Skocz do zawartości
Jukos

Mam za niskie ph :(

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ukrywam,że zgłupiałem trochę...

Nie mogę ostatnio podbić ph, stosowałem superbuffer kenta oraz ostatnio reef buffer sachema. Niestety skutków żadnych oprócz wysokiego kh - 12.

Stawiam, że mam zaburzoną równowagę jonową w zbiorniku, ale nie mam pojęcia czym to  naprawić :(, nigdy nie byłem dobry z chemii

W zbiorniku mam ponad 20 kg żywej skały a w sumpie 10 kg gruzu koralowego.

Ca 440, Mg 1600 (testy JBL)

ph:7,6, kh: 12 (testy saliferta)

Edytowane przez Jukos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ph miałeś przed? 

Ja stawiam na brak wentylacji i brak świeżego powietrza w pomieszczeniu gdzie stoi akwarium.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ph walczę już od jakiegoś czasu. Wcześniej było ok 8.

Pokój jest wentylowany, w zasadzie cały czas - okno jest rozszczelnione.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.reef2reef.com/ams/ph-and-the-reef-aquarium.7/

 

Tutaj masz artykuł o PH w którym wyjaśnione są przyczyny niskiego PH, może pomoże.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ph udało się podnieść przy pomocy wody wapiennej. Dzięki wszystkim za pomoc

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wodą wapienną oprócz pH podnosisz dalej Kh,a jak już wcześniej pisałeś to już było 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy KH na poziomie 12 stosowanie wody wapiennej, która podniesie Ph to proszenie się o kłopoty. Zamiast na siłę i sztucznie podnosić Ph lepiej znajdź przyczynę i powoli wyprowadź parametry.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym miał do wyboru korygowanie kh 12 czy pH 7,7 zacząłbym od tego pierwszego, oczywiście przy mojej obsadzie i metodzie - nie wiem co trzymasz w zbiorniku. Podbijanie 12 nie jest dobrym pomysłem, z kh generalnie trzeba się obchodzić ostrożnie niezależnie od kierunku ale zwłaszcza gdy jedziemy w dół. Masz za dużo CO2 w zbiorniku.

Miewałem podobne problemy w zimie gdy zbiornik stał w sypialni, rano ph potrafiło spaść nawet niżej niż 7,7. Zwierzaki się chyba przyzwyczaiły bo nie było widać żadnych negatywnych konsekwencji. Metody typu rurka za okno nie dawały żadnego efektu.

Sytuację rozwiązałem na dwa sposoby, zbiornik wyjechał z pokoju i przestałem mierzyć ph. Traktuje go jako element na który mam niewielki wpływ wiec się nim nie stresuje. Najlepiej jeśli zbiornik stoi w dużym dobrze wentylowanym pomieszczeniu w którym nikt nie przebywa w nocy.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście muszę pilnować kh, jednakże dodawanie wody wapiennej na tą chwilę bardziej podnosi mi ph niż kh. Poza tym kh zaczęło mi samoczynnie spadać i obecnie utrzymuje się na poziomie 10 (test reed sea).

Jeżeli chodzi o podnoszoną cały czas kwestię wietrzenia - tak wietrzę mieszkanie ;)

Edytowane przez Jukos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.