Skocz do zawartości
korabol

Tajemnicze ginięcie ryb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was

W ostatnich 4 tygodniach zginęły z mojego zbiornika 3 ryby bez śladu. Chełmno rostratus,Lactoria cornuta i Labroides pectoralis. Dwie pierwsze większe osobniki ok.8cm

Spotkał sie może ktos z was z takim zjawiskiem.Ryby były zdrowe i przyjmował każdego rodzaju pokarm i nagle znikły bez śladu.

Wyskoczyć nie mogły bo raz leżały by gdzieś a dwa akwarium jest zabudowane.

Pozdrawiam

Galaxy S5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Coś je zeżarło albo padły i gniją w skałach. NO3 i PO4 nie skoczyły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewinął się niedawno taki temat -  Bobbit Worm zjadł rybki zdaje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaginął mi zdrowy 10cm scopas, poszukiwania i  podnoszenie skał nic nie dało. Po trzech dniach ukwiał quadricolor wypluł cały szkielet i się wyjaśniło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Palnik napisał:

Przewinął się niedawno taki temat -  Bobbit Worm zjadł rybki zdaje się.

Oglądałem niedawno coś w tym temacie. W USA czy gdzieś tam facetowi ginęly ryby w akwarium. Okazało się że robal urósł do takich rozmiarów że po nocy na ryby polowal.

Jak nie znajdziesz nic w skałach to weź coś i piasek przeszukaj ( palca bym nie ryzykowal). Może i ty dostałeś taki bonusik ze skala ;).


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaginął mi zdrowy 10cm scopas, poszukiwania i  podnoszenie skał nic nie dało. Po trzech dniach ukwiał quadricolor wypluł cały szkielet i się wyjaśniło. 

Ukwiala tez podejrzewałem ale żeby aż 3 ryby żar


Galaxy S5

Coś je zeżarło albo padły i gniją w skałach. NO3 i PO4 nie skoczyły?

NO3 -5 PO4-0.1 stałe od dłuższego czasu.

Galaxy S5

Oglądałem niedawno coś w tym temacie. W USA czy gdzieś tam facetowi ginęly ryby w akwarium. Okazało się że robal urósł do takich rozmiarów że po nocy na ryby polowal.
Jak nie znajdziesz nic w skałach to weź coś i piasek przeszukaj ( palca bym nie ryzykowal). Może i ty dostałeś taki bonusik ze skala ;).

Mam zamiar postawić kamerę na noc przy lekkim niebieskim świetle i się okaże czy coś łazi po nocach.

Galaxy S5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie poginęły,i nie tylko ryby. Winowajca to raczej PEANUT WORM. I niestety wylazły kolejne 2 osobniki(pomijając 3 dużego,którego jeszcze nie upolowałem) przy skale.Jeden siedzi w sumpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebie w piachu i postawie kamerę na noc i się okaże czy jakiś lobuz je zjadł czy same padły. Ryby były zdrowe i w dobrej formie a więc wątpię żeby tak sobie poprostu odeszły na wieczną [emoji17]

Galaxy S5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Nuke napisał:

To u mnie poginęły,i nie tylko ryby. Winowajca to raczej PEANUT WORM. I niestety wylazły kolejne 2 osobniki(pomijając 3 dużego,którego jeszcze nie upolowałem) przy skale.Jeden siedzi w sumpie.

Jesteś pewien, że to peanut? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć. Mówimy o tym samym robaku?phasco_crevice_sones_2009.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie jestem pewien czy to akurat Peanut. Przynajmniej mam jednego w sumpie. Mogę wyjąć i zrobić dokładne zdjęcia ale dopiero dziś wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam sprawa stoi? Znalazłeś winowajce?


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strach włożyć rękę do Twojego zbiornika, a co dopiero grzebać w piasku,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update:
Niestety grzebanie w piachu nic nie dało oprócz skoku PO4 i NO3.Obserwacje kamerą (3noce) również nic nie wniosły do tematu. A więc ryby zginęły bez śladu.
Bylem ponad 2 tygodnie na urlopie,akwarium stało bez opieki (tylko karmik automatyczny i dolewka) i nie zginęła ani jedna ryba. Jedynie co to czerwone zoa znikło ale o to podejrzewam akurat brzydula.

Galaxy S5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jakiś krab. Jak ryby śpią w kryjowkach to są łatwą zdobyczą. Nawet pustelniki potrafią wszamać małe rybki śpiące w norkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peanut worm jest zdecydowanie reef safe i jest praktycznie nierealne by zjadł jakąkolwiek żywą rybę. Bobbit czyli Eunice / Palola już spokojnie tak, zwłaszcza jeśli już podrósł. 

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja u mnie nic nie znalazłem a znikania ryb nie mogę sobie wytłumaczyć. Faktem jest ze odkąd nie ma Chełmona wzrasta populacja roźyczek [emoji16]


Galaxy S5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.