Skocz do zawartości
Iceberg

Detektor wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...Potrzebowalbym informacji na temat odciecia pompy obiegowej w razie podniesienia sie poziomu wody w akwarium...Sump mam bezpieczny,zabezpieczony dwoma detektorami,ale ze jako nie mam rewizji to chcialbym gdzies w rogu dac maly plywak,ktory podniesiony przez wode,odcinalby prad napedzajacy obieg...Pamietam ze byl podobny tema,ale nie moge znalezc...Wszystkie anty-zalania i wykrywacze wody,ktore wygoglowalem to zwykle alarmy a co mi z wyjacej syreny,jezeli nie ma mnie w domu...Moze jakies linki takiego ustrojstwa?...Z gory dziekuje...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie,wlasnie o takie ustrojstwo mi chodzilo,rozumiem ze do niego podlacza sie plywak i gitara...Nigdy nie mialem co prawda problemu z przelaniem,ale ostatnio podlaczylem UVC by pozbyc sie zakwitu bakteryjnego i przez wlasna glupote nie zabezpieczylem powrotu no i wylalo mi sie troche wody kiedy spalem,wiec wole dmuchac na zimne...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zwykła dolewka i odwrócić czujnik ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewke mam zajeta,obsluguje poziom wody w ostatniej komorze i co prawda mozna by kupic druga,ale ten Aqua Trend z linku powyzej raz ze jest tanszy a dwa ze ma juz gotowe gniazdko do ktorego wystarczy wpiac pompe...Jestem beznadziejny jezeli chodzi o elektryke i elektronike...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Iceberg napisał:

Dzieki wielkie,wlasnie o takie ustrojstwo mi chodzilo,rozumiem ze do niego podlacza sie plywak i gitara...Nigdy nie mialem co prawda problemu z przelaniem,ale ostatnio podlaczylem UVC by pozbyc sie zakwitu bakteryjnego i przez wlasna glupote nie zabezpieczylem powrotu no i wylalo mi sie troche wody kiedy spalem,wiec wole dmuchac na zimne...

W urządzenie wpinasz pompe i w razie podniesienia się czujnika rozłączy zasilanie.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Iceberg napisał:

Dolewke mam zajeta,obsluguje poziom wody w ostatniej komorze i co prawda mozna by kupic druga,ale ten Aqua Trend z linku powyzej raz ze jest tanszy a dwa ze ma juz gotowe gniazdko do ktorego wystarczy wpiac pompe...Jestem beznadziejny jezeli chodzi o elektryke i elektronike...

szkoda bo zmontowanie takiego czegoś zajmuje z pół godziny a gotowy projekt jest tu

http://magu.pl/aqma-refill-automatyczna-dolewka

koszt to : arduino, czujniki, zasilacz, jakaś obudowa, przekaźnik, i wtyczka - w sumie na pewno poniżej stówki

na upartego mogło by wystarczyć: zasilacz przekaźnik wtyczka i czujnik - ale nie ma wtedy histerezy i mogło by "cykać" co parę chwil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ice, a może, jeśli masz pompe regulowaną, pomęcz Magu, żeby zrobić nieco inną wersję. Z regulatorem wydajności pompy - Zwiększa się poziom wody, pompa przechodzi w minimalną wydajnośc... Poziom wraca, pompa wraca... Może być drugi czujnik, albo czasowy regulator, który będzie odcinał pompę całkowicie.

Same zalety - nie przelejesz zbiornika, nie zatrzymasz obiegu, a jak pompa nie stanie - nie będzie zrzutu wody do sumpa.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale,nie mam pompy regulowanej i zalezy mi na czyms naprawde prostym typu wlacz,wylacz a jesli chodzi o zrzut wody do sump'a to pomiesci bez problemu wode...Znalazlem cos takiego i sie zastanawiam czyby sie nadalo,jezeli wymienilbym czujnik https://www.amazon.com/GEREE-Liquid-Controller-Sensor-Detection/dp/B01DDFSML2/ref=pd_sbs_199_3?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B01DDFSML2&pd_rd_r=7MEJZ4645MDQ98RJRQGH&pd_rd_w=5NP76&pd_rd_wg=bMgxv&psc=1&refRID=7MEJZ4645MDQ98RJRQGH


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, pinki napisał:

będzie : jak zamówisz z ebaya - np czujnik kosztuje 1$ :P i zapomniałeś o zasilaniu do arduino 

ps - dlatego że czujnik kosztuje jakieś 4zł polecam 2 w szeregu - jakby jeden się "zbiesił"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche tej elektroniki jest,ale przemysle i pogogluje czy dam sobie z tym ustrojstwem rade...Nigdy nic nie kupowalem na allegro,gdyz nie mam mozliwosci placenia,za to ebay i sklepy zachodnie jak najbardziej...Dzieki ...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak/zanim skompletujesz części to zapytaj w jakimś punkcie "naprawa laptopów" TV itp.  jak się chłopaki nudzą to może poskładają za przysłowiową "flaszkę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że dedykowany, profesjonalnie wykonany sprzęt z gwarancją jest najbardziej odpowiedni i nie potwornie drogi.

Aqua Trend to solidna firma.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.