Skocz do zawartości
ThoOma

Stelaż - jaka wysokość i gdzie zamówić

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zabieram się za nowy projekt ale stanąłem na wyborze stelaża. Akwarium bedzie wielkości 120x70x55h. Zastanawiam się jakiej wysokości stelaż zamówić. Macie jakichś sprawdzonych spawaczy? Aluminium, stal czy może drewniany ?


425b50f54c189bfa14c0e1e2990d0013u621a149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam stalowy, pełna wysokość to 93,2 cm. z płytą 95 cm by pasowało pod wysokość mebli.

Jak dasz za mało, ciężko będzie ci wkładać sprzęty czy myć odpieniacz :p


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam wymiar tylko 60 cm wysokości..dochodzi korona i 5 cm straciłem.

Stelaż mam aluminiowy odbudowany płyta meblowa. Wysokość szafki na gotowo u mnie 90 cm...akwarium stoi w takim miejscu że przy tej wysokości idealnie się ogląda

post-24878-1481459193,6_thumb.jpg

Dariusz Barcikowski

Wysłane ze Samsung Galaxy S 6 edge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pod takie akwarium będę zamawiał stelaż 80 cm wysokości+nóżki 5cm. Na stelaż pójdzie decha - 2,5-5cm (jeszcze się nie zdecydowałem na meblarza, który obuduje stelaż). Więc pełna wysokość wyjdzie ok niecałe. Mam stół wys 76cm, szafkę pod tv 80 cm więc nie chcę robić zbyt wysokiej szafki pod akwarium.

Z drugiej strony nie można dać zbyt niskiego stelaża żeby mieć miejsce do operowania nad sumpem.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój aktualny ma 96 z płytą do tego 50cm wysokości akwarium i już ciężko jest operować. Myślałem nad 85cm wysokości. Tylko gdzie zamówić/zlecić spawanie?


425b50f54c189bfa14c0e1e2990d0013u621a149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapytania wysyłałem do erybki i do firmy Spaw Man z Wrocławia. Cena wyższa z erybki do tego trzeba by transport opłacić.

erybka robi aluminiowe stelaże. Do Zabrza z Bytomia rzut kamieniem. Nic tylko podjechać i się dowiedzieć.

Ma ktoś z tej firmy stelaż?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój aluminiowy akurat sam spawałem, akurat ze spawaniem aluminium nie mam problemu.

ten który mam teraz kosztował mnie 350 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za swój metalowy z profili zamkniętych dałem około 250zł, plus farba około 40zł puszka hamerite :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek wrzuć zdjęcia swojego jak masz jakieś.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek wrzuć zdjęcia swojego jak masz jakieś.

stelaż jak stelaż, profil aluminiowy 40x40x3 pospawany w "pudełko", żadna kosmiczna technologia.

Żadnych regulowanych nóżek itp. poprostu pospawane profile w sześcian, konstrukcja posta, solidna i wytrzymała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stelaz z profilu stalowego 40x40x2 z malaowaniem  podobnych wymiarow to koszt ponad 800zl np. z aquario+wysylka 30zl do 120cm powyżej to już wysylka bardzo drogo wychodzi wiec lepiej kupic profile z wysylka na alledrogo koszt 200zli szukac u siebie spawacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium o pojemności 200-300 litrów można spokojnie stawiać na samej szafce, bez stelaża. Oczywiście szafka musi być w odpowiedni sposób wykonana. Ostatnio wyceniałem formatki na szafkę z płyty meblowej gr.18mm, kolor biały koszt 150zł, plus akcesoria, itp. cała szafka zamknie się w koszcie 200zł, wymiary: dług. x szer. x wysokość: 130x45x95cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój stelaż pod zbiornik też wykonywałem sam. Konstrukcja nośna ze stali, a ściany i drzwi boczne amelinionowe. Płaciłem jedynie za materiał, robota moja. Wyszło mi jakieś 250PLN.

 

Gabaryt prostopadłościenny o wymiarach podstawy 700x700mm i wysokości 800mm. Masa to jakieś 60kg.

 

Prywatnie, jakby przyszło komuś zlecić to mojej firmie koszt wyniósłby jakieś 700PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zdecydowałem się na zakup stelaża razem z baniakiem - aby firma wykonująca jedno nie zganiała na drugie że to czy tamto nie wytrzymało. Tak osiągnąłem gwarancję z jednego źródła. Prosty stelaż pod baniak kosztował mnie z tego co pamiętam 550zł z profili 40x40x4 na 4 regulowanych podstawach, stoi na nim baniak 150x60x50. Przyjechał razem ze szkłem już pomalowany proszkowo. Polecam tego typu rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie ma możliwości spawania aluminium a ma "zaciecie" do majsterkowania może pobawić się w złożenie stelaża z profila aluminium lub stali z wykorzystaniem gotowych łączników do profili.

images.jpg.66a53227c956fb70ad00a8c078fc7

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuuuuuuuu gruba ta cena to taniej wyjdzie tiga dc kupic i se pospawac:rolleyes:a aluminium to juz wyzsza szkoła jazdy

Edytowane przez c-sys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, c-sys napisał:

uuuuuuuuu gruba ta cena to taniej wyjdzie tiga dc kupic i se pospawac:rolleyes:a aluminium to juz wyzsza szkoła jazdy

Bez przesady, stelaż pod akwarium 150x70x60 wyjdzie jakies 800 zł

i nie trzeba bawić się w spawanie, to się skąłda jak klocki lego... już spotkałem się z takimi stelażami, bodajrze firma Aquaboro takie robiła do swoich szafek.

przynajmniej ja spotkałem się z akwarium 200x80x60 tej firmy gdzie był taki stelaż składany z profili 40x40 bez spawania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 łaczników po 60 to 500 jakby sie chciało jeszcze rozporki na srodku to 600 a gdzie profil :detective: najtanszy tig dc ( stal nierdzewna)  to 800 pln i zostaje ci sprzęt wiec ja wybrałbym moją opcjęB)

Edytowane przez c-sys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, c-sys napisał:

8 łaczników po 60 to 500 jakby sie chciało jeszcze rozporki na srodku to 600 a gdzie profil :detective: najtanszy tig dc ( stal nierdzewna)  to 800 pln i zostaje ci sprzęt wiec ja wybrałbym moją opcjęB)

jeśli ktoś ma zacięcie i chce spawać to tak... ja spawam sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nierdzewke pospawa nawet moja kobita a tutaj łaczniki trza dobry klej i jeszcze strach czy sie nie rozklei:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: plastikowe łaczniki na stelazz do akwarium chyba ze u tesciowej mieszkasz:scub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piwnicy mam regał stalowy na plastikowych łącznikach i obciążenie na półkę jest jak dobrze pamiętam 300kg Jak zwazyl bym wszystkie narzędzia i urządzenia które tam leżą to było by pewnie dwa razy więcej, i zadnych oksztalcen nie widzę .Dlatego pytam, może ktoś stosuje.

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.