Skocz do zawartości
Engell1

masakra po powrocie z wakacji . . .

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon

u mnie bufor przy którym jest start i koniec dolewanie to około 300ml, średnio 2 x dziennie dolewa, tak jestem pewny że dolewa 000, wiesz dolewanie wody to dla mnie problem przed automatem zdażało mi się dolać za duzo za malo, kilka razy przelałem :), jestem zwolennikiem ulatwiania sobie zycia czytaj jestem leniem :P

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do baniaka sam nie dolewam, też by to był problem tylko przeważnie w sobotę uzupełniam zbiornik dolewki. Też lubię sobie życie ułatwić, ale czasami jest na odwrót ;-) ;-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki ! zaczynam widzieć sens dolewania wody ręcznie do zbiornika na RO i potem automatycznie dolewać do akwa.

Podczas mojej ostatniej nieobecności - 10 dni - siostrzeniec dolał koło połowy mojego zbiornika czyli jakieś 10 litrów ale to jest zima choć w pokoju mam ok. 24 stopnie. Latem może być gorzej ale faktycznie mogę dostawić zbiornik 60l z IKEI ;)


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam banke 30 litrow, wchodzi jakies 27litrow wody, wezloby wiecej ale wtedy poziom wody w bance jest wyzej niz przepust rurki przez scianke w szafce i mi sie saczy nawet jak pompa przestanie pracowac.

 

Ale raz w tygodniu jak sie woda konczy wystawiam banke spod akwa. Ide z nia do kuchni, odkrecam wode na filtr i albo zrzucam troche, albo i tez nie jak mi sie nie chce (w sumie po membranie mam okolo 200 i spada do 11-13 dosc szybko, kilak sekund). Rurka do banki i do pelna. Po Di plynie 0. Moze troche stratne, bo to co leci na poczatku (co sie przesacyzlo przez osmoze) niszczy zywice, ale co tam. Zasobnik zywicy starcza mi na 3 miesiace lekko, a kosztuje grosze.

 

Jak sie napelni, pod akwa. Te 27 litrow starcza mi na ... 5 do 7 dni. Akwarium 240l, powierchnia wody 120x40 + 35x35 sump. Przykryte pokrywa, ale mocno wentylowane. Zima schodzi tyle samo co latem.

 

Co do parowania latem to nie jest to takie oczywiste, ze jest wieksze. Latem powietrze jest przewaznie wilgotne i cieple. Zima wilgotnosc jest relatywnie niska, a swoerze, zimne powietrze naplywajace do domu po ogrzaniu ma jeszcze mniejsza wilgotnosc wzgledna co sprzyja parowaniu (mniejsze nasycenie powietrza para).

 

U mnie w pokoju jest w tym momencie 20% wilgotnosci i 23*C a akwarium stoi w pomieszczeniu obok za sciana, drzwi sa okolo 50cm dalej.

 

Ogolnie? Polecam dolewac recznie, bezpieczniej, brak mozliwosci zalania, brak mozliwosci nalania wody o nieznanym TDS... A nie jest to jakis klopot. Osobiscie rozwazalem tez mozliwosc zalozenia dluzszej rurki i zamiast nosic banke do kuchni, podciagnac wezyk do banki. Ale nie dosc, ze mam daleko, to jeszcze inne zwierzeta mi to by wiecznie ciagaly. Wiec tak sobie nosze...

 

Dluzszy wyjazd? Postawic druga banke, albo wieksza, nawet na zewnatrz, ale na podobnej wysokosci. Wrzucic wezyk (tylko odpoiwednio gruby, zeby nadazal podawac wode zanim pompa osuszy 1 banke) do jednej i drugiej banki, do dna. Woda bedzie miedzy nimi swobodnie przeplywac (o ile wezyk nie bedzie zapowietrzony) i poziomy beda rowne. Wazne tylko aby poziom poczatkowy w ktorejs bance nie byl wyzej niz krawedz drugiej banki, bo sie ta nizej przeleje, i zeby poziom dolny byl nizej w bance z pompka. Inaczej pompa osuszy banke a w drugiej, nizej zostanie woda.

Mysle, ze taka banieczka z 60 litrow podlaczana z okazji wyjazdu zalatwila by sprawe na 2-3 tygodnie. A drogie nie sa nawet w marketach.

 

Ja swoja kupilem taniej niz mnie przesylka kosztowala, cale 8pln. O taka, podobna. Tylko tzreba patrzec po czym sa, aby nie po chemii, jak po spozywce to nie problem.

540x405_banka-l-kanister-l-kanistry-bani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również dolewam "ręcznie" wodę do dolewki. Rozwijam raz w tygodniu 6 mb wężyka ro (tyle mam z łazienki do akwarium) i napełniam dolewkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki! Kupuje Aqua Trend Milestone i bede dolewal ze zbiornika RO.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.