Skocz do zawartości
pokson

Hydor smart level control. Pomoc w rozpoznaniu spalonej części

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Spalił mi się rtiak w tej dolewce. Niestety nie mam pojęcia jaki to a obudowa jest ukruszona, więc nie mogę odczytać jego parametrów. Czy ktoś z Was potrafi odpowiedzieć jaki to triak?

 

 

 

 

 

20170205_170708 (Large).jpg20170205_170823 (Large).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zerknąć u kogoś, kto ma podobny sterownik, jednak jeżeli nikt się nie odezwie to z układu ścieżek celowałbym w coś typu T410 (ewentualnie możesz wsadzić T810, będzie większy zapas mocy). Szukaj takich w obudowie TO252.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę dodatkowo uszkodzony rezystorek dzielnika obok triaka.

Duże też prawdopodobieństwo uszkodzenia transoptora oznaczonego na płytce jako OP1.

Warto te elementy wymienić razem - bo można się zdziwić w chwili włączenia...


7a614fd06c325499f1680b9896beedeb.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie wiem czy jest sens naprawy. Dodam że triak spalił się, bo na cewce od elektrozaworu doszło do spięcia. W ogóle dziwna sytuacja, cewka ma wypaloną dziurę w obudowie, a na ścianie, do której przymocowany był elektrozawór, wiszą przyklejone kawałki obudowy cewki. Jak by cewka wybuchła... . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grun System (do CO2), ale cewka zmieniona na mocniejszą 10VA, bo oryginalna (1,5VA) nie dawała rady otworzyć zaworu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo wymieniam na BTA12 w obudowie TO220. Pola lutownicze są przygotowane i nic nie trzeba zmieniać. Powodem uszkodzenia jest zawsze przegrzana lub zalana cewka elektrozaworu. Koszt triaka 3zł. Czas naprawy 5 minut.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grzegorz T napisał:

Standardowo wymieniam na BTA12 w obudowie TO220. Pola lutownicze są przygotowane i nic nie trzeba zmieniać. Powodem uszkodzenia jest zawsze przegrzana lub zalana cewka elektrozaworu. Koszt triaka 3zł. Czas naprawy 5 minut.

 

 

18 godzin temu, magu napisał:

Najlepiej zerknąć u kogoś, kto ma podobny sterownik, jednak jeżeli nikt się nie odezwie to z układu ścieżek celowałbym w coś typu T410 (ewentualnie możesz wsadzić T810, będzie większy zapas mocy). Szukaj takich w obudowie TO252.

 

Podziękował. Zakupiłem BTA12 i śmiga jak ta lala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak trzymać ......... pisać na priva to podpowiem, a w gąszczu postów czasem umykają istotne rzeczy. Pozdrawiam.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę pamiętać. Tak btw to farta miałem z tą dolewką, bo po awarii dalej podawała prąd na cewkę. Gdyby cewka się nie spaliła to dolewka by lała i lała... .

Teraz mam dodatkowe 2 pływaki które odetną zasilanie elektrozaworu w razie problemu z dolewką.

Edytowane przez pokson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.