Skocz do zawartości
waldimas

odpieniacz deltec czy twistman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wracam do morszczyzny zbiornik będzie 100x60x60 wcześniej miałem delteca apf600 i byłem z niego zadowolony a teraz zastanawiam się nad deltekiem 1456 lub twistmanem 150 in i nie bardzo wiem na który się zdecydowac cena podobna ale na delteca jest 2 lata gwarancji a na twistmana tyko rok

w obiegu będzie ok 400 litrow korale w większości LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie obydwa dobre Deltec 300zł tanszy w erybce , więć cena nie za bardzo porównywalna . Twistman produkt Polski bardzo zachwalany ,rzecz gustu który wybierzesz .Gwarancja? zależy od szczęścia :) Deltec sprzawdzona stara firma Twistaman ?

Edytowane przez tedeus63 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twistman po rabacie 15 % za zamowienie przez siec jeżeli uwzglednia :sweat: wyjdzie podobnie w twistmanie siedzi pompa aquabee

Edytowane przez waldimas (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale twistman ma chyba jabao , ale to musisz sie dowiedziec .

Nie jestem pewien ale twistman ma chyba jabao , ale to musisz sie dowiedziec . Sprawdziłem pompa Aquabe jak cena ta sama brałbym Twistka

Edytowane przez tedeus63 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twisti ma jebao. Jestem posiadaczem 200 w 800 l obiegu i jestem mega zadowolony. Cichy, wydajny i do tego POLSKI w całkiem przystępnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twisti ma jebao. Jestem posiadaczem 200 w 800 l obiegu i jestem mega zadowolony. Cichy, wydajny i do tego POLSKI w całkiem przystępnej cenie.

Twistman 150 jest na Aquabee UP/200/1/A.

ps.

waldimas był szybszy.

Edytowane przez strzelba26 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rękojmia jest na dwa lata, więc i u Krzyśka możesz się powołać, poza tym, nie znam przypadku, zeby zostawił klienta bez pomocy nawet po gwarancji.

Tylko ja Ci nie podpowiem "co brać", ponieważ ja brał bym coś na rurze 200 mm. LPS lubią papu, papu nie zjedzone, dobrze wypienic by się nie rozkładało, odpieniacz zawsze można skręcić, a jak byś się rozbudowywał, będzie jak znalazł. ja przy 320 l w baniaku i kilkudziesięciu w sumpie mam właśnie na 200 mm. Dzięki temu mam pewien margines bezpieczeństwa.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam twistmana 200 na pompie jebao .Kontakt super ,naprawa załatwiona w ciągu 6 dni

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez ma twistmana 200 i jestem mega zadowolony, ja mi się kubek rozczelnil to zadzwonilem w poniedziałek z reklamacja a we wtorek mialem juz nowy kubek w domu. Polecam produkt i obsluga 10/10

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad 200 ale cena troche za wysoka i zastanawiam sie czy nie bedzie przerostu formy nad trescia do zbiornika 100x60x60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad 200 ale cena troche za wysoka i zastanawiam sie czy nie bedzie przerostu formy nad trescia do zbiornika 100x60x60

Moim zdaniem nie będzie... OB-200-IN jest skimmerem z dużą kulturą pracy i regulacją wydajności.

masz 360L w displayu i pewnie coś jeszcze w obiegu - co daje ponad 400L brutto.

OB-150-IN dedykowany jest do max 450L a w przypadku 200-seti masz jeszcze spory bufor wydajności.

Pamiętaj również ze akwarystyka morska jest chorobą postępującą - zbiorniki są zawsze za małe po pewnym czasie :-)

PS. Dziękujemy wszystkim z opinie - poza tym, że miło się czyta takie rzeczy , to motywuje to do działania :-)


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twisti ma jebao. Jestem posiadaczem 200 w 800 l obiegu i jestem mega zadowolony. Cichy, wydajny i do tego POLSKI w całkiem przystępnej cenie.

Tez kupiłam Twistmann model 200 do 600l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak chyba postawie na delteca 1456 glownie ze względu na cene większego zbiornika nie mam zamiaru stawiac bo już większy miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może poczekać z zakładaniem zbiornika jeszcze i pozbierać trochę kasy niż robić oszczędności od razu na samym początku...


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego oszczednosci, miałem wcześniej apf 600 i byłem z niego zadowolony a jeszcze wcześniej MCE600 i tez był ok , mialem tez przez jakis czas BK200 i nie widziałem wielkiej roznicy pomiędzy deltekiem a BK w mim zbiorniku 120x60x50 (BK był oczywiście skrecony)

w myśl powiedzenia jak nie widać roznicy to ..... :smiling:

można poczekać jeszcze dluzej i kupic BK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do niedawna miałem podobny problem.

Co prawda baniak mam większy 800 + 250 w sumpie.

Zastanawiałem się nad:

- ATI Power Cone 200IS

- AM aCone Evo 1.5

- Twistman OB-200-EXT V2

Długo się zastanawiałem. Ostatecznie wybór padł na ostatnią pozycję. Twistman OB-200-EXT V2 jest bardzo wydajny, cichy i łatwy w obsłudze i regulacji.

Jest bardzo stabilny i mimo częstego i obfitego karmienia naprawdę daje radę!

Do tego cały serwis jest w POLSCE a kontakt i szybka i skuteczna pomoc daje baaardzo dużo w razie jakichś problemów.

Zastanów się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://erybka.pl/pro...-Omega-150.html

To będzie kompromis -Cena -Jakość-Wydajność

Jak możesz poczekać to uważam to za dobry wybór .

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafik dzięki ale nigdy nie miałem doswiadczenia ze stożkami wiec pozostanę przy koumnach i może naprawdę warto poczekać i kupic Twistka zwłaszcza ze zblizaja się swieta to może z tej okazji będzie jakas promocja :santa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego oszczednosci, miałem wcześniej apf 600 i byłem z niego zadowolony a jeszcze wcześniej MCE600 i tez był ok , mialem tez przez jakis czas BK200 i nie widziałem wielkiej roznicy pomiędzy deltekiem a BK w mim zbiorniku 120x60x50 (BK był oczywiście skrecony)

w myśl powiedzenia jak nie widać roznicy to ..... :smiling:

można poczekać jeszcze dluzej i kupic BK

Wiesz :) Miałem kiedyś kostkę 30x30x30, nie miałem odpieniacza - "bo po co". Potem założyłem resuna do panela. Wow - to jest to - myślałem. Korale pootwierane, woda klarowana - kryształ, zwierzęta aktywne...

Przełożyłem życie do kostki 60x60x60, wsadziłem odpieniacz Boyu - duzy, z porządną regulacją, tłumikami i innymi wodotryskami.

No, teraz to będzie wypas... W kubku była 'kawa" lub "herbata", czasem "zielona herbata" - co chciałem.

Znaczy jest idealnie... ale... przecież tyle osób pisze że to badziew... może i coś w tym jest? Trafił się na giełdzie blau scuma 110. Odpaliłem.

Wow do kwadratu jest idealnie, regulacja i pienienie, cichy i stabilny... To jest to. Potem padła pompa, zacząłem eksperymentować z innymi pompami. I zaczęło coś mi świtać że może jednak nie do końca jest to, co mogę osiągnąć. I tak wpadł mi w ręce obecny składak.

Pompa tunze, stożek Sebastka i kupa drobnych modyfikacji. Z kostki przeszedł do obecnego projektu 320 l.

No i co?

Ano glonów nie ma, dino/cyjano pojawiło się tylko przy dojrzewaniu, parametry - jakich nigdy nie miałem, prawie zerowe, dla mnie niewykrywalne salifertem.

A baniak obciążony prawie docelowo.

Dlatego jak ktoś wspomina o konstrukcjach z przed wielu lat (delteki, zarówno wiszące jak i stojące), mówiąc że jest to równorzędny sprzęt dla obecnych konstrukcji, zwłaszcza powstałych po solidnych doświadczeniach i ciągle ulepszanych, podchodzę do tego ze sporym dystansem :)

Wybacz, ale tutaj można albo tanio, albo dobrze. Postaw sobie pytanie, czy chcesz ciagle grzebać w sprzęcie i dokładać, czy ten czas poświęcić na dopieszczenie wnętrza.

ps. ja też kiedyś nie widziałem różnicy między czerwonym jasiem wędrowniczkiem a innymi nalewkami na myszach, tyle że wytwarzanej z jednego słodu i dobrze leżakowanej. Ale dorosłem i do tego - uwierz - warto.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak glos rozsądku podpowiada mi za Nikosiem Dyzma "ze co polskie jest dla Polaka dobre" wypadlo Twistek :thumbup:

noo

Edytowane przez waldimas (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz zadowolony :) To teraz pomyśl nad szklanymi drzwiami do szafki, bo takiego gadżetu nie wypada trzymać w zamknięciu :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście będą opti aby float nie przeklamal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.