Skocz do zawartości
Wieczny

Uruchomienie Algeascubbera.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Akwarium wystartowało 14.02.17 oczywiście sucha skała i suchy piasek 100%, wody w obiegu jest ponad 500l, akwarium wystartowało na świeżej solance zostało tylko dolane 60l z działającego zbiornika i trochę dytrytusu z organizmami by zasiedlały skałę, akwarium będzie pod korale miękkie + lps, do czego zmierzam, baniak będzie prowadzony na algeascubber, i tu moje pytanie kiedy powinienem uruchomić As czy już i nich sobie działa czy poczekać jeszcze, bo i tak narazie zwierzaków nie daję, a dojrzewanie juz się zaczęło jak myślicie jak ten temat rozgryść???


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym już uruchomił, bo jak by nie patrzeć to jest filtracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sobię rozumuję... jakbym był na twoim miejscu, narazie bym nie uruchamiał AS, bo masz jałowy system. Wydaje mi się, że lepiej byłoby gdyby różnorodność bio najpierw rozlazła się po akwarium, w tym glony które są pokarmem dla innych zwierząt. Z drugiej strony nie wiadomo jakiej jakości jest sucha skała i czy nie bedzie Ci fosforanów do wody oddawać. W tym wypadku AS bedzię je pobierał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja mam 2 scrubbery [ duże]. Stosuję tą metodę ok kilku lat. Dojrzewanie zbiornika nie ma znaczenia, tak samo jak to czy w obiegu jest skała czy jej nie ma. Liczy się to co rośnie na powierzchni filtra glonowego. Najlepiej będzie jeśli skombinujesz sobie zestaw glonów na scrubbera. Bez odpowiednich glonów na scrubberze przez długi czas będą ci rosły cyjano i dino. Jeśli go zasiedlisz glonami to szybciej zaskoczy i będzie działał jak należy. Jeśli chcesz to ci wyślę po kosztach wysyłki.

 

Szczerze mówiąc nie znam równie wydajnej i stabilnej metody filtracji. Problemem jest jednak to żeby po pierwsze filtr glonowy miał odpowiednią konstrukcję oraz to żeby dozować odpowiedni zestaw mikroelementów. Jeśli ktoś nie zadba o te dwie sprawy to filtr glonowy może nie działać. No i trzeba pamiętać o tym że dobry filtr glonowy musi być duży [podobnie jak refugium].

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała to Marco rocks także skała jest czysta, tylko ja się zastanawiam tak, ok uruchomienie AS teraz wyciągnie co ma wyciągnąć i co dalej, ryb jeszcze nie planuje więc glony na siatce nie będą miały co jeść, no chyba że uruchomić i niech się kręci, a glony jak wyciągną wszystko będą obumierać i od nowa rosnąć, nie wiem ehh. Życie i tak nie będzie odczuwać negatywnie AS bo to nie pienidło że wywali do kubka tylko będzie cały czas w zbiorniku.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Scrubber może działać na jałowym biegu. Poprostu nie będą na nim rosły glony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad czy mógłbyś napisać więcej o dozowaniu tych mikroelementów ? słyszałem że warto co jakiś czas podawać żelazo, ale co jeszcze to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, nanokaczor napisał:

Szczerze mówiąc nie znam równie wydajnej i stabilnej metody filtracji. Problemem jest jednak to żeby po pierwsze filtr glonowy miał odpowiednią konstrukcję oraz to żeby dozować odpowiedni zestaw mikroelementów. Jeśli ktoś nie zadba o te dwie sprawy to filtr glonowy może nie działać. No i trzeba pamiętać o tym że dobry filtr glonowy musi być duży [podobnie jak refugium].

Co do wielkości to wielkość ekranu na którym mają rosnąć glony mam 42x56 cm oczywiście ekran oświetlony z obu stron co daje łącznie 84x112cm wydaje mi się ze wielkość jest odpowiednia. Zasilanie pompa 1200l/h tak mi się wydaje że powinna wystarczyć jeśli się mylę proszę o korektę. 


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Sam nie wiem jaka wielkość jest odpowiednia. To zależy od wielu czynników.

Oprócz żelaza ważna jest też miedź, kobalt, molibden, cynk, mangan - to chyba wszystko jeśli chodzi o glony. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.