Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jedni świecą króciej i z mniejszą mocą, inni docelowo. Światło musi być jak chcesz, żeby zbiornik dojrzał. Podałem Ci link do działu dla nowicjuszy i nie czytałeś? Tam masz prawie wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam trochę nietypowo ale mam problem posiadam tunze reefpack 250 nowy i nie mam pojęcia jak go złożyć instrukcji po polsku nie ma a nie chce nic uszkodzić może ktoś posiada taki sprzęt i zechciał by się podzielić jak to złożyć  lub wie gdzie można znaleźć instrukcje byłbym wdzięczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, Tomasz Nastały napisał:

Witam trochę nietypowo ale mam problem posiadam tunze reefpack 250 nowy i nie mam pojęcia jak go złożyć instrukcji po polsku nie ma a nie chce nic uszkodzić może ktoś posiada taki sprzęt i zechciał by się podzielić jak to złożyć  lub wie gdzie można znaleźć instrukcje byłbym wdzięczny ;)

ale są fotki w instrukcji :)

http://www.tunze.com/fileadmin/gebrauchsanleitungen/x9004.8888.pdf

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz do sklepu z którego ten zestaw kupiłeś. Wszystko co jest sprzedawane na terenie Polski powinno mieć polską instrukcję, opis.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po wsypaniu piasku woda oczywiście zrobiła się mleczna i tu pytanko czy podczas klarowania się wody włączyć pompki cyrkulacyjne czy tylko filtr i odpieniacz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, włączyć pompki cyrkulacyjne. Do jutra, najdalej do poniedziałku woda powinna być już klarowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Tunze reefpack 250.  i mam takowy problem ze z odpieniacza lecą malutkie bąbelki powietrza chodzi o korpus z boku tak jak by było miejsce nie szczelne czy cosik macie może jakieś propozycje jak się pozbyc tych bombelkow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nowy / wyczyszczony ? wystarczy poczekać ze 3 dni - to sam się uszczelni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeżeli jest dobrze poskładany, nic się nie wyszczerbiło to 2 - 5 dni i nie będzie "pluł" bokami - sporo odpieniaczy ma taką przypadłość - nie ma się czym przejmować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wiem że jest tego sporo na forum ale jedni piszą to inni to a pytanko brzmi czy wlać jakieś bakterie na start? Czy może poczekać jakiś czas? Żywa skala i żywy piasek w akwarium  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startowałem na żywej skale i żywym piasku, żadnych bakterii na start nie dawałem. Takich startów akwarii znajdziesz więcej jak dobrze poszukasz na forum. Przewaga jest jednak tych z bakteriami na start. Zdecyduj sam, lub czekaj na więcej odpowiedzi na Twoje pytanie. Bakterie są w żywej skale i żywym piasku. Dodanie bakterii podobno przyspiesza dojrzewanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tej drugiej grupy jestem i za każdym razem używam atm colony. Drogo, ale oszczędza czas 

 


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 dniach zalania baniaka zrobiłem pierwsze testy 

Temp .25.1

Zasolenie 1023

pH 8.2

Kh 12 

Nh3 ok 7

NO2 niewykrywalny 

I tu pytanko dlaczego jest tak wysoki amoniak? W akwarium jest żywa skala żywy piasek woda ro di 

Edytowane przez Tomasz Nastały (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo akwarium musi przejść pierwszą fazę dojrzewania, a jak już ją przyjdzie to powinien spaść do zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomasz Nastały napisał:

(...)

I pytanko czy na tym mały kamyczku na środku to może być wapień? 

Masz na myśli te czerwonawe zabarwienie? Może być pozostałość jakiś alg wapiennych. Czym świecisz bo tak białawo wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała woda bo zmniejszylem kontur niebieskiego światła na czas robienia zdjęcia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna mieć wydajność 10×objętość akwarium. Teoretycznie wystarczy, ale odejmij spadek mocy przy podnoszeniu i jest mniej. Ja bym brał coś około 2000l/h regulowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Tomasz Nastały napisał:

Witam czy pompa obiegowa 1200 wystarczy do akwarium 120 l? 

Bierz większą, nawet sporo większą. Ustaw ją na niepełną moc, będzie ciszej i pompa dłużej pochodzi.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem tego samego zdania, co dari_a i maciej01 - spokojnie możesz kupić 2000 l/h , najlepiej regulowaną, ewentualnie skręcisz. Trzymam się tego, co kiedyś powiedział jeden gościu, a trochę chyba się zna (z avatara wypisz wymaluj Gandalf [emoji6]), że obieg nigdy nie jest za duży.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2017 o 10:57, Marek Gr napisał:

Akwarium - 80x35x45h szyby Opti White , tylna szkło czarne barwione w masie - wykonanie e-rybka cena 365 zł. w promocji świątecznej - czas oczekiwania ok. 1 miesiąc.

Filtracja - ReefPack 250 - odpieniacz zbierający wodę z powierzchni, filtr zbierający z powierzchni i dodatkowo rurką przy dnie. Wypełnienie Siporax ok. 0,5 l, wata filtracyjna i w zależności od potrzeb adsorbery w woreczkach. cena ok. 650 zł.

Oświetlenie lampa chińska 4x24W cena ok. 350 zł.

2 x Tunze 6015 cena ok.100 zł. szt.

Ja dodatkowo zakupiłem takie chińskie poczwórne wentylatorki na lato do schładzania wody . Cena 100 zł. Mam problem z wysoką temperaturą w tym pomieszczeniu latem i nigdy w tym akwarium nie używałem grzałki. Dolewam ręcznie i nie sprawia mi to problemu, ale w ReefPacku jest specjalne miejsce i na grzałkę i na firmową automatyczną dolewkę tzn. czujnik dolewki. Ze sprzętu to wszystko. 

Hej

Masz jakiś namiar na lampę ?

Do 100/120x45x45 wystarczy 4x24 czy 4x39 ?


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pdz napisał:

Hej

Masz jakiś namiar na lampę ?

Do 100/120x45x45 wystarczy 4x24 czy 4x39 ?

Ja swoją kupiłem w Aquario. Do tych akwariów co wymieniłeś to minimum 6 x 39 lub 4 x 54. Lepsza jest lampa na 6 świetlówek bo można lepiej dobrać barwę światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Marek Gr napisał:

Ja swoją kupiłem w Aquario. Do tych akwariów co wymieniłeś to minimum 6 x 39 lub 4 x 54. Lepsza jest lampa na 6 świetlówek bo można lepiej dobrać barwę światła.

Dzięki za informację.

Mam jeszcze jedno pytanie, jak wygląda Twoje akwarium, czy nadal bez sumpa ?

Jak wygląda życie, jaka obsada ?

Może zapodasz fotkę :-)

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.