Skocz do zawartości
mem_phis

Czym zalać pompe odpieniacza - kopie pradem.

Rekomendowane odpowiedzi

 To tak. Z tego co poczytałem to żywice sa toksyczne - ciężko powiedzieć jak bardzo. 

Żywica z atestem do kontaktu z wodą pitna jest nie do dostania w normalnym sklepie. 

Wyczytałem że Epidian 624 z utwardzaczem IDA jest z atestem PZH

na allegro sa male zestawy 250g + 125g za 30 parę zl. Po weekendzie zamówię i dam znać co z tego wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie zestawy naprawcze kabli wysokiego napięcia. Dwuskładnikowa żywica i mufa z przeźroczystego tworzywa. Łączy się w tym kable do 1kV. Zapytam o nazwę chłopaków w pracy. Schnie bardzo szybko i tworzy się plastik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wymieszana i we właściwych proporcjach żywica jest właściwie nierozpuszczalna. Bardziej syfią dwuskładnikowe "plasteliny" do mocowania korali.

Za atest PHZ płacisz *3 vs normalna cena. Poza tym nie będziesz tym malował całego sumpa/baniaka, a tylko uszczelniał niewielki fragment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Ale z jakiegoś powodu jedne sa dopuszczone do kontaktu z wodą pitną inne nie. Za 15zl roznicy nie będę sprawdzał czy faktycznie sa trujace czy nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Dostałem paczkę. Sama procedura zalania też nie jest łatwa bo to faktycznie plynna substancja.

Narazie rozrobilem 100g i wlalem do pudelka po jakims absorberze i zanurzylem w tym pompe.

Teraz zobaczymy czy uda mi się to wyciągnąć jakoś podocinac no i czy coś to dało. 

Jutro pewnie jakiś update

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tak - trochę się przedłużyło bo ta warstwa chwilę schła

podłączyłem pompę dopiero wczoraj.

najlepszym sposobem zalewania to odczekanie tak około godziny aż masa zrobi się taka mniej płynna i wtedy szczelnie nalożyć na całą powierzchnię. Nie powiem, że wyszlo pięknie i całkowicie zgodnie z planem ale - na razie działa. Pompa pracuje już w odpieniaczu i na chwilę obecną działa bez zarzutu i nie kopie. Ciężko powiedzieć jak długo to wytrzyma ale gdybym do tego podszedł na spokojnie i z cierpliwością - to dałoby się to zrobić porządnie i w 100% skutecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.