Skocz do zawartości
atgorscy

[Łódź] 380 L wyzwania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nastała ta chwila, po kilkudniowej walce z wodą i cierpliwym oczekiwaniu aż skapnie z filtra ostatnia kropla wody wreszcie wystartowało 

start_akwarium.jpg

 

W skrócie 

Oświetlenie 2xJebao AK-60

Pompa główna  Jebao DCP-8000

Falowniki RW-8 i Aquael Reef Circulator 10000 (chyba trochę za mocny)

Odpieniacz się robi i będzie we czwartek (ze względy na bardzo niską szafkę ( w środku mam tylko 40 cm wolnego )  ).

Jutro sobie posolę to wszystko i narazie będzie to Aquaforest Sól Reef Salt

 

 

Pierwsze wrażenie to że trochę głośno działają falowniki ale mam nadzieje że pompy się dotrą 

Edytowane przez atgorscy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Wody to nakapało aż za dużo, będziesz wylewał. Dojdzie skała, piasek i będzie nadmiar.
Co do szafki - nie myślałeś nad wpuszczeniem sumpa w dno i postawieniem go bezpośrednio na podłodze - to zawsze 5-7cm więcej do manewrowania nad sumpem. A tego miejsca nigdy za dużo.
Co to za odpieniacz się składa ?
Słyszalność pomp cyrkulacyjnych - chyba wszystkie dostępne na rynku konstrukcje są słyszalne. Jebao i aquael wg mnie nie należą do tych najcichszych. Dojdzie odpieniacz i jego szum pobieranego i przetłaczanego powietrza zniweluje Twoje odczucia co do głośności baniaka.
Czarne tło - już mi się ten baniak podoba. Zestaw choć jeszcze na pusto to prezentuje się ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety błędy na początku i

8 minut temu, chwialek napisał:

Witaj. Wody to nakapało aż za dużo, będziesz wylewał. Dojdzie skała, piasek i będzie nadmiar.
Co do szafki - nie myślałeś nad wpuszczeniem sumpa w dno i postawieniem go bezpośrednio na podłodze - to zawsze 5-7cm więcej do manewrowania nad sumpem. A tego miejsca nigdy za dużo.

zamówiłem stelaż  z belką na środku więc sump nie wlezie niżej. 

8 minut temu, chwialek napisał:

Co to za odpieniacz się składa ?

Co do odpieniacza to chłopaki z twojarafa.pl podjęli się (jako jedyni) że mi zrobią taki odpieniacz, widziałem projekt i wygląda profesjonalnie, będzie na nim chodziła pompa up 2000/1 aquabee

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędy początkowe czasami lepiej zniwelować na starcie niż się męczyć później kilka lat... Czasem lepiej nie iść pod górkę tylko ponieść koszt zakupu stelaża. Jak dobrze pokombinujesz to może uda się wykorzystać fronty i wpasować w resztę pomieszczenia - wizualnie mam na myśli jedna nieco wyższa szafka z atrapą szuflad, lub zwyczajnie front wyższy lub w dwóch kolorach...
Teraz zapewne doinwestowałeś nietypowy odpieniacz, zaraz wyjdzie brak miejsca na bailinga, filtr przelewowy o ile będziesz chciał dodać też pod zamówienie wyjdzie drożej. Nie wspominając o najważniejszym wygoda obsługi. Dojdzie odpieniacz postawisz go z przodu w prawej komorze - ale coś wpadnie za odpieniacz i będziesz chciał sięgnąć. Dasz radę włożyć tam głowę by zerknąć co się tam zadziało? PS. Odpieniacz wejdzie czy będziesz zmuszony wystawić sump aby wstawić odpieniacz. Wydaje się być bardzo mało pola manewru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady, masz racje nie będzie to najwygodniejszy system na świecie ale narazie jedynyna jaki mogę sobie pozwolić

Odpieniacz oczywiście wejdzie bez demontowania całości czyli w razie czego mogę go wyjąć i włożyć bez jakiś większych szkód. 

Miejsce na balinga jest w szafce obok z której jest otwór przez który będzie wszystko podawane

 

Wymiar zbiornika 106x60x60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezproblemowy demontaż cyrkulatorów dla potrzeb czyszczenia przewidziałeś? wtyczki przejdą za baniakiem do sterownika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak :-) sprawdzone i daje rade :-) co prawda tylko w jednym miejscu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nazwie i po wygooglowaniu firmy spodziewam się, że zdjęcia będą przekozackie :D trzymam kciuki 


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"to jest nadzieja " na ładne zdjęcia morskie jak widzę :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha ha to mi teraz pojechaliscie na ambicji. Postaram się sprostać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać kilka słów na temat, oświetlenia, zadowolony jesteś? Czy obecnie zmieniłbyś na coś innego, jaką mocą świecisz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z AK-60 ja jestem zadowolone bo nie muszę nic grzebać, ustawiłem sobie kiedy i jak ma świecić i nic na razie nie ruszam .

 

Zoa, xenia, ukwiał heteractis,  calustrea i briareum które leżą przy dnie są zadowolone, ładnie się otwierają .

Na razie zbyt młody zbiornik żeby wprowadzić coś bardziej wymagającego

 

Świece na 80% niebieskie i na 50 białe 

 

Raczej bym nie zmienił, ale w przyszłości dołożę jeszcze jedną

Edytowane przez atgorscy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.