Skocz do zawartości
yaro071

Jecod rw 15 Głośny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W zeszłym tygodniu kupiłem Jecod RW 15 i cały czas buczy bez względu na to czy ciągle pracuje czy faluje.

Nawet odciąłem kawałek silikonowego czepka córki na podkładkę i nic nie pomogło.

Wiecie jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mu troche czasu moje rw z początku też głośno pracowały minoł z miesiąc zanim sie uciszyły. . że będą nie słyszalne to nie licz na to ale znośnie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój rw4 od początku jest bezglosny nawet na falowaniu..nie mówię tu o max mocy ale tak do 3/4 mocy praktycznie go nie slychac


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąć wirnik i sprawdzić czy gumka na osi się nie podwinela, może jest jakiś opór i buczy.

Moja jest prawie niesłyszalna tylko trzeba często czyścić bo zwalnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rw20 to dopiero buczy, wymyśliłem sobie, że jak wezmę większą i dam ją na 1 bieg to będę miał ciszej - marzenie ściętej głowy :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety tanie i dobre, to jest tylko wino.

Bo nie dość, że dobre, to i tanie.

Naczytałem się o JVP, że niby też są bezgłośnie, ale po pewnym czasie.

Właśnie mija 5 miesiąc i czekam aż się dotrze... (fantazja).

Nie bez powodu konkurencja jest dwa razy droższa.

Jebao, JVP - to ta sama liga. Tylko, że ta pierwsza firma ma świetny marketing.

Pozdr

Mozart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

Niestety tanie i dobre, to jest tylko wino.

Bo nie dość, że dobre, to i tanie.

Naczytałem się o JVP, że niby też są bezgłośnie, ale po pewnym czasie.

Właśnie mija 5 miesiąc i czekam aż się dotrze... (fantazja).

Nie bez powodu konkurencja jest dwa razy droższa.

Jebao, JVP - to ta sama liga. Tylko, że ta pierwsza firma ma świetny marketing.

Pozdr

Mozart

Eeeeee tam. Bajki. Mam nowego RW-4 i po 4 dniach jest niesłyszalny. Świetne wykonanie, świetna cena. Ja polecam. Jak będę stawiał większy zbiornik- na 100% skorzystam z ich oferty i zakupię RW-8/15 etc. Dajcie temu cyrkulatorowi trochę czasu na dotarcie. Powiedzmy ze 2 tygodnie. Jeśli nadal będzie buczał- wymiana na inną sztukę. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy marketing :-)

...proszę Cię...niesłyszalny... ;-)

Yaro071, każdy ma inny próg wrażliwości. Dla jednego może być bezgłośnie, a dla drugiego znośnie.

Jeżeli zaliczasz się do tej samej grupy co ja (przeszkadzające tykanie zegara w sypialni), to niestety, ale morszczyzna będzie dla Ciebie droższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Ewentualnie sprzedam bo i tak jest za mocna na 200 litrow:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najlepszy marketing :-)

...proszę Cię...niesłyszalny... ;-)

Posiadasz, czy teoretyzujesz jak wielu forumowych "znawców"?

P.S. Przy każdym tego typu sprzęcie (cyrkulatory, odpieniacze etc) producent daje czas na tzw "break in", po którym ma działać jak należy. Nawet moja ostatnio kupiona Koralia trochę potrzebowała czasu na totalne wyciszenie się, a to przecież niby sprzęt "markowy".

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem cyrkulator i wszystko jest ok. W sobotę go odpaliłem to poczekam trochę na dotarcie;)

Ewentualnie sprzedam jak jest chętny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rw-15 do 200 litrów to faktycznie przesada. Rw-8 albo 2 rw-4 dla lepszego ustawienia cyrkulacji.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po 3 dniach widzę, że przesadziłem z mocą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 x RW-20 - kupiłem trochę dla testów bo Tunze 6105 przestawały dawać radę (zwłaszcza te najnowsze). Wydajnościowo od Tunze wyraźnie lepiej ale trochę głośniejsze. W ciągu dnia praktycznie nie słychać, w nocy już tak. Gdybym spał tam gdzie stoi akwarium pewnie bym się zastanawiał.

Pzdr

Edytowane przez tdew (wyświetl historię edycji)

BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rw-15 w 200l to stanowczo za dużo miałem kiedyś 2szt Rw-15 w 1000l i było o.k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo osób albo narzeka albo chwali produkty Jebao.

Takie pytanko pod włos: Jeśli nie Jebao i nie JVP to co byście polecali zamiast RW-15?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo dużo osób albo narzeka albo chwali produkty Jebao.

Takie pytanko pod włos: Jeśli nie Jebao i nie JVP to co byście polecali zamiast RW-15?

Gdyby nie Jebao, ja bym wziął VorTech a, lub Maxspect Gyre. No, ale w tym momencie mówimy już od 4x do 10x większej kasie. Dla mnie Jebao/Jecod jest na chwilę obecną bezkonkurencyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko Vortech o podobnych parametrach pracy kosztuje 5 razy więcej, Maxpect Gyre x4, Tunze x2,5.

Pompą w podobnej cenie jest Blau ale czytając forum wydaje mi się, że mało kto jej używa.

Pytanie czy warto dopłacać kilka razy więcej.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.