Skocz do zawartości
afgi

Czarna Perła - 100x60x55 + DSB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

A nie lepiej było zrobić czarnym matowym arkuszem samoprzylepnym?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie lepiej było zrobić czarnym matowym arkuszem samoprzylepnym?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka



Bąbelki powietrza lub odklejające sie boki by mnie wku&@!?ły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam przyklejone i zero bąbelków i odklejania ;) jak przyklejać na "wode" jest sporo filmików na youtube.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

afgi czy ta lampa bedzies oswietlal dsb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie stać mnie na takie ekstrawagancje :) To jest Ecotech G3 PRO, ta lampa plus jeszcze jedna taka, ale podwójna będzie nad głównym.

DSB oświetlać będzie żarówka LED. Opisałem to kilka postów wcześniej. Nie mam jeszcze obudowy żarówki. Szukam czegoś w tym stylu - https://www.amazon.com/gp/product/B000HJDATW/ref=ox_sc_sfl_title_10?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

co myślicie o takim zaworze bramowym i membranie Filmteca. Myślę, czy nie zamówić z Amazona. Jest sporo tańsze...

  1. zawór - link
  2. membrana - link

715ETv6w7aL._SL1500_.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej,
co myślicie o takim zaworze bramowym i membranie Filmteca. Myślę, czy nie zamówić z Amazona. Jest sporo tańsze...
  1. [/url]zawór - link
  2. membrana - link
715ETv6w7aL._SL1500_.jpg

A do czego Ci potrzebny taki zawór w akwarium?

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention=24878]DarekB30[/mention], to jest zawór bramowy. Potrzebny do odpowiedniego wyregulowania spływu. Zawór kulowy jest raczej na on/off, bramkowym zaś możesz ustawić spływ precyzyjnie-a wszystko po to oczywiście, aby było cicho

[mention=23855]silvia[/mention], ja akurat kieruje sie raczej w stronę Herbie method", ale ta Twoja także jest bardzo ciekawa, Dzieki.

Chciałbym jednak zauważyć, ze także w Twojej metodzie zawór bramowy jest niezwykle przydatny, o czym zreszta mówi w pierwszym filmiku [emoji4]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@DarekB30, to jest zawór bramowy. Potrzebny do odpowiedniego wyregulowania spływu. Zawór kulowy jest raczej na on/off, bramkowym zaś możesz ustawić spływ precyzyjnie-a wszystko po to oczywiście, aby było cicho
@afgi
Nie wierz w bajki że jest potrzebny .. zwykłym zaworem kulowym wyregulujesz precyzyjnie spływ bez problemu i sporo pln-ow zostanie Ci w kieszeni.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DarekB30, a używałeś obu? Akwarium jest koło kanapy, wiec dla spokoju żony, musi być ciche ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@DarekB30, a używałeś obu? Akwarium jest koło kanapy, wiec dla spokoju żony, musi być ciche [emoji6]

Używałem... szkoda przepłacać za zawór bramowy.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły zawór wystarczy...w sumie ustawienie spływu  zajmuje trochę więcej czasu i potrzebna jest minimalna ilość wyczucia ale można bez problemów to zrobić. A złotówki (nie mało) zostają w kieszeni. Moja osobista rada, przed wklejeniem zaworu warto go na sucho rozruszać. Kilka minut otwierać i zamykać a zaczyna później plynniej chodzić. 

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie, zrobię jak radzicie, a zaoszczędzone pieniądze wydam na Zoa :)

Dzięki za poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór bramowy nie jest sprzętem typu "Must Have" ale jak już go używałeś to ciężko wrócić do normalnego kulowego. 
Tak jest u mnie. W poprzednim akwa miałem Higrotena 32mm (regulacja to przyjemność) a w tym projekcie Kulowego GF 50 mm.Cena 50tki wydawała się kosmiczna więc postanowiłem nieco zaoszczędzić - efekt jest taki że tego żałuję... :-( 


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, afgi napisał:

Chciałbym jednak zauważyć, ze także w Twojej metodzie zawór bramowy jest niezwykle przydatny, o czym zreszta mówi w pierwszym filmiku [emoji4]

pewno złożył bo miał :) - zobacz kilka innych filmów - np. ten poniżej

wystarczy jeden zwykły kulowy na jednej - głównej rurce (a jak dobrze dobierzesz średnicę i pompę to nawet bez żadnego zaworu :P ) drugą rurką przepływ sam się reguluje (patrz odpowietrznik) a trzecia to rewizja

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę że swojego doświadczenia... zwykły zawór kulowy.. zero chlupania czy siorbania w kominie..zero bąbelkow w sumpie. Ustawienie banalnie proste.. raz ustawiasz zaznaczysz punkt i po problemie

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko takie: dlaczego tam są 3 rury? 1 spust, 1 rewizja i od czego jest trzecia?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@twistman , a żałujesz bo miałeś problem na początku przy regulacji, czy raczej masz powtarzający sie problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem zdarza mi się w nocy gdy idę spać że coś się przytka, coś wlezie w rurę, lub też glony zakryją trochę pompę obiegową, może ślimaki. Niekiedy pompa pracuje szybciej, a niekiedy zwalnia. Czasem wody jest trochę więcej powyżej rewizji i chlupie i wtedy wstaję i macham tą dźwignią, kręcę i próbuję ustawić żeby było idealnie cicho. Wstaję zaglądam do komina potem kucam i zaglądam do sumpa i tak kilka razy. Nie zdarza się to często, ale człowieka szlag trafia jak przyjdzie ustawiać zaworem kulowym poziom wody w kominie powiedzmy o 1 w nocy bo mu hałas przeszkadza bo akwarium ma koło łóżka i żałuje że nie kupił membranowego zawora który jest szybszy, precyzyjniejszy i niestety drogi. Mam nadzieję że pomogłem :)


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żałuję bo jak dla mnie jest przepaść pomiędzy jakością regulacji tymi zaworami. Niestety u mnie w miejscu zamieszkania sieć elektryczna nie jest w pełni stabilna i w nocy mam nieco więcej Voltów co przekłada się na pracę pompy. Do zmian przyczynia się też wieczorny stop Waveboxa, po którym zmienia się poziom w kominie. Regulacja zaworem kątowym była niezwykle prosta, natomiast w kulowym trzeba trafić "w ten jeden punkt" - u mnie był to zakres 2 mm i najczęściej szlag mnie trafiał bo pokrętło przeskakiwało... Ale i na to znalazła się rada :-)
Teraz nie reguluję już wcale, w kominie zrobiłem a'la baklonik na uchwytach akrylowych na których leży nieco poniżej grzebienia cienki blok gąbki akwarystycznej. Jest on umieszczony po całej długości i ma specjalną gęstość 10 ppm co uniemożliwia praktycznie jego zapychanie. Gąbki nie czyszczę bo duże oka przepuszczają brud, który trafia do 1 przegrody sumpa w której są skarpety 320 mikronów. Patent doskonale wycisza spływ i w końcu mam spokój. 


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 godzin temu, katani napisał:

Pytanko takie: dlaczego tam są 3 rury? 1 spust, 1 rewizja i od czego jest trzecia?

2x spust - zerknij na filmiki bo właśnie na tym polega "sztuczka" :)

34 minuty temu, twistman napisał:

 w nocy mam nieco więcej Voltów co przekłada się na pracę pompy.

pompa DC rozwiąże Twój problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie już nie mam problemu

i mam pompę DC :-)

u mnie działa sobie to tak (przepływ ok 10 tys. l/h.):

 

 


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

33 minuty temu, twistman napisał:

u mnie działa sobie to tak (przepływ ok 10 tys. l/h.):

Jakoś po ilości przepływanej wody nie widać, że to jest 10000l/h

Twistman jaki masz szeroki przelew? I jak z kulturą pracy tego rozwiązania?

37 minut temu, silvia napisał:

2x spust - zerknij na filmiki bo właśnie na tym polega "sztuczka"

Akurat w tej chwili jestem w trakcie czytania artykułu na temat tego typu przelewu.

http://www.beananimal.com/projects/silent-and-fail-safe-aquarium-overflow-system.aspx

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.