Skocz do zawartości
lapsiak84

3 dni bez pradu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ratujcie. Jestem teraz przez 3 dni bez pradu. Wielka awaria. Jak uchronic zycie przed uduszeniem? Prosze o jakieś konstruktywne podpowiedzi.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyporzycz agregat prądotwórczy ,nie musi cały czas pracować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety chyba tylko agregat. UPS może być za mały.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko agregat ... Kiedyś widziałem napowietrzacze na baterie ale nie wierze ze to wystarczy. Najtańsze agregaty kosztują ok 300zl. Sam taki kupiłem w razie awarii.

Edytowane przez dziarabdg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam napowietrzacz na baterie w pogotowiu ale jeszcze go nie używałam i trudno powiedziec, ale 3 moze by daly rade?. A ups bylby ok, gdybys mial dwie czy 3 baterie i moglbys u kogos ładować. Moze ktos na forum moglby Ci pozyczyc? Byle pompa napowietrzajaca chodzila i cyrkulator raz na czas podpiąć zeby przemieszal wode?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca zrozumiałem, masz awarię od 3 dni czy awaria się zaczęła i będzie trwała 3 dni? Jak już koledzy i koleżanki napisali, ups na długo nie wystarczy, najpewniejsze rozwiązanie to zdecydowanie agregat.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze awaria dopiero sie zaczęła, bo po 3 dniach bez powietrza nie byloby juz kogo ratować pewnie... jesli teraz nie masz zupelnie nic to lej wode dzbankiem z wysokosci, to troche tlenu dostarczysz i mieszaj wode ręką. Ja bym co godzine w nocy wstawala i tak robiła, jesli nie uda Ci sie dziś zdobyc zadnego zrodla pradu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprócz napowietrzania i ruchu wody nie można zapomniec o grzaniu. O ile bez światła z lamp 3 dni nic się nie stanie to już przy 20C będzie sajgon w akwarium.

Jako kolejny doradzam agregat - są firmy gdzie można poprostu wynająć takowy.

Tu masz gotowca - 45PLN/dzień :

http://www.multiserwis.bialystok.pl/strona,alfabetyczny_spis_sprzetu,58,0,9.html?product_id=645#middle


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki. Dziękuję za pomoc. Niestety w moim mieszkaniu agregatu nie było by gdzie postawić. Pobieram prąd od sąsiada z góry. Dziękuję.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ci sie trafiło , ja specjalnie zakupiłem agregat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.