Skocz do zawartości
mem_phis

Czym zalać pompe odpieniacza - kopie pradem.

Rekomendowane odpowiedzi

W wielkim skrocie jedna z pomp Ati PSK 2500 kopala pradem, potem przerwaly się przewody.

Aktualnie pompa jest naprawiona i działa ale trzeba czymś zalac górę korpusu żeby zabezpieczyć przewody. 

Z tego co próbowałem dotychczas nic nie działało (klej do hydrauliki, kropelka w żelu, klej 2 skladnikowy do korali).

 

Zdjęcie wstawię wieczorem ale już czekam na sugestie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem z tunze. powinna zadziałać żywica epoksydowa. ceny na allegro od 5do 50 zł.Tylko są jako kleje, odlewnicze, do podług i którą tu wybrać?? Jaką są zalewane pompy- ktoś cos wie?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jedno, że to musi być skuteczne a drugie chyba ważniejsze - bezpieczne dla systemu. Żeby nie oddawało później czegoś do wody :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką sytuację, i niestety ale pompa w kubeł, po co ryzykować życiem ( i nie mówię tu o życiu w akwarium).


start 04.02.2014

120x60x60=432l

sump 84l

PS metis 2x150w

whiteskim200

1xJebaoo 40wp

DC6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam - wywalić !

nie ma co kusić losu...

Przy nowej - nie wyginać mocno przewodów - najlepiej od nowości przyczepić opaską do rury wylotowej.


7a614fd06c325499f1680b9896beedeb.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywal . szkoda życia .


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją odratowałem i używam jako pompa do wylewania wody ze zbiornika upustowego do zlewu przy podmiankach.

Nie działa w systemie, ale też nie jest wyrzucona i się przydaje. Używałem silikonu do uszczelnienia. 


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie znajdę sensownego sposobu to tak zrobię. Ale na chwilę obecną szkoda wywalać pompę wartą 400zł, która działa - jeżeli jest jakiś bezpieczny sposób żeby to zrobic.

Też rozważam użycie silikonu akwarystycznego - ale on poza szybą to z tego co zauważyłem to się kiepsko klei do innych tworzyw. Ale planuje go użyć jako ostatnią warstwę uszczelniającą.

Jeżeli ktoś robił coś takiego bądź podobnego i się udało to proszę o podpowiedź - czym i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...ja bym uzyl silikonu na przewody i zalal to zywica epoxy,ktora to przydaje sie bardzo w akwarystyce i nie tylko...Pamietaj ze zywica nie "chwyci" silikonu,wiec musi byc jakis plastik obok i tak zalana i wyschnieta zywiece mozna w dowolny sposob szlifowac i polerowac...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz na myśli jakiś konkretny typ żywicy - czy po prostu epoksydowa i już ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najzwyklejsza epoxy,gdyz nie zalezy Ci na bardzo przejzystej,ktore sa drozsze...Zywice sprzedaje sie na kilogramy,razem z utwardzaczem...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mem_phis napisał:

Też rozważam użycie silikonu akwarystycznego - ale on poza szybą to z tego co zauważyłem to się kiepsko klei do innych tworzyw. Ale planuje go użyć jako ostatnią warstwę uszczelniającą.

Jeśli dobrze odtłuścisz powierzchnie - silikon powinien dobrze chwycić.

Sprawdź klej polimerowy do styropianu (śnieżka) - długo schnie -  powierzchnia musi być odtłuszczona przed użyciem. Skleiłem tym pudełko przelewowe z plexi (chyba). Ładnie trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki. Z tego co wyczytałem w różnych miejscach, to można znaleźć takie żywice, które posiadają certyfikat dopuszczający do kontaktu z żywnością - czyli dla życia w aqa też powinny być bezpieczne. Z różnych relacji na forach wynika, że użyta żywica w zbiorniku nie wpłynęła na obsadę. W weekend siądę do tematu i dam znać co z tego wyszło.

Jak mnie kopnie jeszcze 2 razy to ją wyrzucam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem prze jakiesdwa lata skale zrobiona ze zwiru,piasku i zywicy,no i zadnych problemow z parametrami,masz racje,sa zywice z certyfikatem na kontakt z zywnoscia,takimi zywicami zalewa sie np. blaty kuchenne...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może silikon akwarystyczny. Albo klej patex, lub coś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem, silikonem będę doszczelniał połączenie - ale silikon jest elastyczny, i istnieje ryzyko, że z czasem coś się naruszy nawet gdyby nie szarpać za kabel. Więc wstępnie uszczelnię wejście kabli do obudowy silikonem, potem całość zaleje żywicą epoksydową i na koniec doszczelnię silikonem. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się w to bawiłem......widziałeś dym w wodzie? Ja widziałem, bardzo dziwne zjawisko. Tyle dobrze, że ręce miałem poza zbiornikiem. 


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie - dymu nie było, ale mnie strzeliło ładnie pare razy - w sumie nie tylko pompka, utopione 2 listwy zasilające też miały w tym swój udział...

udało się skleić Twoją pompę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mem_phis napisał:

nie nie - dymu nie było, ale mnie strzeliło ładnie pare razy - w sumie nie tylko pompka, utopione 2 listwy zasilające też miały w tym swój udział...

udało się skleić Twoją pompę ?

No to kolega idzie na grubo jak już listwy kąpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojjj listwy byly najmniejszym problemem - ale o tym w innym watku jak znajde sekudnke. Narazie gasze mniejsze pożary i jak lekko odetchne i parametry zaczna sie stabilizowac to opisze ta "przygode" ku przestrodze innym :)

tutaj zalewamy pompke zeby nie kopala.

pomysly juz sa, jezeli ktos bawil sie sam i ma z doswiadczenia jakies rady to slucham bardzo chetnie. Jak nie, bede lecial ze swoim planem i wtedy sie podziele doswiadczeniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udało się tzn udało na chwilę. Ja osobiście odradzam chociaż wiem, że i tak spróbujesz :D


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D, hehe - oczywiście, że spróbuje. Pisz co Ty zrobiłeś, to tego robił już nie będę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w kazdym lepszym elektronicznym dostaniecie zywice do zalewania uzwojen transformatorow i silnikow tą zywica za zalewane wszystkie uzwojenia pomp wiec ja bym zalal i tyle a jak ktos sie wacha to mozna uzyc tego kleju do korali co we wrzątku sie moczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w hurtowni elektrycznej o żel do puszek podwodnych/podziemnych. Po zaschnięciu ma konsystencje galarety. 

Z tymże pozostaje kwestia jaka to chemia i co odda do wody

Edytowane przez elektryk2e (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.