w miejscach, gdzie choc troche go widać. I widze dwie zupelnie ciemne, murzynskie mordki. Przepraszam, ze sie podpinam pod Twoj temat, ale czy to normalne, ze niektóre mordki nie maja zooksantelli? Chodzi o te dwie na dole

e42CMnC.jpg

Edit: a mialam napisać, ze juz chciales korygowac KH :) dobrze, ze znalazla sie prawdziwa przyczyna, zanim zaczales majstrowac przy parametrach. Czekam na fotki, kiedy ta slicznotka ciałkiem dojdzie do siebie po rozwodzie z brzydalem :)

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.