Skocz do zawartości
Kris81

Nowy Maxspect Gyre XF-250/230

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 28.12.2016 o 15:58, strzelba26 napisał:

U mnie jest tak samo, po przestawieniu na 10 minut pompa nie startuje.

dzień dobry

w dn wczorajszym wysłaliśmy instrukcję wraz z nowym setrownikiem na Pana @, a wszyscy zainteresowani mogą od ręki skorzystać tutaj  - na naszej stronie dystrybucyjnej można pobrać instrukcję oraz nowy firmware dla odpowiedniej wersji sterownika (230, 250, 280). 

pozdrawiam

Mariusz Frej


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zostało poprawione w nowym firmware,jeśli można zapytać ?

Wypróbuje , może poprawi prace na 80% mocy moich pomp .

Edytowane przez Kris81 (wyświetl historię edycji)

8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja "dzisiejsza wiedza" pozwala odpowiedzieć tylko, że został wyeliminowany problem, który poruszono w tym temacie.

W przyszłości zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym serwisem, co pozwoli zareagować w czasie rzeczywistym (nie na wszystkie posty uda nam się natrafić jak np zacytowany z 28 grudnia. Dzięki zgłoszeniu nam bezpośrednio przez innego użytkownika, byliśmy już przygotowani by pomóc użytkownikowi Strzelba w tym samym dniu zapytania bezpośredniego).


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji , podziękowania dla sklepu za szybką realizację pilnego zamówienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wgrania nowego oprogramowania ?

Skopiowałem plik na kartę sd , karta ma tylko ten plik wgrany i za nic nie wchodzi do kontrolera , tzn. wyskakuje upgrade no i potem nic się nie dzieje, przechodzi od razu na prace pomp. 

Nie wiem może coś źle robię


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic to nie dało .dzięki


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry

Przyczyna błędu wgrania nowego oprogramowania tkwiła w złych nazwach plików. W dniu dzisiejszym webdesigner ma nanieść na www.maxspect.pl poprawne nazwy. Jeśli ktoś chciałby od ręki zmienić sobie oprogramowanie wystarczy zmienić nazwę ściągniętego wcześniej pliku na:

dla XF 230 G2A2-1.7

dla XF 250 G2B2-1.7

dla XF 280 G2C2-1.7

Jakie udoskonalenia w nowej wersji?

- wygaszanie ekranu kontrolera pompy po upływie 30 sekund od zakończenia operacji na nim

- udoskonalenie trybu auto

- zmiana czcionki

pozdrawiam

Mariusz Frej


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam teraz plik wchodzi do kontrolera od razu.
Trzcionka lepiej widoczna, wygaszacz też działa,
Niestety moje pompy na 80% mocy dalej kuleją, dmuchają jakby miały 20%, nic poczekam na następny upgrade ;-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny problem mi się przytrafił. Spadła mi trochę moc pompki. Po rozebraniu okazało się, że miałem trochę zmęczone wirniki. Pewnie przez ślimaki które raz na jakiś czas trzeba było wydłubać z między łopatek. Postanowiłem założyć zapasowe. Pompa zdecydowanie przyspieszyła. Lecz zauważyłem że lewa strona dmucha o jakieś 25% mocy słabiej, od razu sprawdziłem czy nie założyłem wirnika odwrotnie lub tego "wstecznego", ale wszystko okey. Spotkał się ktoś z czymś takim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy w warto dopłacać 400 zł do zestawu z nowym kontrolerem XF-230 jak można kupić zestaw XF- 130

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2017 o 13:51, FREY napisał:

dzień dobry

w dn wczorajszym wysłaliśmy instrukcję wraz z nowym setrownikiem na Pana @, a wszyscy zainteresowani mogą od ręki skorzystać tutaj  - na naszej stronie dystrybucyjnej można pobrać instrukcję oraz nowy firmware dla odpowiedniej wersji sterownika (230, 250, 280). 

pozdrawiam

Mariusz Frej

potwierdzam, wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ostatnio zmieniłem baniak to i falowniki trochę inaczej muszę zamocować i żeby było idealnie jedna pompa musiała by być zamocowana cała w wodzie tzn. magnes zewnętrzny musiałby być w wodzie w kominie , czy takie mocowanie będzie bezpieczne do baniaka ? 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mnie krew zalewa z ustawieniem(umocowaniem) pomp w zbiorniku 135 x65, jak dam centralnie na przeciw siebie to niby wszystko jest ok, ale pod pompami zalega trochę syfu, na jednej stronie obie to po przeciwnej piasek do paru godzin wydmuchany, jedna poziomo, druga pionowo nawet jest ok, a znowu coś zalega w rogach. No kurde już ma dosyć, trza było by znowu jakiś mały cyrkulator dołożyć.
Tak myślę czy jeden vortech ep 40 nie załatwił by sprawy, ewentualnie dwa ale po przeciwnej musiałaby być w połowie wysokości bo komin jest.
Miał ktoś podobne przeboje [emoji6]

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwny problem mi się przytrafił. Spadła mi trochę moc pompki. Po rozebraniu okazało się, że miałem trochę zmęczone wirniki. Pewnie przez ślimaki które raz na jakiś czas trzeba było wydłubać z między łopatek. Postanowiłem założyć zapasowe. Pompa zdecydowanie przyspieszyła. Lecz zauważyłem że lewa strona dmucha o jakieś 25% mocy słabiej, od razu sprawdziłem czy nie założyłem wirnika odwrotnie lub tego "wstecznego", ale wszystko okey. Spotkał się ktoś z czymś takim ?

Ja tez tak miałem- stało się to po moim pierwszym rozmontowaniu pompy.. :/ podejrzewam ze to moja wina ;). Czytałem w różnych postach ze ludzie maja problem ze złożeniem i ponownym ustawieniem pompy po czyszczeniu.. nie wiem jeszcze w czym problem, ale właśnie jedyna wada tej pompy jest skomplikowane ustawianie po rozebraniu. Tak poza tym sprawowała się super. Teraz wysłałem do serwisu i zobaczymy co było przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał czekam zatem na info. Ja na razie nic z tym nie robiłem. Hula cały czas, po czyszczeniu zwala korale ;) Lecz rozbierałem ją wielokrotnie, wirniki też już mam drugie. Więc musiałbym umiejętnie robić to źle za każdym razem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak miałem- stało się to po moim pierwszym rozmontowaniu pompy.. :/ podejrzewam ze to moja wina [emoji6]. Czytałem w różnych postach ze ludzie maja problem ze złożeniem i ponownym ustawieniem pompy po czyszczeniu.. nie wiem jeszcze w czym problem, ale właśnie jedyna wada tej pompy jest skomplikowane ustawianie po rozebraniu. Tak poza tym sprawowała się super. Teraz wysłałem do serwisu i zobaczymy co było przyczyna.
Jaki program, ustawienia używacie? A moc jaka, bo u mnie obie od 60 % słychać nieźle, jedyne wyjście to co dwa-trzy miesiące gruntowne czyszczenie.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam program ciągły. Mam stary kontroler i na noc zmniejszam na 40% a w dzień full moc. Wcale nie jest taki głośny jak mówili. Głośniej pracuje wavebox 6215 który jest odpowiedzialny za bujanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafał czekam zatem na info. Ja na razie nic z tym nie robiłem. Hula cały czas, po czyszczeniu zwala korale [emoji6] Lecz rozbierałem ją wielokrotnie, wirniki też już mam drugie. Więc musiałbym umiejętnie robić to źle za każdym razem [emoji6]


Witam ponownie,
Z przyjemnością mogę powiedzieć ze jestem zadowolony z obsługi serwisu.. Naprawili pompę, zrobili pełny serwis. Teraz dwie strony dmuchają tak samo! :) Powiedziano mi, ze spowodowane to jest wycieraniem elementów mocujących trzpień do wirnika.
Wystarczy kupić nowy zestaw. Ja kupiłem dwa komplety wirników wraz z akcesoriami. Dodatkowo teraz jest unowocześniona wersje (inny kształt łopatek), plus siatka zabezpieczająca przed ślimakami (mega przydatna rzecz).
Serwis szybko wysłał naprawiony towar, kontakt bardzo dobry. Razem z wysyłka, za wszystko zapłaciłem około 200zl.

Siatka ochronna, nowy wirnik i dodatkowo instrukcja na zdjęciach. Pzdr

IMG_0903.JPGd80b96a59be5cc076400a5279a0f77fd.jpg14d9dc3ec6fc42726c6dd9d81f798c48.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ ostatnio zmieniłem baniak to i falowniki trochę inaczej muszę zamocować i żeby było idealnie jedna pompa musiała by być zamocowana cała w wodzie tzn. magnes zewnętrzny musiałby być w wodzie w kominie , czy takie mocowanie będzie bezpieczne do baniaka ? 


U mnie też tak jest zainstalowana i jak narazie brak negatywnych objawów ani w akwarium ani na pompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozebrałem mojego maxpecta. Żadnych luzów nie ma przy elementach mocujących trzpień do wirnika. Nakładka z przeźroczystego plastiku wchodzi bardzo ciężko na trzpień, ta też solidnie siedzi w łopatkach. Łopatki miałem zapasowy w komplecie i jest to nowa generacja, nakładki też były zapasowe. Podmieniłem przy czyszczeniu i niestety nadal delikatnie jest lewa strona słabsza od prawej. Dodam, że wyciągnąłem nawet trzpień z magnesem z obudowy bo straszny syf tam był. Niezbyt mogę sobie pozwolić na wysłanie pompy do serwisu, 80% roboty w moim akwarium to właśnie ona.

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wymień te plastikowe pierścienie w których trzpień wirnika się obraca. Z tego co pamietam powinny lekko wchodzić.

Ps. Siatki ochronne przed ślimakami są spoko, ale większy pokarm się na nich blokuje- musiałem usunąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał wszystko powymieniałem. Coś lewa strona trzpienia z silnika kilka mm bardziej odstaje ale nie idzie tego wyrównać bo magnes to ustawia właśnie tak. Umówiłem się, że Pan Mariusz ma to zobaczyć na żywo w baniaku jak będzie w stolicy u rodziny. Mam nadzieję, ze będzie słowny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.