Skocz do zawartości
M@ti

Jaki krab lub krewetkę na początek?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym zakupić kraba/krewetkę, ale nie mogę się zdecydować, więc liczę na pomoc w dobraniu kraba/krewetki do wielkość zbiornika (ile sztuk mogę trzymać w moim akwarium) oraz do prostoty jego utrzymania. Chciałbym kraba/krewetkę ,który po pewnym czasie nie zacznie zjadać korali albo ich uszkadzać dodam ,że w akwarium posiadam już jedną krewetkę czyszczącą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Mitraxa, będzie Ci zjadał glony i raczej nie rusza korali


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kub kraba Percnona lub Mitraxa będą zjadać glony i czyścic skale ,jest jeszcze"krabik pom pom "c bardzo ladnie sie prezentuje jak jest widoczny :P (ale może go krewetka czyszczącą załatwić )nie kupuj krabów pustelników bo będą tylko problemy typu :zjedzone ślimaki ,poprzewracane korale i skala jeśli leży luźno,moim zdaniem  generalnie pustelniki sa szkodnikami :P krewetkę masz już jedna ,chyba ze kupisz te jedzące "ponoć "aiptasie ale z nimi to jest loteria i prawdę mówiąc zobaczysz je tylko jak będziesz wpuszczał do zbiornika ,później się pochowają i tyle będzie przyjemności z oglądania zwierząt  ,mało tego to nie będziesz nawet wiedział czy one jeszcze są czy tez może  zdechły :P 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co pan myśli o krewetce ukwiałowej?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej krab ukwiałowy neoperolisthes oshimai , bardzo fajny krab tylko że jak planujesz błazny to będzie między nimi wojna o ukwiała.

Inna sprawa to to że ukwiał do świeżego zbiornika to nie jest dobry pomysł.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, niwre37 napisał:

kub kraba Percnona lub Mitraxa będą zjadać glony i czyścic skale ,jest jeszcze"krabik pom pom "c bardzo ladnie sie prezentuje jak jest widoczny :P (ale może go krewetka czyszczącą załatwić )nie kupuj krabów pustelników bo będą tylko problemy typu :zjedzone ślimaki ,poprzewracane korale i skala jeśli leży luźno,moim zdaniem  generalnie pustelniki sa szkodnikami :P krewetkę masz już jedna ,chyba ze kupisz te jedzące "ponoć "aiptasie ale z nimi to jest loteria i prawdę mówiąc zobaczysz je tylko jak będziesz wpuszczał do zbiornika ,później się pochowają i tyle będzie przyjemności z oglądania zwierząt  ,mało tego to nie będziesz nawet wiedział czy one jeszcze są czy tez może  zdechły :P 

A Pom pomy są gdzieś dostępne? Zawsze mi się podobały....


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, niwre37 napisał:

kub kraba Percnona lub Mitraxa będą zjadać glony i czyścic skale ,jest jeszcze"krabik pom pom "c bardzo ladnie sie prezentuje jak jest widoczny :P (ale może go krewetka czyszczącą załatwić )nie kupuj krabów pustelników bo będą tylko problemy typu :zjedzone ślimaki ,poprzewracane korale i skala jeśli leży luźno,moim zdaniem  generalnie pustelniki sa szkodnikami :P krewetkę masz już jedna ,chyba ze kupisz te jedzące "ponoć "aiptasie ale z nimi to jest loteria i prawdę mówiąc zobaczysz je tylko jak będziesz wpuszczał do zbiornika ,później się pochowają i tyle będzie przyjemności z oglądania zwierząt  ,mało tego to nie będziesz nawet wiedział czy one jeszcze są czy tez może  zdechły :P 

Mitraxy też potrafią przewracać szczepki korali, przynajmniej mój tak namolnie robił na początku. Nie było dni, żeby coś nie było przestawione, przewrócone lub zrzucone ze skały na piasek lub innego korala, który był umiejscowiony niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, dari_a napisał:

A Pom pomy są gdzieś dostępne? Zawsze mi się podobały....

 Ładne fajne kraby tylko w większym zbiorniku wg mnie niewidzialne. Mam/miałem egzemplarz widzialny raz na 2-3 miesiące w dzień nie licząc nocnych obserwacji z latarką.

12 godzin temu, M@ti napisał:

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym zakupić kraba/krewetkę, ale nie mogę się zdecydować, więc liczę na pomoc w dobraniu kraba/krewetki do wielkość zbiornika (ile sztuk mogę trzymać w moim akwarium) oraz do prostoty jego utrzymania. Chciałbym kraba/krewetkę ,który po pewnym czasie nie zacznie zjadać korali albo ich uszkadzać dodam ,że w akwarium posiadam już jedną krewetkę czyszczącą.

Kup sobie drugą krewetkę czyszczącą - być może Lysmata debelius bardziej się spodoba i nie szukaj krabów. Tak jak koledzy piszą większość z nich przestawia szczepki, poza tym od siebie napiszę iż krab nie pogardzi mięsem. Zrobisz jak uważasz kraba w głównym baniaku za super czyściciela bym nie uważał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o lysmate debelius chyba jeszcze jest w baniaku ,ponieważ od około 3 miesięcy jej nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 80 l miałam 2 kraby pustelniki  (jeden padł niedawno) i były właściwie bezproblemowe. Nie biły się ze ślimkami, zjadały z dna resztki pokarmu. Jednyny problem to zrzucanie przez nie koralowców jeśli nie były dobrze przymocowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, M@ti napisał:

Jeżeli chodzi o lysmate debelius chyba jeszcze jest w baniaku ,ponieważ od około 3 miesięcy jej nie widziałem.

Te krewetki są raczej widoczne w akwarium. Jak jej nie widujesz od trzech miesięcy, to najprawdopodobniej już jej nie zobaczysz bo nie żyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, maciej01 napisał:

Te krewetki są raczej widoczne w akwarium. Jak jej nie widujesz od trzech miesięcy, to najprawdopodobniej już jej nie zobaczysz bo nie żyje.

Właśnie od samego początku nie była za bardzo aktywna, ale była częściej widywana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M@ti zarówno Amboneisis jak i Debelius są dość płochliwe ale z uwagi na ubarwienie na pewno nie są "niewidoczne". Zwłaszcza, że masz 130l więc obstawiam, że da rade zajrzeć w niemal każdy zakątek. Ja mam trochę mniejszy baniak i od początku zawsze gdzieś wąsa wypatrzyłem jak jeszcze się chowała z tyłu. Poza tym u mnie zrzuca wylinkę dość często - częściej niż raz na 3 miesiące. Jak jej nie widzisz to sygnał, że trzeba poszukać albo pożegnać.

To fajne zwierzaki godne polecenia choć nie wolno mylnie odbierać ich nazwy. Krewatka czyszcząca nie oznacza, że zjada glony, czyszczą ryby z pasożytów - choć nie wszystkie gatunki. Mojego błazna nie rusza.

Nie polecam jednak krabów pustelników bo to straszne szkodniki. Sam bym się swojego pozbył -_-"

 

 


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.