Skocz do zawartości
wacoplaco1987

Jeżowiec diadema czy można lekko przycinać kolce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie czy mogę lekko skrócić najdłuższe kolce mojej diademie ponieważ niemiłosiernie mnie wkurza jak kuje korale i ryby przy okazji. ( Wyjazd z akwarium nie wchodzi w grę ze względu na żonę, która go sobie upodobała. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ludzi co przycinali

Nie było objaw negatywnych

Ale zawsze może być ten pierwszy raz

P.S

Kto ci polecił diademe do tagiego litrarzu ???

Jeśli masz tak jak pod nickiem

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma tak - zobacz w sąsiednim wątku.

Wacek,

są inne jeżowce - z krótszymi kolcami. Zagadaj w sklepie czy Ci nie wymienią na np Mespilla globulus.

Uciąć kolce mozna, tylko po co? Ten jezowiec jest właśnie piękny ze względnu na swoje kolce.

To tak jakbyś trzymał w domu pawia bez ogona...


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd z akwarium nie wchodzi w grę ze względu na żonę, która go sobie upodobała.

I tak to zrobisz. To za male akwa na tego zwierzaka. A tez nie wyobrazam sobie zeby przycinac jej igly, to jego ozdoba i caly sens... tym bardziej, ze diadema naprawde szybko rosnie. Tak jak Tester radzi- zmien na Mespilia, jesli koniecznie chcesz miec jezowca... (ja swojego sie pozbylem, gdy zoa mi zaczal podjadac...)

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś jednak przycinał, to uważa,j by Ci się igły nie wbiły w rękę.. resztki drutów, drzazgi itp. dużo łatwiej się wyciąga jak te łamiące się wapienne igły.

Kupiłes go dla pterapogonów ?

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Rośnie mega szybko. Bardzo ładny ale jak zje glony wapienne i będzie głodny śmiało wcina lobophytony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może np.

Troszkę mniejszy od diademy ale za to kolory mega :D

Astropyga radiata -dla mnie piękny


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za rady, macie rację do reef maxa jest on już za duży:) Mam pomysł, oddam go w dobre ręce. Jak ktoś reflektuje to zapraszam. Jeśli nie będzie chętnych to zamiennie w sklepie. Macie rację jest piękny jaki jest. Nie będę przycinał. Zrobił swoje, a widzę że saliaris trochę głoduje, bo nie przyjmuje pokarmów zastępczych tylko glony z akwarium. Przemyślałem to i dochodzę do wniosku, że za moje błędy obsadowe nie musi płacić jeżowiec.

p.s. A żona zrozumie, w końcu to moje akwarium:)

Jakbyś jednak przycinał, to uważa,j by Ci się igły nie wbiły w rękę.. resztki drutów, drzazgi itp. dużo łatwiej się wyciąga jak te łamiące się wapienne igły.

Kupiłes go dla pterapogonów ?

Już raz mi się wbił, jest ciężko wyciągnąć. Kupiłem go razem z ekipą czyszcząco. Był najlepszy wcinał jak odkurzacz wszystkie glony ( robi to do dziś )

Rośnie mega szybko. Bardzo ładny ale jak zje glony wapienne i będzie głodny śmiało wcina lobophytony.

Wpierniczył mi podupadłego sacropytona ( kupiłem w sklepie po przecenie, zamkniętego full.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.