Skocz do zawartości
Juby

Pomocy, coś nie tak z hydrauliką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dziś wielki dzień.

Kurier przywiózł zamówione akwarium.

Kostka z panelem 40x40x45

Akwarium miało być z kompletną hydrauliką czyli pompa (Newa jet 800) Loc-line 20mm wąż 20mm kolanko 20mm kawałek rurki pcv 20mm złącze do węża 20mm oraz złącze do Loc-line gwint/zwykłe 20mm.

Średnica otworu w panelu na loc'a to 30mm

Próbowałem to poskładać, niestety nie trzyma się to kupy.

Wysłałem maila do sklepu, nikt się nie odezwał.

Może ktoś ma na to pomysł

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dokładnie co nie wychodzi? 

 

Czego brakuje, lub co nie pasuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loc'a nie mogę stabilnie umiejscowić w otworze.
Przypuszczam że brakuje przelotu ale nie jestem pewien.
Koszt przelotu z przesyłką to jakieś 80zł dlatego wole się zapytać zanim zamówię.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Locline zazwyczaj zakończony jest końcówką z gwintem, musisz mieć do tego złączkę z jednej strony z gwintem a z drugiej na klej i dalej już w zależności od potrzeb

przelotu nie musisz mieć- skręcasz końcówkę loc-a / przegroda / złączka gwint-klej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam złączek vdl gwint/1/2.
Rozumiem że mam skręcić i wkleić loca ze zlaczką od strony akwarium.
Ale jest problem bo dziura w akwarium ma 30mm i szczelne to napewno nie będzie.
Co z tym fantem zrobić?
Słyszałem o przelotach, tylko jak to się stosuje?
I czy u mnie zda to egzamin?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Złączka vdl gwint/klei przechodzi przez otwór.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli konieczny pędzie dodatkowy zakup?
A jak taki przelot się instaluje?
Loc+vdl gwint/klei to wkleiam w rurkę to potem w przelot, przelot w przegrodę i od strony panelu rurka kolanko przejście na wąż.
Czy coś pomieszałem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie.
Kupując Loc'a liczyłem na delikatną niewidoczną konstrukcje a tu takie ustrojstwo trzeba będzie zmontować:)
Dziękuje za pomoc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

skoro zamówiłeś komplet to poczekaj / zadzwoń do sprzedawcy - może po prostu zapomnieli spakować  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem maila ze sklepu

"Przez otwór przeciągnąć rurke i zamontować kolanko. Otwór miedzy lock line, a kolankiem należy uszczelnić silikonem szklarskim, lub silikonem typu fixall. Jest też możliwość zamontowania przelotu przez szkło, ale to jest tak mały panel, że zablokujemy sobie dostęp do komory z pompa"

I teraz mam pytanie czy takie rozwiązanie będzie stabilne chociażby podczas ustawiania Loc'a?
A może lepiej będzie kupić przelot i ściąć mu kawałek gwintu?
Finansowo wyjdzie to samo przelot 35zł silikon 30zł


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dostałem maila ze sklepu

"Przez otwór przeciągnąć rurke i zamontować kolanko. Otwór miedzy lock line, a kolankiem należy uszczelnić silikonem szklarskim, lub silikonem typu fixall. Jest też możliwość zamontowania przelotu przez szkło, ale to jest tak mały panel, że zablokujemy sobie dostęp do komory z pompa"

I teraz mam pytanie czy takie rozwiązanie będzie stabilne chociażby podczas ustawiania Loc'a?
A może lepiej będzie kupić przelot i ściąć mu kawałek gwintu?
Finansowo wyjdzie to samo przelot 35zł silikon 30zł


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też dorobić pierścień redukcyjny. Zewnętrzna średnica odpowiadającą wymiarom otworu w panelu, a wewnętrzna odpowiadającą średnicy zewnętrznej lock lina. Jakoś to wkleić na silikon i powinno być dobrze i estetycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez otwór przekładasz złącze lock line GW 3/4" 25mm o ile dobrze pamiętam średnica zewnętrzna to 30mm wiec powinno pasować idealnie, do tego redukcja na 20 i finito. Pewnie pod to złącze zrobili otwór tylko dali ci loka 20 zamiast 25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2017 o 09:11, Juby napisał:

Dostałem maila ze sklepu

"Przez otwór przeciągnąć rurke i zamontować kolanko. Otwór miedzy lock line, a kolankiem należy uszczelnić silikonem szklarskim, lub silikonem typu fixall. J

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Co to za "fachowcy" że wymyślili sobie żeby rurkę przełożyć przez otwór i zaklajstrować silikonem? To jakaś fuszerka niezła. Przecież można było przygotować tak aby ścianka panelu była pomiędzy końcówką locka z gwintem a złączką gwint/klej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fachowcy z najbardziej znanego sklepu z akwarystyką morską w Polsce[emoji3]
Otwór chyba pod loc 25mm będzie pasować i tak trzeba uczynić.
Zhandlowali mi instalacje pod 20mm a teraz trzeba będzie kupić pod 25.
Śle do nich maila niech teraz podmieniają za friko
Dziękuje za pomoc koledzy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedz na maila

"Nie chce wdawać się w dyskusje z Pana "fachowcami" ale rura 25mm jest za duża, lock line 20mm też jest ogromny. Jak to będzie wyglądać? Druga spraw pompa która podaje wode nie wykona nam dobrego ciśnienia na tak dużej rurce. Kolejna sprawa to fakt ze ta średnica przeszkodzi nam w dostępie do pompy."

Przy projektowaniu akwa zdałem się zupełnie na nich sadzać że jak ktoś tłucze takie baniaki prawie jak w fabryce to wiedzą o co chodzi.
Człowiek uczy się całe życie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9708f91055b06e75451c45868271caf4.jpg
"Producent"zaproponował takie rozwiązanie.
Przecież w takim wypadku komora z pompą całkiem jest bezużyteczna.
Nie wiem czy bawić się z kombinowaniem z lockiem na 25mm licząc ze moja mała popka siknie przez taką rynnę czy zwrócić akwarium i pożegnać się z zaliczką


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki wymiar ma komora pompy? Bo wygląda malutka. I jaką pompę planowałeś?

Tak ze zdjęcia to myślę, że gdyby to kolanko nie było wklejone a poniżej kolana byłby elastyczny wąż to mogłoby to funkcjonować. Ale dolewki to już tutaj chyba nie zamontujesz. Skąd pomysł na taką malutką komorę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka Newa jet 800.
Komora 8x10cm
Jak by to ruszyło na locku 25mm to bym wymieniał locka i zrobił lock -przegroda-vdl gwint/klei-kolanko-redukcja-waż-pompa



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A jak by to wyglądało - to napewno lepiej jak nawalone ćwiartką silokonu[emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tego kalkulatora http://reefcentral.com/index.php/drainoverflow-size-calc

dla 800 lt/h powinno być minimum 0,62 cala, czyli 25mm to trochę za dużo ale z drugiej strony przecież i tak będziesz potrzebował zamontować pompę cyrkulacyjną bo na tej pompie to bez dodatkowej cyrkulacji nie pojedziesz jaki by lock nie był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falownik przewidziany w trakcie zakupu
25mm to faktycznie już sporo jak na moją "kropelkę"
Pompę wybierałem trochę z zapasem bo nawet jeśli przyjąć x10 to u mnie 40x35x40 szkło 6mm to wychodzi 52l netto czyli 520l/h. Pompka w panelu czyli podnoszenie słupa wody dosłownie kilka cm (różnica lustra w zbiorniku i 3 komorze panela filtracyjnego)
Pytanie podstawowe czy będzie u mnie na locku 25mm strata czy bardzo duża strata na przepływie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie musisz tam mieć sikawki strażackiej, wg mnie będzie dobrze kwestia jest czy estetyka Ci odpowiada i czy komora pompy pozwoli na w miarę bezproblemowy użytek (wyjmowanie pompy, ewentualnie montaż czujnika dolewki, itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze maila co by wysłali mi zestaw pod 25mm zobaczymy jak to będzie wyglądać złożone, napewno podzielę się zdjęciami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.