Skocz do zawartości
SU1

Pompa do 2000 - 3000L/h DC , bezgłośna nie cicha ..

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam pompy o w/w wydajności .W tej chwili pracuje u mnie DCS-3000 ( wydajnośc 3 led ) , niestety wydaje z siebie dźwięk który mi mocno przeszkadza w nocy , nie jest głośny ale częstotliwośc jest dość upierdliwa .

Rozglądam się już kilka dni niestety opinie w necie są często bardzo nie zgodne .A naprawdę nie mam ochoty na testy pomp znajdujących sie na rynku z własnej kieszeni .

Coś z tych albo inne 

Blau Reef Motion 2K DC 

AQUA MEDIC - DC RUNNER 2.1

 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojo widze że nikt nie chce sie "podłożyć " . Może coś w większej cenie a pewne .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A  Red Dragon Mini 2500 bedzie pewnie za drogi ?:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jebao DCP-5000, cena prawie ta sama co DCS-3000 zakres regulacji od 30% i od 9W mocy. Licząc proporcjonalnie to wychodzi, że pobiera ciut mniej niż DCS-3000. Podobno jest super cicha, z ciekawostek to sterownik ma wyświetlacz pokazujący aktualnie pobieraną moc w W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Stani napisał:

A  Red Dragon Mini 2500 bedzie pewnie za drogi ?:D

No do tej ceny musiał bym długo dojrzewać , ale jak będzie trzeba ... . tylko hm regulacji mocy brak czy cos przeoczyłem .

43 minuty temu, Przemek78 napisał:

Jebao DCP-5000, cena prawie ta sama co DCS-3000 zakres regulacji od 30% i od 9W mocy. Licząc proporcjonalnie to wychodzi, że pobiera ciut mniej niż DCS-3000. Podobno jest super cicha, z ciekawostek to sterownik ma wyświetlacz pokazujący aktualnie pobieraną moc w W

Taki komentarz znalazłem .

pompa pracuje w pokoju w którym śpię i jest generalnie niesłyszalna ,po otwarciu szafki słychać tylko delikatne ze tak powiem "wycie " .ścienny zegar jest o wiele głośniejszy :) pompa pracuje na 93% mocy.minusem sa krocce dolaczone do pompy ,nie za bardzo pasuja do srednicy odpowiadajacych i rur tzn,rury sa sporo mniejsze ,trzeba pokombinowac zeby polaczyc .poza tym mnusem ok :)

Z tym wyciem to jak u mnie , niestety częstotliwość "wycia" wierci mi dziury w głowie .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SU1 napisał:

No do tej ceny musiał bym długo dojrzewać , ale jak będzie trzeba ... . tylko hm regulacji mocy brak czy cos przeoczyłem .

Taki komentarz znalazłem .

pompa pracuje w pokoju w którym śpię i jest generalnie niesłyszalna ,po otwarciu szafki słychać tylko delikatne ze tak powiem "wycie " .ścienny zegar jest o wiele głośniejszy :) pompa pracuje na 93% mocy.minusem sa krocce dolaczone do pompy ,nie za bardzo pasuja do srednicy odpowiadajacych i rur tzn,rury sa sporo mniejsze ,trzeba pokombinowac zeby polaczyc .poza tym mnusem ok :)

Z tym wyciem to jak u mnie , niestety częstotliwość "wycia" wierci mi dziury w głowie .

Tylko u Ciebie chodziłaby na pół gwizdka, może to ma wpływ. Generalnie to jest to nowy model i ciężko znaleźć jakąś większą ilość komentarzy. Jest na YT kilka filmików z testów i przy mniejszej mocy wygląda jakby było cicho. Co do króćcy to tę pompę nie montuje się przez elastyczny wąż, może być "na sztywno" i wtedy wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000 chodzi na pierwszych  "trzech ledach " , a jest ich 8  .A i tak wywiało mi sporo piachu i kręci wodą ze cyrkulacji nie potrzeba .Najgorsze że czym więcej mocy tym ciszej chodzi .

Oglądałem testy tej  Blau Reef Motion 2K DC  , i gość stwierdza że jest niesłyszalna , i kamera tez nic nie "słyszy" . Ale to film więc .... Nikt takiej nie ma  ? 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych Blau pisze w opiniach, ze padaja takze cos za cos.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jak by co ta moja DCS  wydaje podobne dźwięki ,tylko ja nie mam miejsca w sumpie na szukanie ciszy .

 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki sam dylemat i rozglądam się za pompą obiegową. Miałem w użytku Jebao dc 3000 i muszę przyznać, że podczas zasypiania słyszałem wysokie tony jakie ta pompa wydawała. W przypadku zmniejszenia mocy dźwięk był dalej upierdliwy dla uszu. Zaliczyłem także dwie pompy RW 15 I RW 8 i uważam, że są to jednorazówki na które szkoda wydawać kasy. We wszystkich wyżej wymienionych pompach rozmagnesowywały się stojany po okresie gwarancji lub półtora roku ich użytkowania. Koszt nowej pompy RW 15 wynosi 330 zł, a zakup stojana 180zł. W odpieniaczu mam zamontowaną pompę Red Dragona z której  jestem bardzo zadowolony z uwagi na cichą pracę. W przypadku kupna tańszego Dragona niestety nie mamy możliwości sterowania nią. Natomiast z opisu na forum w pompach aquamedica Eco Runner rozlatywały się wirniki. Ciężko powiedzieć czy w nowych sterowalnych pompach poprawiła się ich jakość. Obawiam się, że pompa Blau posiada takie same elementy elektroniki co Jebao. Na stronie youtube widziałem test jednej pompy Blau gdzie w tle hałasowały inne urządzenia w akwarium. Tak więc ciężko powiedzieć jakie dźwięki ta pompa wydaje. Wszystko zależy ile masz pieniędzy na zakup takiej pompy, ale dla mnie najważniejszy jest w nocy spokojny sen, a nie wsłuchiwanie się w dźwięk pompy. A nie myślałeś czasem o zakupie pompy Vortech M1, lub w niższej cenie sterowalnej Tunze 1073.050 DC?

Edytowane przez Marcinekk (wyświetl historię edycji)

.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


 Vortech L1 . A gdzie to kupić  , zresztą jak i Tunze . Może jestem niekumaty dziś , ale na stronie jest z sterownikiem  ( https://www.tunze.com/LB/pl/katalog/katalog-ii.html?user_tunzeprod_pi1[predid]=-infoxunter051 ) i regulacja od 10W do 42 W  a w sklepie 26W lub 43W .I może ktoś ma namiary na sklep bo znalazłem w jednym i albo to zdjęcie poglądowe albo jakaś inna wariacja .

 .0_0_productGfx_46c111ba97a76fa0ae9e82296.

Dodam że fakt działania pompy od 10 V byłby genialny , nie potrzeba UPS wystarczy akumulator .

 

ps: wydajność do mocy jakaś cienka ...

 

 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L1 jest u Konrada w CoralHaus.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz bezgłośną - weź aquamedic eco runner 2700. Mam 3 sztuki (jedna 2700 jedna 3700 i jedną dc runner 1200), żadnej nie słyszę. 


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Piotr1 napisał:

L1 jest u Konrada w CoralHaus.

2 000 pln  heh , ja to prawie rozumiem , wóz za 6x tyle co inne jeździ 6X lepiej ale pompa wody ........

11 minut temu, p_szubert napisał:

Chcesz bezgłośną - weź aquamedic eco runner 2700. Mam 3 sztuki (jedna 2700 jedna 3700 i jedną dc runner 1200), żadnej nie słyszę. 

Mam info od "bywalca" z tego forum  , cyt: zamontowałem 7 szt i 7 padło .Pomijając , dostępność w sklepach jest powalająca .........

Ogólnie to ciężko , jak nie pompy to opisy odszukać ...


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, SU1 napisał:

 

Mam info od "bywalca" z tego forum  , cyt: zamontowałem 7 szt i 7 padło .Pomijając , dostępność w sklepach jest powalająca .........

Ogólnie to ciężko , jak nie pompy to opisy odszukać ...

Ale że co 7 sztuk pomp AM mu padło? Spokojnie pompy AM można kupić u nas bez problemu. Ja tam jestem z nich zadowolony. 


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U ludzi gdzie były zakładane .

A masz namiary na jakiś wybór .. miejsc zakupowych .Bo już pompy śnią mi sie po nocy . 

 

 

ps: Czy ja jestem  "inny" czy sklepy mają w d co sprzedają  , (prawie nigdzie) nie ma żadnego opisu pompy , instrukcji ,wzmianki co jest w komplecie .No niby to pryszcz bo to ma młócić wodę , ale już znalazłem że co innego na stronie producenta co innego  na stronie sklepu .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zawitała AquaMedic DC Run 2.1 

I ... Nie piska jak Jebao  za to terkocze jak stara furmanka , przy czym wydajność hm . Jebao na 1 biegu nosiła piach w bańce a na wyższych wyrywała korale z butów . A ta  tak sobie ciupcia tą wodę   .Na 4 biegu Jebao zatykała spływ 20mm ta na fula i zawór skręcony do połowy .Jeśli to terkotanie ustanie ( marne szanse ) to trzeba będzie cyrkulator dołożyć :unsure:.Do tego wibracje , bez silikonowej rury nie "podchodzić " .

 

Jednym słowem  jebao  DC  3000  kontra DC Run 2,1  to jak type R do pandy .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.