Skocz do zawartości
afgi

Czarna Perła - 100x60x55 + DSB

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie nie bylo nic bialego po kilku dniach pojawily sie zielone glony,w sumpie zawalilo mi cale dsb doslownie wszedzie,lecz w z biorniku tylko gdzie niegdzie sie pojawily ,po dwoch tygodniach na piasku pojawily sie okrzemki ale szybko zeszly ,tylko ja mialem start na produktach AquaForest i zywej skale przeniesonej z dzialajacego zbiornika

Edytowane przez kapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewanie przechodzi bardzo spokojnie. Wręcz nudno :) Z początkiem tygodnia planuje wprowadzić kilka ślimaków i krabów i sie zacznie :)
Zastanawia mnie tylko kilka rzeczy:
1. Czemu glony są białe. Nie jest to wapno, gdyż przy skrobanie zwijają sie w gluty
2. Nie wiem czy to te gluty zbijają sie w grupy glutow, ale w DSB zaczęły pojawiać sie właśnie takie osobowości. Może to jakieś bakterie?
3. KH mam nadzwyczaj wysokie, cały czas koło 10 do 11. W programie RedSea mam dodawać tzw bufer do podbijania KH, ale nie użyłem go ani razu. Czy ktoś może wie skąd to sie bierze?

Pozostałe parametry:
PH: 8
Sól: 1,026
NO3: ponad 10
Ca i Mg nie mierze, bo nie ma co tego konsumować.
2f47b88e9d0b2d815bdfef2592d09c73.jpg

Znalezione w piasku
6d5745a947dbb905f2c8f6090f87619c.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby ślimaki się przyjęły ;) trzymam kciuki za wprowadzenie pierwszego życia i stabilny start całego zbiornika. Temat dodaję do obserwowanych ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oby ślimaki się przyjęły [emoji6] trzymam kciuki za wprowadzenie pierwszego życia i stabilny start całego zbiornika. Temat dodaję do obserwowanych [emoji6]
 

Dzieki pat0ll jeszcze raz za ekipę. Ślimaki już harcują, a piasek rozsypany. Nareszcie coś sie dzieje ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuć temat do nasze akwaria afgi- chyba już pora :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przenieś się z nowym tematem do "nasze akwaria" skoro całość już jest odpalona i jakieś życie zawitało w baniaczku. Ja również dziękuję i pokecam się na przyszłość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuje sie jakbym awansował ;) 

w sumie, to racja. Poproszę administratora, aby przeniósł temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz prosić, akurat się nawinęłam i już przenoszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białe gluty to prawdopodobnie zakwit bakteri

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


8467921e4b16b110e429bd8977bed4a4u1385a1234.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie musisz prosić, akurat się nawinęłam i już przenoszę [emoji4]

Dzieki Nik@ [emoji4]

Białe gluty to prawdopodobnie zakwit

 

Tak właśnie myślałem. Czyli dobrze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2017 o 22:53, afgi napisał:

Akwarium już zaczyna wyglądać :) dzisiaj namęczyłem sie nad programowaniem lamp. Trochę to trwało, ale wyszło bardzo fajnie. Rzeczywistość z koralami pewnie to jeszcze zweryfikuje. Ustawiłem tez światło nocne UV na 1% do 6 rano. Ten 1% i tak niezłe swieci, widać wszystko.

 

Odpieniacz sie uspokoił. Wydzieliny co prawda nie są czarne, a raczej o kolorze jasnej gęstej herbaty, ale w sumie nie ma z czego ciągnąć. Planuje go mimo to podwyższyć o jakieś 3cm, do 23 cm zanurzenia. Da mi to więcej gęstej piany i cichsza prace. Myśle ze na początek spróbuje podłożyć styropian - pomysł zaczerpnięty z Mr. Tank TV

 

Z nowości, szisiaj zamówiona lampa do refugium na aliexpress3b318141de80bab812e5d0c06baf8b0a.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Możesz podać jakiś link do lampki, szukam czegoś takiego w miarę dobrej cenie i wyglądzie


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, proszę - LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za czarnowidztwo, ale ta lampa powieszona nad słoną wodą nie będzie długo działać, a przynajmniej wyglądać. Chyba że ją odizolujesz jakąś szybą.

Edytowane przez Epsilon (wyświetl historię edycji)

8467921e4b16b110e429bd8977bed4a4u1385a1234.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za czarnowidztwo, ale ta lampa powieszona nad słoną wodą nie będzie długo działać, a przynajmniej wyglądać. Chyba że ją odizolujesz jakąś szybą.

Wyglądać nie musi. Czas pokaże, może ją pomaluje jakąś farbą nierdzewką


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy mieszkanie Czarnej Perły :)
ac6f602b5b51030e2e911d4a2390ee87.jpg


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bajka! Bardzo przyjemnie czyta się Twój temat i bardzo przyszłościowy rozstaw skały [emoji4]

Dzieki :)


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.10.2017 o 11:24, afgi napisał:

Jasne, proszę - LINK

Dzieki, powodzenia :)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz dziwna sie stała. Zaginął krab Czesiek (żona tak go ochrzciła). Przeszukałem każdy zakamarek piasku i skały z latarka. Gdyby zdechł, to bym go pewnie znalazł. Myślałem wiec, ze może ugrzązł gdzie w skale, ale raczej nie (chociaż skala ma jeszcze więcej wnęk i komór niż myślałem). Skala leży na szkle, wiec raczej tez tam nie wlazł. Do sumpa nie poszedł, bo musiałby wejść po szybie. Czy jest taka możliwość, ze sie zakopał? Czy kraby potrafią to?

 

Dodatków, wklejam parametry [emoji4]

3aac2cc6291c03590079dd5f240bd7a1.jpg

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem jak czerwono nogi ale kiedyś miałem niebieskiego i potrafiłem go tydzień nie widzieć

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak czerwono nogi ale kiedyś miałem niebieskiego i potrafiłem go tydzień nie widzieć

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka



Tylko, ze ten to chodził wte i wewte non stop, a tu nagle od 1,5 dni cisza. Wrzuciłem trochę solowca i nadal nic


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tego samego kraba co Ty. U mnie początkowo też chodził po piasku przed szybą tak, że mogłem go oglądać. Później zaczął się interesować resztą zbiornika i zaczął ginąć na dłuższy czas. Teraz udaje mi się go zobaczyć 1-2 razy w tygodniu :lol: i to głównie wieczorami kiedy dłużej i intensywniej oglądam akwarium. Więc cierpliwości, jak zwiedzi wszystkie zakamarki, pewnie od czasu do czasu podejdzie pod przednią szybę pokazać Ci, że jeszcze żyje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dokładnie tego samego kraba co Ty. U mnie początkowo też chodził po piasku przed szybą tak, że mogłem go oglądać. Później zaczął się interesować resztą zbiornika i zaczął ginąć na dłuższy czas. Teraz udaje mi się go zobaczyć 1-2 razy w tygodniu default_laugh.png i to głównie wieczorami kiedy dłużej i intensywniej oglądam akwarium. Więc cierpliwości, jak zwiedzi wszystkie zakamarki, pewnie od czasu do czasu podejdzie pod przednią szybę pokazać Ci, że jeszcze żyje default_biggrin.png

Hmm, no oby :) chociaż wcześniej chodził właśnie po całym akwarium i skałach. Jako jedyny tak aktywny lokator rzucał sie w oczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.