Skocz do zawartości
andrniew

rafka 1200 aktualne fotki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak odbiorę mój jednoślad z naprawy to pierwsze kilometry robię do Grajewa :) Coś mi się zdaje, że jak korale podrosną to akwarium przebije poprzednie wcielenie :) Kondycja na sześć z plusem, a i repertuar bardzo rzadko spotykany :) Tak trzymać:):):)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jamnik :

Andrzej ..a jak jest z tymi rozgwiazdami ????...ponoc nie sa dobre dla rafy ..a u Ciebie sa i nie konsumuja korali

ps. szukam uparcie glonow i osadu od zeo ..i jakos nie moge nic znalezc ...no moze poza jedna biala acrą

pozd. Robert

A kto powiedział ,ze rozgwiazdy sa szkodliwe dla rafy , chyba że gatunki miesożerne .

Obecnie mam 8 rozgwiazd z róznych gatunków i radza sobie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
alef :

Andrzej - sorry, że ja znowu swoje ale chodzi mi o ostanią fotkę z ostatniego seta zdjęć :) CO TO ZA PIACH ?

z gory dzieki za odp.

pozdrawiam

Zawsze uzywałem tylko jednego piachu Ocean Natures reef sand.

Przy metodzie zeo nie jest zalecany zywy piach , ale ja innego sobie nie wyobrazałem , wiec ten pozostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sebastian , na zeo przeszedłem w grudniu 2007.

Jesli chodzi o preparaty z dodatkiem jodu to zalecam ostroznośc , kaliumjodid- fluor mozesz dodawac jesli zauwazysz że brakuje koloru niebieskiego w SPS-ach , jednak 50% zalecanej dawki 2xtyg to moim zdaniem dawka której nie powinienes przekraczac.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero obejrzalem fotki - niewiarygodne kolory, cos niesamowitego:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej korale rewelacja :) a kiedy fotka w całosci ?? bo jestem ciekaw tej ceramiki jak teraz wyglada.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po dwóch tygodniach wakacji spragniony akwarystyki morskiej zostałem zaspokojony poprzez zdjęcia Twoich acropor Andrzeju - dziękuję :)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:):clappingpo mału to chyba nieszczęście bo nie bedzie co robic takie wszystko odpicowane , chyba troche pracy włozyłes w zbiornik :-)pomijajac $ ale pewnie sa dalsze plany ...

nano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, nie da sie ukryc ze na Zeo widac roznice. Widze Andrzeju ze zabrales sie za pare trudniejszych gatunkow? Niezle to wyglada na razie, nie powiem :) Jak przyrosty na nowym setupie, pewnie jednak troche mniejsze? Ale ogolnie zbiornik daje czadu, z niecierpliwoscia czekam na nowe zdjecia calosci baniaka.

Andrzeju, powiedz mi prosze moze Ty, co to jest za Acra:

877-resize%20of%20_mg_5878.jpg

Mam taka sama i kazdy mi mowi ze to A. selago ale ja mam cos watpliwosci... Z moja Acra wiaze sie dosc ciekawa historia. Otoz nabylem ja swego czasu jaka malenka, kilkucentymetrowa szczepke, bo chcialem sprobowac czy mi sie z SPS-ami uda. Udalo sie, Acra zyje do dzis i miewa sie calkiem niezle, wyglada bardzo podobnie jak twoja, no moze odrobine ciemniejsza :) ale swego czasu dosc spektakularnie zmnienila ubarwienie, po czym wrocila do pierwotnego umaszczenia. Wkleje jutro fotke bo dzis juz nie mam sily szukac :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej , ten koral to Acropora hyacinthus . Tego korala jak kupowałem był filetowy na zeo zmienił sie na czerwono -różowy. Generalnie na zeo korale wolniej rosną , zato masz mozliwośc precyzujnie regulowac barwę.

Jesli chodzi o fotke całego zbiornika , to może w wekend zrobie , wtedy podeślę Ci na priv .

Nie chcę pokazywać na forum , po ostatnim gromach jakie padły na przerybiony zbiornik jaki pokazałem.

Mój tez jest przerybiony , ponad 200 korali , prawie 100 ryb .

Poco robić niepotrzebną dyskusje :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak wątpie aby spadły na ciebie gromy za 100 ryb i 200 korali bo tylko twój zbiornik główny jest 6x większy od tamtego a to naprawdę wielka różnica więc nie zastanawiaj się wiele i pokaż to cudo


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą korale jak "zespół Mazowsze" :):):)

"Polska to dziwny kraj" :) Sami fachowcy od układania skały, aranżacji i kolorystyki SPSów, a tak naprawdę wszytkie te krytyki piszą posiadacze typowych gruzowisk obsadzonych koralami miękkimi, cyjano i ew. brązowymi SPSami:D Nie wiem czy to zazdrość, zawiść czy najnormalniej w świecie "buractwo":).

Zdecydowana większość z nas "organizuje" zbiornik pod swój gust i "całokształt" powinien cieszyć oko właściciela. Coś mi się wydaje, że ogólnie ilość pokazywanych zbiorników się zmniejszy aby nie narażać się na ataki osób, które uważają swoje gusty za jedyne właściwe.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrew i @Rebciu, nie wiem po co przejmowac sie zdaniem innych, wiecie obydwaj ze macie jedne z najlepszych zbiorników w Polsce, bo najlepszy póki co ma Szymon :)(tylko nie wiem w Polsce, USA czy na świecie?):)

Moim zdaniem pokazaniem zbiornika zdopingujecie jedynie innych do dążenia do doskonałości jakim są Wasze zbiorniki. Zgodze sie z tym, że mogę być mało pozytywne opinie odnośnie skały, ilości ryb i innych, ale tego typu zadymy (bez nicków) robią stale te same osoby:)

Zatem czekamy z niecierpliwoscia!

Jeśli jednak sie nie zdecydujecie to ja poprosze na mail:) Nie bedę krytykował:)najwyżej troche ponudze na pirvie:)


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze znajdą się "narzekacze". Pozwól Andrzeju nacieszyć oko, nie daj sie prosić.

pzdr

Rafał


320l (124x54x50h); BM200; 2x6045; 2xSunsun; T5 ATI: 6x54W.

8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrniew, andrniew, andrniew....

bo będzie pikieta :yes


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..jezli akwarium wyglada jeszcze lepiej niz tutaj http://www.aquacoral.pl/galeria.html to ja wymiekam.To jest zamilowanie.Ale jesli taki widok wywoluje u kogokolwiek (z narzekaczy) uczucie zazdrosci i jest powodem komentarzy to powinien znalezc inne zrodlo do zaspokojenia swego ego.

Andzeju pooookaz swoj tank ladnie prosimy

PS.Cezary gdzie mozna obejrzc Twoje akwarium?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu zapraszam na kawę do siebie bo innej możliwości nie ma :)

Andrzeja przepraszam za wcześniejszy post w jego wątku bo nie miałem zamiaru przenosić rozmowy na "poboczne tory". Chciałem tylko napisać, że wcale mu się nie dziwię, że unika konfrontacji słownej z tymi "fachowcami od wszystkiego" :) Jeszcze raz przepraszam.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia może dzięki nim i galerii na Twojej stronie uda mi się w końcu przekonać zonę do zmiany wynagocjowanych wymiarów i zamiast 150x50x60 zrobię 160x60x60 :)

Super, całkiem ładny "las SPS"

:kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia macie super jest do kogo równać! Tylko dopisujcie jak i jakim sprzętem wykonaliście te cudne foty. Pozdro


zbiornik 750, sump 350, 80kg żywej skały, i cała potrzebna reszta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

BOSKO !!!!!!!!!!

pozdrawiam


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.