Skocz do zawartości
afgi

Czarna Perła - 100x60x55 + DSB

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie to samo z czerwonym i niebiesko nogim,potrafaia sie zabunkrowac na tydzien ze ciezko jest je wypatrzec,tym bym sie nie martwil:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba kupić kolejne życie w celu uzupełnienia tej luki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, afgi napisał:

Czyli trzeba kupić kolejne życie w celu uzupełnienia tej luki ;)

Jeżeli za wcześnie wpusciłeś krab mógł wbić się w skałę i tam zdechnąć, miałem tak w pierwszym zbiorniku, po tygodniu zaginął. Dwa tyg później kupiłem nowego kraba, który znalazł i  pomykał w muszli tego poprzedniego.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano zbiega znalazłem. Siedział se jakby nigdy nic na skale. Ni cholery nie wiem gdzie był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, ze się znalazł ;]


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego dwa razy w kominie widziałem A potem był w głównym sam z siebie. Nie wiem jak chyba po szkle wlazł.


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


8467921e4b16b110e429bd8977bed4a4u1385a1234.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mojego dwa razy w kominie widziałem A potem był w głównym sam z siebie. Nie wiem jak chyba po szkle wlazł.


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Po spoinie silikonowej. Jak miałem czerwonego pustelnika to kilka razy widziałem jak łazi właśnie po spoinie.

Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie spoina wygląd jak poniżej, wiec chyba raczej nie dał by rady.

P.s. Znów go nima od wczorajszego poranka [emoji6]

 

Dodaje tez fotę nowego nabytku. Sorry, telefonem

c731231b7a0db70d34e076d5fd78c51d.jpg

6a94be94f4a0cd30b0b8f17a0c4338ff.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz szkło ze Szczecina, to spoiny pewnie mamy podobne. ;-)

Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz szkło ze Szczecina, to spoiny pewnie mamy podobne. ;-)

 

Marek.

 

 

No mam. No to niezły typek z tego kraba jak potraf po czymś takim wejść

 

P.s. Żonie nie mówię. Już jej niepotrzebnie powiedziałem, ze slimaki czasami mogą wyjść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obsady doszły 2 korale: briareum i Ricordea Florida pomarańczowa.

Ricordeę ciężko uchwycić na telefonie, kolory ma neonowy pomarańczowy.

 

Poza tym fala okrzemków, czyli etap dojrzewania zbiornika

8b61c33b911653300d1b3e95405074b0.jpga9ea42bbd05d5e15c7b234194e66ce25.jpg

 

Co myślicie o takim pojemniku na ballinga, x 3 oczywiście. Kupiłem za 10zl pojemnik 2,5L na próbę czy sie zmiesci. Jest OK, wiec myśle ze warto spróbować. Z drugiej strony, nie wiem czy ten zbiornik/plastik jest na to odpowiedni

8ba7ac2e838b40f410b0b0c0962e9d2a.jpg

1047c384b1fa6e476bed520b999871cf.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w znanym portalu aukcyjnym pojemnik z podziałką, dobowa zbiórka moczu, 3L. 

Mam te zbiorniki u siebie i są rewelacyjne. Bardzo kompaktowe (mała podstwa, chyba 10x10) otwory w pokrywce pasujące na wężyk, nieprzezroczyste, szczelne. TANIE

Co do nowych zwierzątek to briareum na głównej skale to ryzykowny pomysł, szybko się rozrasta, ciężko usunąć więc szybko opanuje każdą wolną powierzchnię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wpisz w znanym portalu aukcyjnym pojemnik z podziałką, dobowa zbiórka moczu, 3L. 

Mam te zbiorniki u siebie i są rewelacyjne. Bardzo kompaktowe (mała podstwa, chyba 10x10) otwory w pokrywce pasujące na wężyk, nieprzezroczyste, szczelne. TANIE

Co do nowych zwierzątek to briareum na głównej skale to ryzykowny pomysł, szybko się rozrasta, ciężko usunąć więc szybko opanuje każdą wolną powierzchnię. 

Faktycznie te pojemniki są super. Znalazłem nawet takie z wężykiem już w środku. Dzieki!!

 

Co do briareum, to co polecasz? Myślałem ze jednak można to opanowac. Nie chce tez dawać tego na przednich skałach, gdyż to zarezerwowane m.in. dla Zoa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, afgi napisał:

Faktycznie te pojemniki są super. Znalazłem nawet takie z wężykiem już w środku. Dzieki!!

Mozesz podeslac linka na PW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Briareum daj na osobnej skałce na piachu, wtedy będziesz je miał pod kontrolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozesz podeslac linka na PW?

Wpisałem to w Google grafika „pojemnik z podzialka dobowa zbiorka moczu”. Czwarte zdjęcie

Briareum przeniesione na przednią skałkę, te mniejsza

P.s. We wcześniejszym poście zapomniałem dodać jednej foty z pojemnikiem. Post uaktualnień. Na zdjęciu widać też DSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką krewetkę polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam aiptasi, narazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej spotykane w akwarium są lysmata amboinensis i debelius, lub jakąś boksującą. Ładne są Thor amboinensis, ale w Twoim akwarium byłyby mało widoczne bo są małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczące - zdecydowanie. To taka wizytówka akwarystyki morskiej, jak nemo - mówiąc babskim językem: must have :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim akwa mam 4 gatunki krewetek - czyszczące (amboinensis i debelius), kuekhenthali na aiptasie oraz ukwiałowe. I powiem szczerze, że najwięcej fun'u dają mi te ostatnie, mimo swoim maleńkich rozmiarów.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dari_a napisał:
W swoim akwa mam 4 gatunki krewetek - czyszczące (amboinensis i debelius), kuekhenthali na aiptasie oraz ukwiałowe. I powiem szczerze, że najwięcej fun'u dają mi te ostatnie, mimo swoim maleńkich rozmiarów.

Dobra, to lawina pytań?

A czy te ukwiałowe mogą żyć bez ukwiału? Nie planuje mieć ukwiału

Które na drugim miejscu?

Które są bardziej wytrzymałe? Parametry jeszcze mi sie stabilizują.

Czy lepiej najpierw krewete, czy może rybę (np. Oceallaris)?

11 godzin temu, maciej01 napisał:
Najczęściej spotykane w akwarium są lysmata amboinensis i debelius, lub jakąś boksującą. Ładne są Thor amboinensis, ale w Twoim akwarium byłyby mało widoczne bo są małe.


Thory lubią faktycznie być zjadane, ale są sexy;)

Edytowane przez afgi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, afgi napisał:

Dobra, to lawina pytań?

 

A czy te ukwiałowe mogą żyć bez ukwiału? Nie planuje mieć ukwiału

 

Które na drugim miejscu?

 

Które są bardziej wytrzymałe? Parametry jeszcze mi sie stabilizują.

 

Czy lepiej najpierw krewete, czy może rybę (np. Oceallaris)?

1. Tak, będą siedzieć w LPS lub miękkich. Kapitalnie wtedy wyglądają.

2. Najladniejsza jest debelius, jednak większość czasu spędza w zakamarku, amboinensis nie tak ładna, ale bardziej widoczna. Kuekhentali skuteczne w walce z aiptasią, ale widoczne tylko w nocy.

3. Nie umiem odpowiedzieć.

4. IMHO rybę, w czystym akwarium krewetka nie będzie miała co jeść. Chyba, że będziesz dokarmiał.

Edytowane przez dari_a (wyświetl historię edycji)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyszczące - zdecydowanie. To taka wizytówka akwarystyki morskiej, jak nemo - mówiąc babskim językem: must have [


Do przemyślenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.