Skocz do zawartości
MrTrulosek

Aiptazja-Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem głównie z aiptazją.

Niektóre aiptazje nie mają parzydełek jedyne co to stópka, zamieszczam zdj :

http://fotowrzut.pl/UQIYFD5YYL

 

 

czego to może być oznaka, jak widać tez nad nimi są aiptazje już takie jakie powinny być.

Chce kupić korale i nwm czy nie mam jakiejś choroby w akwarium czy coś tego typu.

Proszę o pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na Twoim miejscu to spróbował bym się najpierw pozbyć aiptazji przed włożeniem korali , czy to wpuszczając krewetki , brzydala czy mechanicznie


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuje dzisiaj wrzątkiem lecz octem nie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsi naturalni wrogowie.Walka z aiptasią prowadzi do jej nadmiernego rozsiewu.


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chemi to aipstasiaX z redsea, skuteczny w 80%, daje jednak mozliwość kontroli nad aipstasią.

Krewetki - skuteczne ale tylko na małe sztuki.

Brzydal - nie każdy będzie jadł aipstasie, po brzydalu odrastają.

chelmon - trudna ryba, nie każda sztuka będzie zjadać aipstasie ale jak w nich zagustuje to skutecznoąć 100%.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze są chetodony klaini, auriga. Miałem klaini, wykosił las aiptazji w 2 tygodnie. Od siebie mogę powiedzieć, że wszelkie inne metody niż naturalne są nieskuteczne, to cholerstwo się tylko rozsiewa. Zabijesz jedną a za miesiąc są w tym miejscu 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 30l to z rybą będzie ciężko. Z naturalnych wrogów pozostają krewetki i ślimaki.

U siebie w małej kostce naturalnym wrogiem było wyciągnięcie skały i odłupanie kawałka na którym zagnieździł się szkodnik.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pinki napisał:

Z chemi to aipstasiaX z redsea, skuteczny w 80%, daje jednak mozliwość kontroli nad aipstasią.

Krewetki - skuteczne ale tylko na małe sztuki.

Brzydal - nie każdy będzie jadł aipstasie, po brzydalu odrastają.

chelmon - trudna ryba, nie każda sztuka będzie zjadać aipstasie ale jak w nich zagustuje to skutecznoąć 100%.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, MrTrulosek napisał:

spróbuje dzisiaj wrzątkiem lecz octem nie pomogło

Takimi sposobami, to tylko zwiększysz jej populację. Najlepiej kup 1-2 krewetki, które to systematycznie będą zjadać aiptasie że z czasem nie powinno jej już być w zbiorniku. Przy okazji będą trzymać w ryzach wieloszczety, żeby nie dopuścić do ich nadmiernego rozmnażania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jaką dokładnie mi krewetke polecacie na aiptazje do 30l ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wundermanni i w pojedynkę przy 120 litrach dała radę. Wyniszczyla wszystko, tylko jeden warunek nie karm jej wcale...
Nic, zero, null, a zrobi porządek :)

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, big daddy napisał:

(...)

, tylko jeden warunek nie karm jej wcale...
Nic, zero, null, a zrobi porządek :)

Wysłane z galaktyki S6
 

Jak będzie miał tylko krewetkę to jest to do zrobienia jeśli będzie inne życie wymagające karmienia to i krewetkę nakarmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdy krewetka zje aiptazje to ona odrasta czy nie ??, bo po prostu mogę ją kupić wyczyści wszystko do zera i potem juz blazenki bd kupował i karmił normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdy krewetka zje aiptazje to ona odrasta czy nie ??, bo po prostu mogę ją kupić wyczyści wszystko do zera i potem juz blazenki bd kupował i karmił normalnie.

Jak już je zje to będzie jadła co innego. Powinna trzymac populację aiptazji w ryzach. Na pewno coś tam będzie widoczne ale bez plagi. No chyba że trafisz na taką co aiptazje ma w nosie :)

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile takie krewetki mniej więcej kosztują zebym czasem nie przepłacił w sklepie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedz a są jeszcze jakieś czy tylko te 2 krewetki ?? fajne by były lekko większe bo ładniejsze moim zdaniem ale tak zeby do 30 bylo ok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Przemek78 napisał:

Np., krewetka kuekenthali, są skryte i płochliwe ale coś tam dziobały te aiptazje

Polecam tą krewetkę. Wyczyściła mi aiptasie do zera, a trochę jej było. Krewetki już nie ma od ponad roku bo nie przeżyła pewnym razem wylinki, ale aiptasi też nie mam grubo ponad rok.

 

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Przemek78 napisał:

Pomyśl nad ślimakami berghia, są bardzo skuteczne.

tylko ze w 30 l to chyba musiałby być las apitasi żeby ten ślimak przetrwał

6 minut temu, maciej01 napisał:

Polecam tą krewetkę. Wyczyściła mi aiptasie do zera, a trochę jej było. Krewetki już nie ma od ponad roku bo nie przeżyła pewnym razem wylinki, ale aiptasi też nie mam grubo ponad rok.

 

nie wiesz czy jak mam krewetki pistoletowa szkarłatna i czyszcząca to mogę i taka dokupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, MrTrulosek napisał:

a ile takie krewetki mniej więcej kosztują zebym czasem nie przepłacił w sklepie 

49.99 :) są dostępne w Aquario w Katowicach , niestety trzeba odebrać bo nie wysyłają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, azgar napisał:

tylko ze w 30 l to chyba musiałby być las apitasi żeby ten ślimak przetrwał

nie wiesz czy jak mam krewetki pistoletowa szkarłatna i czyszcząca to mogę i taka dokupić ?

Tego nie wiem czy te wymienione krewetki nie będą stanowiły dla niej zagrożenia. Musisz poszperać na forum, lub założyć nowy temat i wtedy się dowiesz. Tu masz inną krewetkę na aiptasie lysmata seticaudata za 40zł plus wysyłka http://jadwigamorska.pl/lysmata-seticaudata-rozmiar-2-3-cm-na-aiptazje.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja ze skałą tez miałem dużo Aptazji, kupiłem w Aptece chyba największą strzykawkę (150ml) gotowałem wodę RO i zaraz po zagotowaniu pobierałem i prosto na polip, jak nie był  kompletnie biały - wyparzony, to powtórka, nawet same od razu odpadają od skały. Efekt najlepszy pozbyłem się Aptazji na zawsze. I też można to robic precyzyjnie - ciepła woda kilka centymetrów dalej nie ma wpływu na otoczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.