Skocz do zawartości
Dexter2k13

Klejenie korali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. sklepiłem dzisiaj korale (calustree) do skałki i odpieniacz mi zaczał wariowac i wyrzucać mokra piane w ilości ok 5l na 10 minut. kleiłem to takim klejem: 0_0_productGfx_10c181f1baa3ff2e3cff26ddf

co mam robic z tym odpieniaczem? wylaczyłem go bo wody w sumpie zaczeło brakować. Pozdrawiam i prosze o szybka pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak miałem po klejeniu miliputem. Musiałem zdjąć kubek. Odpieniacz jeszcze szalał parę dni ale potem wszystko wróciło do normy.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję użyć kleju dwuskładnikowego Aquaforest, ja używam regularnie i nigdy nie miałem problemu z odpieniaczem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, sosin napisał:

proponuję użyć kleju dwuskładnikowego Aquaforest, ja używam regularnie i nigdy nie miałem problemu z odpieniaczem...

faktycznie aquaforest nie ma wpływu na odpieniacz mogę potwierdzić ale klejenie nim to masakra jeszcze poza baniakiem ujdzie ale w środku klapa 


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to niegroźny objaw. Wystarczy zdjąć kubeł i dać się mu uspokoić. Ja akurat cały czas używam miliputa, do skał, korali nawet przy walce ze ślimakami. Zawsze po włożeniu do baniaka rozpuszcza się trochę ale nigdy nie widziałem jakieś nadmiernej pracy odpieniacza.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, opo napisał:

faktycznie aquaforest nie ma wpływu na odpieniacz mogę potwierdzić ale klejenie nim to masakra jeszcze poza baniakiem ujdzie ale w środku klapa 

faktycznie szału nie ma jeżeli chodzi o klejenie w zbiorniku. Na początku miałem problem ale teraz daje radę :)  kwestia praktyki :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu ,jakiego  sprawdzonego i zarazem taniego kleju używacie do korali .Te sklepowe  są bardzo drogie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2017 o 05:03, echinoidea napisał:

a jak korale? trzymają się na tym kleju?

Pytanie było o kleje zarówno do miękkich jak i twardych mnie osobiście interesuje klej cyjanoakrylowy do twardych korali jego konsystencja np.w żelu ,rzadka czy gęsta   ,podzielcie się  jakich używacie , które są sprawdzone poza tymi co występują w sklepach z morszczyzną .

Czy taki np.klej jest bezpieczny i nie ma potrzeby przepłacania za klej o tym samym działaniu który kosztuje 50-70 zł za 20g .

http://allegro.pl/klej-cyjanoakrylowy-sredniogesty-20g-i6712183284.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ramus 590l napisał:

Pytanie było o kleje zarówno do miękkich jak i twardych mnie osobiście interesuje klej cyjanoakrylowy do twardych korali jego konsystencja np.w żelu ,rzadka czy gęsta   ,podzielcie się  jakich używacie , które są sprawdzone poza tymi co występują w sklepach z morszczyzną .

Czy taki np.klej jest bezpieczny i nie ma potrzeby przepłacania za klej o tym samym działaniu który kosztuje 50-70 zł za 20g .

http://allegro.pl/klej-cyjanoakrylowy-sredniogesty-20g-i6712183284.html

 

ten jest średniej konsystencji, zatem ani płyn, ani żel, ja używam Parfix w żelu, cena rozsądna dobrze klei, nic się nie dzieje, polcam


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, CNA napisał:

ten jest średniej konsystencji, zatem ani płyn, ani żel, ja używam Parfix w żelu, cena rozsądna dobrze klei, nic się nie dzieje, polcam

Łukasz czy to ten ?

http://allegro.pl/klej-w-zelu-do-napraw-uniwersalny-20g-i6693369682.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak pod wodą. Wcześniej moczę w słoiczku na przykład żeby zminimalizować efekty uboczne w akwarium w postaci zanieczyszczenia wody takim "pyłem".


1935e5648c0982e3bca0900bd4d0a36au1569a14

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio korale kleiłem Pattexem w żelu, o tym http://www.pattex.pl/pl/produkty/kleje-blyskawiczne/sos-super-klej-power-zel.html , kleiłem pod wodą i nie było żadnych problemów. A najlepiej sprawdzało się jak poza akwarium położyłem klej na koralu a potem wkładałem tego korala z nałożonym klejem do akwarium i przyklejałem. Mam skałę w całości, jako jeden kawałek, więc nie mogę jej sobie wyjąć z akwarium. Kleiłem korale miękkie (xenia, capnella) i LPS (Caulastrea).


Akwarium 80x40x40cm (128l) + sump z DSB i refugium, w obiegu 130l wody. Start 17.02.2017r. Akwarium prowadzone na metodzie DSR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klejenie np. kropelką w żelu też jest skuteczne. Robie to jednak zawsze poza akwarium (zbyt duże ryzyko w zbiorniku). Zanurzam we wczesniej odstawionej wodzie i po 5 minutach do zbiornika :). 


1935e5648c0982e3bca0900bd4d0a36au1569a14

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milliput terracota trochę pyli ale z moich doświadczeń wynika że to to samo co drogie kleje takie jak delteca a ostatnio wyczaiłem po 12 zł za paczkę na alledrogo więc super, teraz widze po 16 zeta też nieźle, kleje pod wodą przy chwilowo wyłączonej cyrkulacji. Klej dobrze klei skałę tylko musi być w miarę czysta, znaczy bez nalotu i glonów.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pawecki1984 napisał:

Klejenie np. kropelką w żelu też jest skuteczne. Robie to jednak zawsze poza akwarium (zbyt duże ryzyko w zbiorniku). Zanurzam we wczesniej odstawionej wodzie i po 5 minutach do zbiornika :). 

Dla czego jest zbyt duże ryzyko klejenia kropelką w zbiorniku? Ja kleję w akwarium i nic niepokojącego nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla czego jest zbyt duże ryzyko klejenia kropelką w zbiorniku? Ja kleję w akwarium i nic niepokojącego nie zauważyłem.

A wole dmuchać na zimne. a bie zastyga Ci od razu pod wodą???

1935e5648c0982e3bca0900bd4d0a36au1569a14

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla czego jest zbyt duże ryzyko klejenia kropelką w zbiorniku? Ja kleję w akwarium i nic niepokojącego nie zauważyłem.

Nie ma żadnego ryzyka, no chyba że to wyimaginowane.

Miliput też jest całkiem ok, tylko trzeba pamiętać wyczyścić wcześniej skałę i kleić szybko nie poprawiać, głaskać itp bo bardzo pyli. No i nie kleić za dużo na raz(jednorazowo duża ilość świeżego kleju w zbiorniku.

Ostatnio moja kobieta która pracuje w zoologu zamówiła klientowi markowy klej 60 zeta za dwie tubki po trzy gramy. Porównała skład i była to zwykła kropelka, opakowanie, kształt było identyczne, tylko był nadruk firmy na tubce.

Wychodzi na to, że jak ktoś zapłaci 6x tyle ile to kosztuje w kiosku, to już ryzyka nie ma [emoji6]

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. a czy kropelka nie zastyga pod wodą w sekundę????


1935e5648c0982e3bca0900bd4d0a36au1569a14

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pawecki1984 napisał:


A wole dmuchać na zimne. a bie zastyga Ci od razu pod wodą???

Robi się taka powłoka, skorupka czy błona nie wiem jak to dokładnie nazwać na wierzchu tej kropli kleju. Jak dociśnie się korala do skały, to pęka ta powłoka i klej jest płynny. Chwilę przytrzymać, dociskać korala i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.