Skocz do zawartości
Sebastian Hope

Usuwanie stron i odpowiedzi w wątkach AF- zlot

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przeglądałem wątek AF o zlocie i zamknięciu sklepu, było sześć stron o zlocie i wypowiedzi forumowiczów nie koniecznie pochlebne o zamknięciu sklepu.

Co ciekawe wszystkie wypowiedzi użytkowników znikły jak i trzy strony z tego wątku.

Moje pytanie brzmi kto ma takie prawo na tym forum by znikała część wątku i nie wygodne wpisy?

Chyba autor założonego wątku nie może sobie wykasować nie wygodnych postów od innych użytkowników??

Wydaje mi się, że takie możliwości mają tylko i wyłącznie administratorzy i moderatorzy forum i jeśli tak i mam rację to nie rozumiem dlaczego jest tu nałożona swego rodzaju jakaś cenzura?

Proszę o przemyślenia innych użytkowników i od adminów forum czemu taka sytuacją ma miejsce?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to sami z AF usunęli,po prostu skasowali te które były dla nich nie wygodne.Według mnie ludzie jeśli chcą czytać to czytają również te złe komentarze.

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz cala ta otoczka "dbania o klienta" pekla i ludzie powiedzieli co mysla o firmie a to juz nie po drodze z ich marketingiem wiec pousuwali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie wywiązała się dyskusja nie na temat i część z tych wątków została ukryta przez moderatorów. A przecież nie wszystkie. Aquaforest jest moderatorem tylko na swoim podforum - z tego co widzę, jest to konto Debory ale oczywiście nie wiem, czy to ona z niego piszę, czy nie - zresztą nie ma to znaczenia, ponieważ nie jest moderatorem Nano-Reef.

Przeczytałam te usunięte wątki i faktycznie zaczynają iść kompletnie w offtopa, wiec ponownie je ukryłam.

W swoich działach sponsorzy forum mogą ukrywać wątki, wyjaśniam, aby zapobiec jakieś kolejnej teorii spiskowej. Taka praktyka jest normalna również na innych forach. A czy skorzystają z tego przywileju to ich sprawa.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, mam wszystkie screenshoty z całej tej dyskusji zanim temat został pozamiatany pod dywan i zamknięty. Dla mocno zainteresowanych mogę wysłać na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie wywiązała się dyskusja nie na temat i część z tych wątków została ukryta przez moderatorów. A przecież nie wszystkie. Aquaforest jest moderatorem tylko na swoim podforum - z tego co widzę, jest to konto Debory ale oczywiście nie wiem, czy to ona z niego piszę, czy nie - zresztą nie ma to znaczenia, ponieważ nie jest moderatorem Nano-Reef.

Przeczytałam te usunięte wątki i faktycznie zaczynają iść kompletnie w offtopa, wiec ponownie je ukryłam.

W swoich działach sponsorzy forum mogą ukrywać wątki, wyjaśniam, aby zapobiec jakieś kolejnej teorii spiskowej. Taka praktyka jest normalna również na innych forach. A czy skorzystają z tego przywileju to ich sprawa.

pozdrawiam

Poprawcie mnie jeżeli źle zrozumiałem,ale z tego co jest napisane wynika że aquaforest pisze z konta Debory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Debora, to Debora, AF to AF a pracownicy AF to pracownicy. Konto mające funkcję moderowania podforum AF jest przypisane do Debory - nie wiem albo drugie konto z innym nickiem, albo konto Debory ma uprawnienia moda na podforum AF.

Irmino, dziękuję za wyjaśnienia, ale z uwagi właśnie na te teorie spiskowe i oficjalną bezstronność forum, zasadnym by było te wydzielone - ukryte posty przenieść do innego wątku np. "Offtop z tematu Zlot AF" w dziale poświęconym sklepom. W innym wypadku przez wielu będzie to odbierane jako stronniczość czy działanie na korzyść AF.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, źle zrozumiałeś ;-)

Aquaforest to Aquaforest - masz przecież napisane z jakiego konta wysyłane są posty. I tylko i wyłącznie z tego konta można moderowac dział Aquaforest - nikt inny poza administracją forum oczywiście nie ma do tego uprawnień.

zasadnym by było te wydzielone - ukryte posty przenieść do innego wątku np. "Offtop z tematu Zlot AF" w dziale poświęconym sklepom. W innym wypadku przez wielu będzie to odbierane jako stronniczość czy działanie na korzyść AF.

Dale - proponowałem Wam takie rozwiązanie przecież ale zamiast tego osoby zaangażowanie w wątek wolały olać moje prośby i brnać w ten offtop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam, ale ja, zdaje się (teraz nie mogę sprawdzić na 100% bo nie wiem czy nie wykasowano czegoś), edytowałem swój post, po Twojej wypowiedzi i dopisałem że ewentualne wątpliwości wyjaśnię na PW - nie widziałem sensu w zakładaniu kolejnego wątku.

Ponieważ kolejny wątek, bez wydzielonych postów był by nie logiczny. Ale teraz, jeśli te posty już są wydzielone, warto było by w imię uczciwości i szacunku wobec użytkowników taki wątek utworzyć - wszak stanowi on wyraz opinii części userów, a proszę, zauważ, że nie wszyscy to hejterzy czy dzieci neostrady. Dlatego w mojej ocenie, jakoś tak "nie wypada....".


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dla wszystkich co nie śledzili wątku o zlocie AF, jako wyjaśnienie trzeba powiedzieć że cała sprawa dotyczyła tego że AF zrezygnowało z obsługi klienta detalicznego.Oczywiście w pewnym momencie wątek o zlocie zaczął być offtop (tu sam się biję w pierś,bo poniekąd się do tego przyczyniłem),i admin miał całkowite prawo usunąć watki nie związane z tematem, i ja osobiści nie mam o to do nikogo pretensji.Ale teraz podobnie jak dale popieram aby w tym wątku pojawiły się te wydzielone posty.Myślę że bardzo dobrze że ten wątek się pojawił,ponieważ w tym przypadku ciężej będzie znaleźć argument adminowi że posty są offtop,albo bez uzasadnienia go zamknąć,co niestety miało miejsce w innych przypadkach.Forum moim zdaniem i za pewnie nie tylko powinno być przede wszystkim do tego aby pomagać i wytykać błędy innym,w przypadku firm,forum nie jest po to aby były nad nimi same ochy i achy ponieważ dobry produkt sam się obroni.Jeżeli mi za coś płacą to nie mogę żądać podziękowań (wiadomo że jest to miłe),ale właśnie kreatywna krytyka powinna dawać mi motywację do tego żeby coś zmienić,albo że obrany przeze mnie kierunek jednak dobry nie jest.Niestety w przypadku przedstawiciela AF spotkałem się z mało kulturalnym zachowaniem,w przypadku kiedy zabrakło merytorycznych argumentów (akurat rozmowa dotyczyła innego wątku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czym się tak oburzacie. To chyba normalne, że sponsor forum w swoim temacie (za który płaci) jest tendencyjny i nie koniecznie chce by znajdowały się tam informacje o jago wpadkach. To taka reklama i miedzy innymi dzięki temu forum istnieje albo inaczej opłaca się je utrzymywać właścicielowi.

Jeśli ktoś ma jakieś krytyczne uwagi to może założyć osobny temat lub wypowiadać się w jakimś innym istniejącym temacie. Nie zauważyłem aby w tych innych tematach były robione jakieś specjalne czystki. Z resztą niedawno to samo było na sponsorowanym temacie sklepu co jest czynny 24 godziny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba normalne, że sponsor forum w swoim temacie (za który płaci) jest tendencyjny i nie koniecznie chce by znajdowały się tam informacje o jago wpadkach.

Może i normalne, ale nie zgodzę się - wtedy należy wykupić reklamę, plakat, baner i na stronie blokować komentarze. Forum z definicji służy do wyrażania opinii. A z tym off-topic to niestety bardzo łatwo nadużyć władzy, bo przecież większość komentarzy, nawet jeśli wydają się nie na temat w odniesieniu do głównego tytułu wątku, zazwyczaj wynikają z dyskusji-naturalna kolej rzeczy na forum.


Keep calm and keep swimming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i normalne, ale nie zgodzę się - wtedy należy wykupić reklamę, plakat, baner i na stronie blokować komentarze. Forum z definicji służy do wyrażania opinii. A z tym off-topic to niestety bardzo łatwo nadużyć władzy, bo przecież większość komentarzy, nawet jeśli wydają się nie na temat w odniesieniu do głównego tytułu wątku, zazwyczaj wynikają z dyskusji-naturalna kolej rzeczy na forum.

Może forma prezentacji sponsorów, tzn. w formie otwartego forum dyskusyjnego nie jest najszczęśliwsza- z tym mogę się zgodzić. Bo często odpowiedź nie jest taka jakiej by się spodziewali, i co wtedy?

Co by nie mówić wygląda to później nieelegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i normalne, ale nie zgodzę się - wtedy należy wykupić reklamę, plakat, baner i na stronie blokować komentarze. Forum z definicji służy do wyrażania opinii. A z tym off-topic to niestety bardzo łatwo nadużyć władzy, bo przecież większość komentarzy, nawet jeśli wydają się nie na temat w odniesieniu do głównego tytułu wątku, zazwyczaj wynikają z dyskusji-naturalna kolej rzeczy na forum.

I tu w 100% się zgadzam.I taka uwaga do administratorów,akurat w tym wątku powinni zareagować dużo szybciej,czyli ostrzec że dyskusja odbiega znacznie od tematu,i ostrzec że posty niezwiązane z tematem będą usuwane,a nie w momencie gdy tych postów narobiło się już sporo i sytuacja mocno się zaogniła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz czy Ty chłopie sobie jaja robisz? Przecież napisałem pierwszy raz o tym 4 dni temu na samym początku tej offtopowej dyskusji - czemu wtedy nie byłeś taki układny? Dlaczego nawet jak wczoraj napisałem to poraz drugi to mnie olałes? Dopiero jak dostałeś warna przekaz do Ciebie dotarł? Wcześniej moje prośby były niewidoczne?

Najprościej jest zmieniać świat mówiąc innym jak powinni postępować ale najlepsze efekty Grzegorzu osiągniesz zaczynając od siebie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz czy Ty chłopie sobie jaja robisz? Przecież napisałem pierwszy raz o tym 4 dni temu na samym początku tej offtopowej dyskusji - czemu wtedy nie byłeś taki układny? Dlaczego nawet jak wczoraj napisałem to poraz drugi to mnie olałes? Dopiero jak dostałeś warna przekaz do Ciebie dotarł? Wcześniej moje prośby były niewidoczne?

Najprościej jest zmieniać świat mówiąc innym jak powinni postępować ale najlepsze efekty Grzegorzu osiągniesz zaczynając od siebie.

Pozdrawiam.

Ok zwracam honor (nie zauważyłem postu).I wcale układny nie jestem tylko wiem kiedy słusznie oberwałem.I skoro wielki Pan Administrator zaznaczył że rozmowa nie na ten temat,to trzeba było działać.I tu ja niestety się stanę troszkę chamski,ale w wielkim "poważaniu"mam te punkty ostrzeżenia.Jeżeli wszyscy po Twoim ostrzeżeniu mieli gdzieś i dalej ciągli ten watek ,to czemu niby ja mam nie brać w tym udziału,skoro nie ukrywajmy mieszkam w Nowym Sączu i w dużym stopniu to ludziom z okolic się najbardziej oberwało,bo w okolicy ze sklepami z morszczyzna jest u nas raczej licho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszyscy po Twoim ostrzeżeniu mieli gdzieś i dalej ciągli ten watek ,to czemu niby ja mam nie brać w tym udziału.

O tym właśnie Grzegorz mówię, chcesz zmienić świat na lepsze - zacznij od siebie. I nie próbuj tuszować swojej hipokryzji pod "dobrymi radami" dla administracji bo zapewniam Cię że wiemy co robimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym właśnie Grzegorz mówię, chcesz zmienić świat na lepsze - zacznij od siebie. I nie próbuj tuszować swojej hipokryzji pod "dobrymi radami" dla administracji bo zapewniam Cię że wiemy co robimy.

Może nie zauważyłeś ale zacząłem bo przyznałem się oficjalnie do błędu,co widzę tobie przychodzi ciężej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, zauważyłem też całą reszte Twojego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale nie odbiegajmy od meritum, nie przenośmy dyskusji na tematy osobiste i argumenty ad personam.

Bo tracimy z oczu wątek główny: Czy posty zostaną przywrócone w innym wątku, czy sprawa zostanie tak, jak jest?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po postach widac że grzegorz77 to taki forumowy hejterek


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deja vu!

Mnie to już nic w życiu nie zdziwi. Na drugi raz trzeba po prostu patrzeć uważnie w jakim dziale się pisze i najważniejsze nie dać się sprowokować.

Nikt nie lubi niewygodnych tematów, nikt nie lubi przyznawać się do błędu, nikt w końcu nie lubi się tłumaczyć dlaczego postąpił tak a nie inaczej.

Nie wiem, może jak bym był prezesem patrzał bym inaczej, inne wytaczane były by też tutaj wnioski.

Ale jestem forumowiczem, częścią tutaj tej grupy ludzi, społeczności i piszę właśnie z tej perspektywy... a co dostaję za prawdę ? 1 pkt. ostrzeżenia. :)

Sprawiedliwie by było gdyby druga właśnie osoba.. a Walker wiesz dobrze o kogo chodzi z af też takie ostrzeżenie by dostała.

Edytowane przez endless (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.