Skocz do zawartości
TheDiize

Wystarczy kropla wody 61l- nowe zdjęcia

Rekomendowane odpowiedzi

Pozazdrościć :D mój tylko dyrygowal co w którą stronę ułożyć, ale mam tak nie foremne kawałki, że się nie trzymają :(

P.s. gdybyś na spotkanie łodziaków dzieliła tą pseudogorgonie to chętnie przygarnę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę decydować sam o sobie ? :D kiedy i gdzie wpaść ? :D 

Jak coś będę wstawiał niedługo szczepki na sprzedaż również do tematu ze spotkaniem 


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babka do zdjęć nie chciała wyjść :P Piasek wsypany wczoraj 

Zuw5SH.jpg

Nhcte6.jpg

Zdjęcia @TheDiize

Skała ułożona przez Mikołaja :D
P.S Nemateleotris magnifica już nie pływa w moim akwarium...

Edytowane przez TheDiize (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jutro kończy dwa miesiące :clowning  
Wszystko idzie w dobrą stronę, teraz tylko kupować rzeczy i jeszcze bardziej upiększać, żeby cieszyło oko
W planach zakup ślimaków nastariusów, bo oczywiście babeczka jest dość leniwa i niezainteresowana piaskiem (jak krewetki aiptasią...) 
Jakieś uwagi? Jestem otwarta na propozycje :D 

KFaCPp.jpg

kcSXvh.jpg

y7MZjX.jpg

Zdjęcia: mła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kanio10 napisał:

Na każdą propozycje? :-) 

Akwarium bardzo ładnie się rozwija, faktycznie tylko kupować nowe zwierzaki. Powodzenia :-)

Wszystko w granicach rozsądku i tylko dotyczące akwarium :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy, kto ma odwagę i jednocześnie zapał na taką liczbę zoanthusów ma ode mnie + :) świetna jest ta niebieska discosoma :D


"Uśmiech bogaci obdarzonego, nie zubożając dającego."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zoasy z mojego jaminka na dobrą sprawę poszły tutaj więc jest tego sporo :D 


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dość dużą plagą aiptasi bezbłędnie i niezwykle szybko poradziła sobie auriga ^_^ 
Wszystko ma się dobrze, piasek kopią ślimaki, które mają dość maleńkie rozmiary i nie nadążają, ale przecież urosną :)
Babeczka w końcu przyszła na zdjęcia, ukwiał wędrownik, zatrzymał się z tyłu akwarium... lubi życie na krawędzi z powodu bliskości z filtrem, ale nic mu się nie dzieje, żeby nie było
Za kilka dni świętujemy 3 miesiące :playing

IMG_4764.JPG

IMG_4767.JPG

IMG_4768.JPG

IMG_4780.JPG

Zdjęcia ja ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chaetodon w .. 61l ? znaczy pożyczony - zrobił robotę i oddany ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, silvia napisał:

Chaetodon w .. 61l ? znaczy pożyczony - zrobił robotę i oddany ? :)

Nie trzymałabym tak pięknej rybki na zawsze (dla niej w "więzieniu"), 2 dni i po robocie :)

Edytowane przez TheDiize (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na caulastree na zdjeciu... to suriga Ci je tak urzadzila?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Nik@ napisał:

Tak patrze na caulastree na zdjeciu... to suriga Ci je tak urzadzila?

Nie, auriga zajęła się tylko aiptasią :)
Calaustrea to jedynie "szczepki" z dużej i przepięknej calaustrei, które albo się uratują, albo nie (nie miały światła, żyły na uboczu bo tak sobie urosły)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo tez mam problem z aiptasia, ale boje sie o lpsy i o to, ze skubaną nie jest łatwo złapać :) 

Daj znac za jakis czas, czy róże odrastają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Nik@ napisał:

Pytam, bo tez mam problem z aiptasia, ale boje sie o lpsy i o to, ze skubaną nie jest łatwo złapać :) 

Daj znac za jakis czas, czy róże odrastają. 

Ja na aiptasie ciągle mam dwie krewetki, ale leniuszki, a było tego pełno, na zdjęciach wcześniejszych po powiększeniu nie da się jej przeoczyć
Auriga czasem sobie xenie skubnęła, ale to nie problem. Z rurówką nie ryzykowałam i była przez ten czas przykryta butelką. Reszta nienaruszona :) 
Także szczerze polecam tą rybkę jako killer i nie tylko bo jest przepiękna (no i lubi się wypływać) :) 

Edytowane przez TheDiize (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xenie bym wybaczyla, ale mam tez goniopore, alveopore, blastomussy, clavularie, euphyllie i inne ulubione, za ktorymi bym sie zaplakala. Chyba nie moge zaryzykowac aurigi. A i rurowke tez mam, ale nie ma jej jak przykryc ani przenieść do sumpa, bo sie przykleila do skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Nik@ napisał:

Xenie bym wybaczyla, ale mam tez goniopore, alveopore, blastomussy, clavularie, euphyllie i inne ulubione, za ktorymi bym sie zaplakala. Chyba nie moge zaryzykowac aurigi. A i rurowke tez mam, ale nie ma jej jak przykryc ani przenieść do sumpa, bo sie przykleila do skały

Mam alveopore, nie ruszała jej, była pożyczona z akwarium @Co-2, tam też nie podgryza euphyli (w ogóle nie podgryza nic czego nie powinna) ale nie mówię, że każda będzie tak wspaniałomyślna
Ja już chciałam lać chemie, a raczej podawać chemie strzykawką aiptasi, ale obeszło się bez tego. Ludzie chwalą ślimaki berghia (żywią się tylko aiptasią) lub krewetki, które będą nauczone, że to przysmak 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalam preparatu grotecha, ale rozpuścil roze tylko do polowy i odrastają zaraz. Berghie mialam jedna, chyba coś ją zjadlo na wejsciu, bo ani berghii wiecej po wpuszczeniu nie zobaczylam i ani jednej róży nie ubylo. Teraz mam chrysusa, wiec pewnie by 5 minut nie przezyla. Krewetki przy rybach aiptasii czesto nawet nie powąchaja, bo lepsze żarcie spada z nieba. Chelmona nie chcę, zbyt delikatna ryba. Mialam brzydala, ale on tylko uszkadza je, podgryza same polipy. Fakt, ze jak byl, to nie bylo ich widac. Dostal eksmisje do innego akwariumcpo tym, jak mi zmakrowal blasto, a roze po tygodniu wylazly w wiekszej ilosci i smialy mi sie w twarz. I taka do kitu ta moja walka z różami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge z czystym sumieniem polecić aurigę, najlepszy aiptazia killer jakiego kiedykolwiek miałem. Tylko jest małe ale, auriga zanim zacznie jeść aiptazie, zjada wszystkie rurówki, więc nie polecam jak ktoś ma super kolekce tych wieloszczetów. 

Do baniaczka za niedługo będą dodawane kozackie lps-y i być może tridacna. 


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZMARTWYCHWSTANIE 

Zacznijmy od początku z dwa tygodnie temu wyskoczyła mi z akwarium moja babeczka, ale ją uratowałam bo słyszałam moment wyskoku, troszkę oszołomiona, nic jej nie było (ja oczywiście przeżywałam ataki serca odsuwając szafkę i walcząc z czasem, żeby ją uratować. Od tamtego czasu akwarium było przykryte nieprofesjonalną szybką, ale jednak było. 

Dzisiaj wstaję, babki nie ma w akwarium, a zawsze do mnie wychodzi i później patrzy co robię. Patrzę za szafkę, leży. Martwa. Ogonek zeschły, ona w połowie sucha. Jak wyskoczyła? Nie mam pojęcia. Musiała znaleźć szczelinkę pomiędzy filtrem, a szybą. Odstawiłam szafkę, wyciągnęłam ją. Przy akwarium stała miska z wodą po szczepkach sprzed pięciu dni. Wrzuciłam ją tam (nie pytajcie czemu, po co, po prostu tak zrobiłam). Poinformowałam zainteresowanych o jej śmierci. I wtedy...

Ożyła. Zaczęła ruszać tym swoim zeschłym ogonkiem i odwróciła się z pleców na brzuszek. Jej skrzela znów dostały wodę. Szybko przerzuciłam ją z miski do akwarium, gdzie pływa do teraz i oby jeszcze dłużej. Nie zjadła jedzonka, ale jeszcze będę robić drugie podejście, żeby sobie coś jednak skubnęła. Na pewno potrzebuje czasu, żeby dojść do siebie, nie łatwo przecież jest wrócić do żywych (zgaduję).

Posłuchajcie, a może ona jest kotem i ma 9 żyć? :D 

IMG_4767.JPG

Wstawiam jeszcze raz to samo zdjęcie (innego jej nie mam, tak dobrego), a bohaterkę trzeba pokazać. 
Miłego wieczoru :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwo być kotem jak się ma takiego anioła stróża. Z tym, że z 9 dwa wykorzystała a nawet koty powinne się wystrzegać... bo do trzech razy sztuka ;]


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ma siedem zyc,ale pewnie przezyla smierc kliniczna i moze byla tam po drugiej stronie...Zapytaj sie jej jak tam jest...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babeczka od swojego zmartwychwstania (23.03.17) nadal żyje, szalona :) Je, kupkę robi czyli wszystko co najważniejsze działa, ah no i pływa :D Niestety jej tylna płetwa została (chyba) obgryziona (nie jakoś tragicznie, kikutek ładny został). I jak widać na zdjęciu, pojawiły jej się białe plamki na tułowiu, ale nie powiększają się, nic złego z nimi się nie dzieje. Zgaduję, że to od tego, że była martwa...

Dziękuję za uwagę :)

IMG_4790.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.