Skocz do zawartości
kolalysy

Jebao dc 6000 padla odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam pytanie. Po okolo roku padla mi pompa jebao dc 600 dzialajaca w odpieniaczu z zalozonym wirnikiem igielkowym. Wczesniej takze po roku przy odpieniaczu padla mi dc 12000. Dlaczego te pompy tak szybko padaja czy to jest tak ze one do odpieniaczy nie sa przystosowane , spala sie silnik bo zaciagaja powietrze ?

Mysle teraz o odpieniaczu ati power cone 250 ale on tez ma pompe chyba jebao i sie zastanawiam czy historia sie nie powtorzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pompami serii DC-X000 sytuacja może się powtarzać (u mnie trzy razy). Na szczęście następne generacje tj. DCS i DCP wydają się stabilniejsze.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie teraz mam dylemat.

Mam body od H&S 200 w którym była ta pompa i się zastanawiam czy:

a) kupować nową pompę do tego body, tylko nie wiem jaką aby była cicha i niezawoda (Jebao DCS ? Aquabee ?), docelowo zamontowałbym dwie pompy.

B)

kupować nowy skimmer. tylko tu cena się robi mega wysoka przy moich wymaganiach (myślałem o Hydor Performer 2250 jest jeszze we w miarę rozsądnej cenie). Myśłame też o ATI Cone 250 ale ma pompę Jebao i trzeba go czyścić często. Ja wiem, że najlepiej wydać ponad 5 tys zł na jakiegoś red skima albo royal tylko to trochę grzech jest wydawać na skimmer tyle co na auto używane prawie :) .

To na czym mi zależy to to, ze chcę mieć dwie pompy ze względów bezpieczeństwa w skimmerze , żeby były ciche (Jebao są zasadniczo ciche) i niezawodne (Jebao są zawodne) i na igle (odpada ATI Cone) aby zbyt często nie czyścić.

Czy rzeczywiście te pompy DCS i DCP są bardziej niezawodne pracując w odpieniaczu ??

Pompy DC moim zdaniem się do skimmera nie nadają, padły mi dwie obie po około roku - one chyba tak w ogóle mają jakieś zabezpieczenie przed pracą na sucho i może to jest przyczyną. Z drugiej strony jest wiele skimmerów na rynku które na pompach DC pracuje.

W imieniu swoim i swoich rybek proszę o rady doświadczonych morszczaków.

Edytowane przez kolalysy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup pompe aquabee mi nigdy jeszcze nie padla, to sa pompy niemieckie a nie chinskie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z glosnoscia tej aquabee ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega cicha nie jest ale za to jest niezawodna.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Aqua Bee 2000/1 i jest cicha,ale fakt od miesiąca chodzi na nowych łożyskach,na starych już mocno hałasowała a pompa ma już pewnie koło 9-10 lat.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od paru lat na Reef Octopus jade

I powiem że te bydlaczki dają

Jakoś też nie widziałem wpisów że pompa padła


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc kupiłem aqua bee 200/1. Pompa cicha specjalnie nie jest, porównałbym ją z Jebao DC 6000 i jest lekko od Jebao głośniejsza tzn. lekko buczy. Drugą pompę zamontuję Jebao np. dc 4o00. Przy dwóch pompach już się będę czuł bezpiecznie.

Może po postu zrobę tak, że cały czas będzie chodić Jebao Aua bee będzie się załącać w godziach pracy.

Rozumiem, że wirnik igiełkowy od Jebao DC podejdzie do DCT i DCP ?

Chbatylko jakiś red dragon byłby bezgośny, ale cena powala.

Edytowane przez kolalysy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies na forum widziałem ze pompy jebao padają bo dostaje się do nich woda w miejscu wejścia przewodu zasilającego i polecano to miejsce przesmarować silikonem powinno to rozwiązać problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei słyszalem (nie wiem czy to prawda), że padają prędzej w odpieniaczach bo tam jest dużo powietrza w mieszance i się palą.

Co ciekawe jest wiele odpieniaczy na tych pompach, zakładam więc, ze producenci wiedzą o tym, ze pompy padają a mimo to montują je w odpieniaczach.

Edytowane przez kolalysy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od paru lat na Reef Octopus jade

I powiem że te bydlaczki dają

Jakoś też nie widziałem wpisów że pompa padła

Ja też jadę na Reef Octopus-ie i u mnie rozmagnesował się wirnik( użytkowany 2 lata).Mimo to jestem z niego bardzo zadowolony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak stwierdzam, że Aquabee buczy, w nosy słuchać nawet przy zamkniętych drzwiach. Ale plan mam taki, że docelowo 2x Jebao DC 6000 na igle jako pompy zasilające w wodę z powietrzem i dodatkowo Aquabee 200/1 na igle jako pompa recyrkulacyjna działająca przez 8 godzin dziennie.

To chyba ma sens. Pompa recyrkulacyjna nie wpływa na poziom wody, ona tylko dostarcza powietrze do wody w odpieniaczu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.