Skocz do zawartości
Jukos

jaki UPS?

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i koledzy,

Proszę was o pomoc w doborze UPS`a. Niestety za bardzo się na tym nie znam.

Ostatnie szaleństwo z prądem u mnie na wiosce pokazało, że bez niego ani rusz. Do UPS`a chce podłączyć tylko obiegówkę Tunze Silence 1073.020 30W.

Napiszcie proszę co polecacie - myślałem o tym aby przeznaczyć na urządzenie ok 400 zł - pytanie czy jestem w stanie zmieścić się w budżecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pompy i urządzenia którym nie przeszkadza około trzy/ pięć sekund przerwy w zasilaniu polecam ten . Bardzo niskie zużycie energii na czuwaniu .

zasilacz-awaryjny-12v-23_2457.jpg

Do tego mam porządny akumulator ,Toyama NPG60-12 dedykowany do pracy cyklicznej ( ma wytrzymać min .12 l ) Przy 36 W stykał na około 16 h .Sprawdza się od 14 miesięcy .

Całość (razem z akumulatorem) to koszt prawie 1000 , ale licząc min 10 lat pracy to wychodzi najtaniej .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Temat był o sprzęcie do 4 stówek. Do tysiaka to jest do wyboru, do koloru, włącznie z naszym polskim Sinus Pro 500E za ok 350, czy 800E za 410-420zł. No i do tego akumulator to też niezły koszt. Tyle że ktoś pytał o sprzęt do 4 stówek, a nie prosił żeby się ludzie chwalili co kto ma i za ile.

P.S. Wydaje mi się że w 4 stówkach będzie ciężko się zmieścić, ale obym się mylił i ktoś się pochwalił czymś w cenie "budżetowej".

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koleżanki i koledzy,

Proszę was o pomoc w doborze UPS`a. Niestety za bardzo się na tym nie znam.

Ostatnie szaleństwo z prądem u mnie na wiosce pokazało, że bez niego ani rusz. Do UPS`a chce podłączyć tylko obiegówkę Tunze Silence 1073.020 30W.

Napiszcie proszę co polecacie - myślałem o tym aby przeznaczyć na urządzenie ok 400 zł - pytanie czy jestem w stanie zmieścić się w budżecie...

21df35578afc0da32fde255f70eb2da6.jpgf4273c47828b00467dfd72e3626d46bd.jpg

Używam tego, szybka reakcja. Czas przełączanie 2-6 ms.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tyle że ktoś pytał o sprzęt do 4 stówek, a nie prosił żeby się ludzie chwalili co kto ma i za ile.

P.S. Wydaje mi się że w 4 stówkach będzie ciężko się zmieścić, ale obym się mylił i ktoś się pochwalił czymś w cenie "budżetowej".

No to mają się według Ciebie chwalić czy nie? hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie mogą się ludziska chwalić - jak używa i jest zadowolony to znaczy że wart polecenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat był o sprzęcie do 4 stówek. Do tysiaka to jest do wyboru, do koloru, włącznie z naszym polskim Sinus Pro 500E za ok 350, czy 800E za 410-420zł. No i do tego akumulator to też niezły koszt. Tyle że ktoś pytał o sprzęt do 4 stówek, a nie prosił żeby się ludzie chwalili co kto ma i za ile.

P.S. Wydaje mi się że w 4 stówkach będzie ciężko się zmieścić, ale obym się mylił i ktoś się pochwalił czymś w cenie "budżetowej".

4 stówki , 4 stówek ,4 stówkach ..... To temat o UPS nie o stówkach ...

Ups szybki niestety chla w gotowości trochę W'at (znaczy nonstop) , wychodzi koło 200 pln rocznie za prąd (x 10 lat ...!.)

Ja nie znalazłem tańszej opcji w rozliczeniu z okresem użytkowania .

Aku można chinola ale pewnie walnie w tym okresie ze trzy sztuki i i tak wyjdzie drożej .

Małe UPS kompaktowe niestety mają krótki czas podtrzymania (spadający na łeb na szyję z powodu kiepskich i małych aku w środku ).

Ten POWER WALKER z foty powyżej przy 100W obciążenia działa 17 minut .

ps: Porównując wartość tego co mamy w zbiorniku to raczej nie są to duże koszta

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam i polecam http://www.intex.pc....230v-400w-intex

do tego dobry akumulator żelowy. Mam od roku podłączone obiegówkę i odpieniacz i przy częstych awariach pradu, nigdy mnie nie zawiódł..

ps. trochę warczy przy doładowywaniu akumulatora.

Jaki masz aku i ile czasu pociągnie na nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden z wielu tematów ile ups ciągnie prądu w "spoczynku" . Jeśli w specyfikacji urządzenia nie jest to podane, radzę przemyśleć zakup .

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz aku i ile czasu pociągnie na nim?

akumulator glp 40 ah,, ile pociągnie to zależy co do niego podepniesz, dla delteka 1456 i dct 4000 około 8 h ( najdłuższa awaria 6 godzin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akumulator glp 40 ah,, ile pociągnie to zależy co do niego podepniesz, dla delteka 1456 i dct 4000 około 8 h ( najdłuższa awaria 6 godzin)

Cena aku przystępna :) Można nawet większy kupić aby obsłużyć więcej rzeczy. dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena aku przystępna :) Można nawet większy kupić aby obsłużyć więcej rzeczy. dzięki.

ten zestaw jest naprawdę fajny i nie drogi, akumulator niestety dobierałem gabarytowo do szafki, jakbym miał więcej miejsca wziąłbym większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zestaw jest naprawdę fajny i nie drogi, akumulator niestety dobierałem gabarytowo do szafki, jakbym miał więcej miejsca wziąłbym większy.

Ja i tak będę stawiał za sofą to mogę pozwolić sobie na większy, pod akwa nic już nie wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak będę stawiał za sofą to mogę pozwolić sobie na większy, pod akwa nic już nie wejdzie.

zapewnij mu wentylację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby się chłodził? będzie miał sporo miejsca z tyłu, jest z 40cm między ścianą a sofą. Wydaje mi się że będzie wystarczająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Używam takiego. Mam podpiętą tylko cyrkulator 6W starcza na 3h 40min wg instrukcji. Koszt 252zł

post-24066-0-71885400-1480693934_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby się chłodził? będzie miał sporo miejsca z tyłu, jest z 40cm między ścianą a sofą. Wydaje mi się że będzie wystarczająco.

dokładnie, chłodzenie musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem używkę 3 kw za 3stowki co prawda musi stać w piwnicy bo wiatraki od chłodzenia słychać (bestia na 40 kg) ale cyrkulatory i odpieniacz ze 12 godzin starczy w sumie sprawdzałem 8 godz, potem wyłączyłem , zapuszczam narazie tylko jak wyjeżdżam gdzieś dalej ja pociągnę se kable z piwnicy to wepnę go na stale a przyszlosciowo mysle jeszcze o spięciu tego z agregatem - jak sie zbroic to sie zbroic :police:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez chciałem to napisać wazy niecałe 3 kilo 300 wat ma utrzymać 6 min wiec 50 utrzyma 30 minut max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez chciałem to napisać wazy niecałe 3 kilo 300 wat ma utrzymać 6 min wiec 50 utrzyma 30 minut max

i do tego modyfikowany "sinus", do pomp powinien być pełny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.