Skocz do zawartości
Krewetka:)

Pierwsze akwarium morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie koniecznie ukwiał , zadomawiają się też w innych koralach . Proponuję też kraba Lybia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa to taki maluszek. Tez fajny ale chyba wolał bym kraba porcelanowego.

A z tych krewetek co ja wpisałem jakąś jedna sztukę mogę wpuścić do takiej obsady? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe krewetki pistoletowe rosną do 3 cm. a babki są niewiele większe i do 50l. nadają się idealnie. Krewetki sexy shrimps podjadają korale. Z innymi nie mam doświadczenia. Krewetki i kraby ukwiałowe nie potrzebują ukwiała, zadowolą się koralami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa no to super. Czyli z dwie babki mogę wpuścić? 

A ja nie chciał bym ukwialu do akwarium na początek bo mam stresa że mi wejdzie w Cyrkulator. Może później jak będzie większe akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie babki i dwie krewetki symbiotyczne to najlepsze połączenie. Inną propozycją są na przykład: Para tych małych bokserek stenopus cyanoscelis lub stenopus tenuirostris i babki z rodzaju elakatinus lub całkowity power ( dla portfela) Discordipinna griessingeri. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ukwiał i nigdzie nie chodzi wsadziłem go tak w kamienie i jakoś albo nie może albo nie chce wyjść i błazenek się zadomowił i sobie w nocy w nim spi, co do krewetki czyszczących u mnie ma rozstaw wąsów 20cm a Ty chcesz takie 2??? i jeszcze inne? mało estetyczne to będzie, u mnie w podobnym akwarium mam 2 błazenki krewetkę czyszczą i jeszcze chce dokupić Ecsenius bicolor, a ta kobieta w aquamedic jest dla mnie jak z nia rozmawiam słabo przekonująca ew mógłbym jej zapytac jakie solarium jest najlepsze:P na stronie za skałe piszą że 42zł/kg mi za polip Discosoma  powiedziała 80zł a na stronie jest 25zł, ja życie kupuje u p. Darka w Kobiernie taniej a zwierzęta są większych rozmiarów i co najważniejsze po kwarantannie.

fajna babka to np Amblygobius rainfordi

 

Edytowane przez orthoptera (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wszystkie te rybki są piękne i krewetki ale mam dylemat co wpuścić. 

Na pewno krewetki i jakiegoś ślimaczka a co dalej to czas pokaże. 

Dziękuje za posty. Jak tylko coś zakupie to zaraz wstawię fotkę. 

A jakie byście proponowali ułożenie skały? 

I czy do takiego zbiornika grzałka 100W wystarczy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Krewetka:) napisał:

Akwarium 200zł u skorpiona

Polecam, jeżeli masz miejsce na 50x30x30 za 69 z iquitos.pl pełne OW szkiełko tylko 4mm i nie do końca fajne spoiny ale budżet podratowany o stówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to 100W też da rade bez problemu.

 

Dziękuje zostanę na szkle od skorpiona, może dorsze ale za to jest estetyka i nie będzie porysowane. Mam jedno za tanie pieniądze i jest po rysane. Bo za 240l za trzy szyby opti dałem 350 zł i jest totalny szajs. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko 43l ale szkło 8mm i efekt jest nieporównywalny z 4mm dużo tez daje klejenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja tez robilem akwarium na zamowienie od skorpiona

Szklo ow 10mm grubosci z bezbarwnym silikonem o wymiarze 50x50x60h

I powiem ze bardzo ladne wyszlo, mily kontakt i cena powalila mnie;)

Wraz ze sumpem 63l  skasowali mnie 600 zl;)

Robilem wyceny u konkurencji i za samo akwarium cena byla pod 800 zl

Polecam skorpiona - w dodatku dostalem od nich 30l zywej solanki z ich akwarium;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2017 o 11:33, Marek Gr napisał:

Małe krewetki pistoletowe rosną do 3 cm. a babki są niewiele większe i do 50l. nadają się idealnie. Krewetki sexy shrimps podjadają korale. Z innymi nie mam doświadczenia. Krewetki i kraby ukwiałowe nie potrzebują ukwiała, zadowolą się koralami.

Krewetki sexy shrimps, to też krewetki ukwiałowe. Wszystkie krewetki jak będą głodne to mogą podjadać korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Ale krewetki jak będą dokarmianie nie powinny żadnych korali ruszyć, tak? 

 

Ja od skorpiona zamówiłem z szyby 6mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby stwierdzić, że wszystkie krewetki podgryzają korale to najpierw trzeba je wszystkie mieć i to wiedzieć.   Ja miałem bądź mam takie jak Lysmata amboinensis, Lysmata debelius, Alpheus bellulus, Stenopus cyanoscelis, Stenopus tenuirostris. Te krewetki u mnie żadnych korali nie podjadały. A czy były głodne? Tego nie wiem. Kilka razy nie karmiłem przez tydzień i nic się nie stało. Korale mam tylko miękkie i LPS. Co zaś się tyczy krewetki sexy shrimps to na Youtube jest taki kolega Szopens shrimps. Pooglądaj jego filmiki z zakładania takiej niewielkiej morskiej kostki. Można się wiele dowiedzieć, także co do sprzętu, kosztów, obsady, no i co może cię czekać. Pokazuje także co wyprawiały mu sexy shrimps z koralami. Stąd moje stwierdzenie, że te krewetki podgryzają korale. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak wyżej pisałem są to krewetki ukwiałowe i najlepiej zrobić dla nich akwarium z ukwiałami np.stichodactyla tapetum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Na pewno obejrzę go i zobaczę co ciekawego opowiada. 

 

A mogę mieć przykryte akwarium szyba ow?

A i jeszcze jedno pytanie bo mnie zastanawia. Czy można stosować te same tedy do morskiego co do słodkiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Marek Gr napisał:

Ja miałem bądź mam takie jak Lysmata amboinensis, Lysmata debelius, Alpheus bellulus, Stenopus cyanoscelis, Stenopus tenuirostris. 

Spory asortyment, i co się z nimi stało?

P.

Dnia 10.02.2017 o 20:31, Krewetka:) napisał:

 

  1. odpieniacz - resun sk300

 

Ciekawe skąd go weźmiesz?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, był moment, że zniknęły.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu. Czy mogę mieć przykryte akwarium szyba ow? 

 

I czy testy do morskiego są takie same jak do słodkowodnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, piotr7 napisał:

Spory asortyment, i co się z nimi stało?

P.

Od 45 lat mam różne akwaria, w tym było kilka morskich.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.