Skocz do zawartości
afgi

Czarna Perła - 100x60x55 + DSB

Rekomendowane odpowiedzi

Woda już powoli kapie :) pierwsze 30L

Ciśnienie na poziomie 35, wiec pewnie w przyszłości czeka mnie zakup pompy. Nie mogę patrzeć na te straty wody40968ba3a6f4065b31b44a213a2fd7ca.jpg0c3ecbca6bae735c67125abbecafcba3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to cierpliwosci troche to zajmie,ale wkoncu sie zaczyna powodzenia

ja na start mojego kupilem 300l wody ro nie chcialo mi sie czekac tak dlugo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze też możesz na forum zapytać...często ludzie oddają za free wodę z podmianek...pytaj zwłaszcza ludzi z szkłami powyżej 1000l :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalewam za tydzień, mam jeszcze skale do poklejenia i ciagle czekam na piasek, wiec na spokojnie mogę se wodę przygotowywać [emoji4]

 

Co do wody od innych forumowiczów, to chciałbym tego uniknąć. Każdy ma inne akwarium i inne parametry. Do tego różne pasożyty, które w dojrzałym zbiorniku są pod kontrolą, a u mnie narobią szkód.

Dopiero po dojrzewaniu uśmiechnę sie do lokalnej społeczności o jakieś ślimaki lub cheato.

 

A propos ekipy sprzątającej. Myśle o poniższym zestawie, co Wy na to (szczególnie do krabów):

- nassarius

- trochus

- emerald mithrax krab

- hermit krab

~ scarlet czerwononogi

~ dwarf blue

~ electric blue

 

Bardzo mi sie podobają te kraby Hermit, ale słyszałem, ze mogą być zagrożeniem dla ślimaków i korali

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

afgi i jak tam postepy mija tydzien akwarium juz zalane jakas aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
afgi i jak tam postepy mija tydzien akwarium juz zalane jakas aktualizacja

Dzieki za zainteresowanie :) jak zwykle uczę sie cierpliwości. Malarze kończą we wtorek lub środę. Mam już 60L RODI przygotowane, piasek ma być wysłany jutro, wiec pewnie dopiero pod koniec tygodnia zacznę zalewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

afgi jak tam idzie z zalewaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
afgi jak tam idzie z zalewaniem?

Zalewa sie :)21d4c121b6e90738e40e97af156fe023.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały będzie więcej, bo coś mało na tym zdjęciu widać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, maciej01 napisał:

Skały będzie więcej, bo coś mało na tym zdjęciu widać?

Skały będzie więcej. Już dokleiłem górę. Bedzie mniej więcej tak, jak to ustawiłem na sucho (zdjęcia w poprzednich postach). Foty zrobię jak trochę woda się wyklaruje, czyli pewnie przynajmniej dzień po tym jak skończę zalewać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakiej soli bedzie start?i na jakich komponentach chcesz prowadzic zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Start jest na soli redsea, tej uboższej, a dojrzewanie na ich programie Mature.
Początkowo planuje ballinga, którego sam będę przygotowywał. Czas pokaże gdzie to sie potoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalewanie zakończone i posolone. Dziś wieczorem zaczynam program RedSea Mature.
Pojawiły sie oczywiście problemy:
- lampy odmówiły opcji ustawiania oświetlenia i świecą na maxa. Oddałem do naprawy.
- rurę powrotu w kominie musiałem wydłużyć o 4 mm! Wcześniej wyginała przelot i ciekło
- piasku w DSB starczyło na 7 cm. Źle to jakoś obliczyłem. Będę dodawać aragonitowy do 10cm,
50f033e040854a3af739083631484378.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dzień dojrzewania :)

 

IMG_2862.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

afgi zostałeś finalnie przy pukani? Możesz z ciekawości zrobić testy? chociaż jeszcze za szybko. Tak po 2-3 tygodnia zobacz.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie zamierzałem tego zmieniać. Chociaż odpuściłem sobie wcześniejsze płukanie - za dużo rzeczy sie działo w domu na raz i nie miałem miejsca i czasu. To mógł być błąd, czas pokaże.
Wstępne testy zrobiłem na NO3 (5 ppm), KH (9,3), pH (7,7), no i sól 1,024


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

afgi uzupelniles juz pisek w dsb?wlozyles juz jakies makroglony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek w DSB uzupełniony, jest 10kg nature's ocean No.0 i 5kg nature's ocean No 1. - piasek aragonitowy.

Na makroglony trochę zaczekam, gdyż nie wiem jeszcze jaką obudowę lampy kupić. Szukam jakiegoś zwykłego reflektora (taka metalowa obudowa) z klipsem na szybę. W październiku to uzupełnię.

Trochę sie mecze z ustawieniem odpieniacza. Ciagle mi przelewa. Myśle ze będę go musiał trochę podnieść. Co polecacie? Jakaś kratka rastrowa?

Za około tydzień wpuszczam trochę życia (zgodnie z zaleceniem programu redsea). Na pierwszy ogień idą ślimaki Nassarius i Trochus. Następnie kraby emerald i mitrax.

P.S. Trochę prywaty :) Ma ktoś może w okolicy śląska lub Wadowic nadmiar tych ślimaków?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaw odpieniacz odpalony bez kubka po jakims czasie powinnien sie uspokoic,kratka restartowa powinna wystarczyc

Edytowane przez kapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zostaw odpieniacz odpalony bez kubka po jakims czasie powinnien sie uspokoic,kratka restartowa powinna wystarczyc

Dzieki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium już zaczyna wyglądać :) dzisiaj namęczyłem sie nad programowaniem lamp. Trochę to trwało, ale wyszło bardzo fajnie. Rzeczywistość z koralami pewnie to jeszcze zweryfikuje. Ustawiłem tez światło nocne UV na 1% do 6 rano. Ten 1% i tak niezłe swieci, widać wszystko.

 

Odpieniacz sie uspokoił. Wydzieliny co prawda nie są czarne, a raczej o kolorze jasnej gęstej herbaty, ale w sumie nie ma z czego ciągnąć. Planuje go mimo to podwyższyć o jakieś 3cm, do 23 cm zanurzenia. Da mi to więcej gęstej piany i cichsza prace. Myśle ze na początek spróbuje podłożyć styropian - pomysł zaczerpnięty z Mr. Tank TV

 

Z nowości, szisiaj zamówiona lampa do refugium na aliexpress3b318141de80bab812e5d0c06baf8b0a.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie co to za skamielina?112f208d3cc01d84a06fe248b4a443d1.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak szkielet euphylii.

Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi wygląda na szkielet euphylli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli już wiem kaki pierwszy koral trzeba będzie kupić :)

Mam pytanie do dojrzewania. Odpieniacz wywala mi coś jakby biały osad. To samo zeskrobuje z szyb. Ani śladu czegoś zielonego. Wg programu redsea, który używam, pierwsze kraby i ślimaki mogę wpuścić w przyszły poniedziałek, ale boje sie ze pomrą z głodu. Jak to u Was wyglądało. Czy to białe na szybach (ciagle zarasta) jest zjadliwe dla ślimaków i ewentualnie krabów?


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.